12 zázračných potravín: odhaľte s nimi tajomstvo večnej mladosti!

Gabriela Bachárová | 14. Aug 2018
12 zázračných potravín: odhaľte s nimi tajomstvo večnej mladosti!

Prečítajte si, na aké konkrétne potraviny môžete staviť v strave, ak si prajete mať peknú a zdravú pleť.

Ak chcete mať peknú a zdravú pleť, nespoliehajte sa len na kozmetiku, ale stavte aj na ďalšie overené zbrane. Jednou z najúčinnejších je výživa. To, čo jete, sa zásadným spôsobom prejavuje na vašej pokožke. Či už pozitívne, alebo negatívne. Rozhodnúť sa pre krásu znamená jesť dobre a zdravo.

Žltá paprika sa pýši vysokým obsahom žltého farbiva luteínu. Toto farbivo veľmi výrazne zlepšuje kvalitu pleti.

Paradajky obsahujú červené farbivo lykopén, ktoré chráni kožu pri pobyte na slnku, ale nielen to. Lykopén je dôležitým stavebným prvkom pokožky. Funguje aj ako silný antioxidant – je to štít proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú starnutie pleti.

Uhorka, jej dužina obsahuje až 95 % vody, preto má vynikajúce hydratačné účinky. Pôsobí tiež antioxidačne, to znamená, že zabraňuje predčasnému starnutiu pleti. 

Citrusové plody bojujú proti opuchnutým očiam a kruhom pod očami.

Jablko nesmieme naň v žiadnom prípade zabudnúť. Má naozaj vysoký podiel ovocných kyselín, ktoré vyhladzujú a napínajú pokožku.

Hrozno a látky v ňom obsiahnuté pozitívne pôsobia proti starnutiu pokožky.

Brusnice si obľúbte pretože tieto malé plody, pôsobia totiž proti tvorbe vrások.

Ryby sú ideálne pre suchú pleť, ktorá má sklony k svrbeniu, pnutiu a rýchlejšiemu starnutiu. Prevenciou je dostatok tukov v strave. Tuk z rýb sa dostane do buniek pokožky, zvyšuje ich pružnosť a bráni poškodeniu.

Olivový olej je veľkou zásobárňou vitamínu E a ten je pre krásnu a zdravú pleť nepostrádateľný. Neurobíte chybu, keď sa naučíte piť olivový olej len tak. 

Med pleť hydratuje a vyživuje. Obmedzuje tvorbu vrások.

Tvaroh má silné hydratačné účinky, hodí sa preto zvlášť pre majiteľky suchej pleti.Tvaroh – má silné hydratačné účinky, hodí sa preto zvlášť pre majiteľky suchej pleti.

Jogurt má hydratačné účinky a vďaka obsahu laktózy prispieva k regenerácii pokožky.