Psychológia a vzťahy články

instagram, nástroj, insta, sláva, blog, blogger, instagramer, youtube, moc, nástroje, ako instagramovať, sláva, influencer

Instagram - Áno vs. Nie

Dnešná doba praje šikovným, talentovaným ľuďom, ktorí sa živia tým, čo ich baví. Aj na Slovensku sa to len tak hemží kvalitnými produktmi z dielní ľudí, pre ktorých práca je naozaj ich koníčkom. Čítať viac..

minimalizmus, vzťahy, priatelia, zdravie, radosť, šťatsie, ako povedať nie,

Páči sa vám minimalizmus? Odvďačí sa vám aj vo vzťahoch

Aký máte na konci každého dňa zo seba pocit? Cítite, že napĺňate svoj čas zmysluplnými, radosť prinášajúcimi činnosťami? Máte večer pred spaním príjemný pocit z dobre vykonanej práce, alebo vás, naopak, valcuje nespokojnosť a výčitky svedomia z prokrastinácie, nezmyselných rozhovorov a márnenia času na sociálnych sieťach? Čítať viac..

instagram, nástroj, insta, sláva, blog, blogger, instagramer, youtube, moc, nástroje, ako instagramovať, sláva, influencer

Instagram - šialený úspech alebo cesta ako úspešne zošalieť?

Sociálne siete nám majú slúžiť pre zábavu, na zasmiatie, na udržiavanie kontaktov s priateľmi z opačného konca sveta, s ktorými sa už naživo možno nikdy neuvidíme, na šírenie dobrých úmyslov, zdieľanie zmysluplných podujatí a hlbokých myšlienok. Prečo sa teda po skrolovaní insta fotiek a sledovaní insta príbehov cítime neraz tak mizerne? Čítať viac..

psychohygiena, relax, oddych, odpočinok, pozitívne myslenie, správne myslenie, ako si nastaviť myseľ, ako myslieť pozitívne, pevná vôľa, mindset, ako mám myslieť pozitívne, sila myslenia, dobrá nálada, budúcnosť, zlyhanie, odhodlanie, chy

Čistota pol života: myslíte aj na psychohygienu?

Psychohygienu môžeme jednoducho charakterizovať ako súbor opatrení, ktoré majú slúžiť na udržanie duševného zdravia človeka, vrátane psychickej pohody a výkonnosti. Podľa Lenky Jurčovej je v tomto smere dôležité dávať si pozor na osem oblastí, pričom každá časť ovplyvňuje všetky ostatné. Čítať viac..

pozitívne myslenie, správne myslenie, ako si nastaviť myseľ, ako myslieť pozitívne, pevná vôľa, mindset

Ako si vybudovať správne a pozitívne myslenie?

Pozerali ste sa už niekedy na ostatných a hovorili si „óch oni sú tak šťastní“, „jej sa stále všetko darí“, „ako to robí, že má toľko energie“? Ak áno, tak potom sú nasledujúce riadky ako stvorené pre vás, pretože my veríme, že každý jeden z nás môže byť presne taký! Čítať viac..

ortorexia, zdravá strava, poruchy príjmu potravy, zdrave jedlo, anorexia, bulimia, orthorexia nervosa, ortorektik, čo je ortorexia, bulimia nervosa, chudnutie, úbytok váhy, diéta, nezdravé chudnutie

Ortorexia: ilúzia o bezpečí

Môžete jesť zdravé potraviny a pritom sa zničiť. Stačí prekročiť hranicu a obľúbený stravovací systém povzniesť do nebies a úplne mu podriadiť svoj život. Diagnóza znie „ortorexia“. Čítať viac..

strach zo šoférovania, šofér začiatočník, kondičná jazda, ako prekonať strach zo šoférovania, nesmelý vodič, strach za volantom, stres za volantom, zlý vodič, žena za volantom, muž za volantom

Bojíte sa šoférovania? Prvý krok je úprimne si to priznať

Keď niekam potrebujete ísť radšej si zavoláte taxík, alebo poprosíte rodinných príslušníkov? A to všetko len preto, že sa bojíte svojho výkonu za volantom či trasy, ktorú nepoznáte? Nič nie je horšie ako keď si nedôverujete a doslova vás brzdí strach. Ak sa vám podarí motivovať samého seba a nevzdať sa pri prvom menšom neúspechu, strachu zo šoférovania sa môžete predsa len zbaviť. Čítať viac..

ako si poradiť so svokrou, neznášanlivosť, žiarlivosť, problémy, manžel, svokra, nevesta

Nemám rada svoju svokru: čo s tým?

Nepovieme vám asi žiadne tajomstvo, keď spomenieme, že vzťahy medzi svokrou a nevestou bývajú často dosť škrípajúce. Dve ženy deliace sa o priazeň jedného muža dokážu často narobiť viac škody ako osohu. Prečo je tomu ale tak? Nemali by predsa ženy držať spolu? Situáciu nám pomáha vysvetliť rodinná traumapedagogička a terapeutka. Čítať viac..

Článkov: 198