6 tipov, ako si zabezpečiť skvelé ráno, aby šlo všetko ako po masle...

Redakcia | 3. december 2018
6 tipov, ako si zabezpečiť skvelé ráno, aby šlo všetko ako po masle...

Ranné vstávanie nemusí bolieť, nemusí byť nepríjemné a môže byť úžasným štartom do nového dňa. Máte to vo svojich rukách. Ako na to?

Ak večer predtým bol náročný večierok...

Ľadová sprcha je to, čo vás zaručene nakopne. Buďte si istí, že vás preberie a naštartuje bez ohľadu na to, kedy zvonil budík. Takýto štart je zárukou, že útlm nechá na seba veľmi dlho čakať. Ak vôbec príde.

Raňajky ako základ aktívneho dňa

Poriadne sa najedzte. Nie, to nie je klišé, ani nijak neohrozujeme vašu líniu. Práve naopak: ak majú telo a hlava fungovať, potrebujú energiu. Nechajte sa inšpirovať a spravte si napríklad tieto rýchle a chutné raňajky.

Večerná príprava zabezpečí pohodové ráno

Aby ste ráno nevstávali dolámaní a unavení, pripravte sa naň už večer. Veci, ktoré chcete a potrebujete riešiť, aby ste ich ráno len vzali pripravené, nachystajte skôr, ako pôjdete spať. To sa týka všetkého: oblečenia, notebooku, diára, peňaženky. Všetko si pripravte, aby ste len „vstali a fungovali“.

Výdatný spánok ako alfa a omega energie na druhý deň

Ak sa chcete naozaj výdatne vyspať, bez ohľadu na to, koľko času si môžete dovoliť stráviť v posteli, dodržte pár zásad: aspoň hodinu pred spaním už nepozerajte do mobilu, tabletu ani počítača. Program majte pokojný, ideálna je sauna, kúpeľ a iné veci, ktoré vás uvoľnia a zrelaxujú. Nezabudnite na dobrú večeru. Ak sa chcete trošku hýčkať, stavte na banánové lievance.

Ako sa ráno prebrať v priebehu 5 minút

Tip na nezaplatenie: namiesto budíka si nastavte budenie hlasnou a energickou pesničkou. Otvorte okno, nadýchajte sa čerstvého vzduchu a vyvetrajte. Vypite pohár vlažnej vody s citrónom. Ak chcete mať raňajky rýchle a chutné, bez zdĺhavých príprav, vsaďte na istotu. Odporúčame použiť Créme Bonjour ako zdravý základ pokrmov, ktoré si pripravíte.

V zdravom tele zdravý duch alebo Cviky, ktoré vás ráno rozprúdia

Ešte v posteli sa poriadne ponaťahujte. Vstaňte, urobte 10 drepov a 5x skáčte panáka. Po cvičení nezabudnite na dobré raňajky – pokojne sa hneď na úvod dňa rozmaznajte Medovou brioškou s jablkami!

Inšpirácie pre vás:

Toast s údeným lososom a kozím syrom

Ak sa nestíhate naraňajkovať doma, jednoducho k sebe oba nazdobené plátky chleba priklopte a rozrežte ich na rovnako veľké trojuholníčky. Zabaľte do potravinovej fólie.

Recept TU:

 

Mandľové croissanty

Krehké a famózne. Tip na skvelé raňajky, alebo len tak, pre radosť a za odmenu!

Recept TU: