RECEPTY: Bylinný likér alebo víno? Pripravte si chutnú medicínu sami

RECEPTY: Bylinný likér alebo víno? Pripravte si chutnú medicínu sami
31.12.2017 v kategórii Výživa, autor Ing. Vladimíra Mihálová, foto: istockphoto.com

Víno, hriate, koňak, slivovica... Aj vy už rozmýšľate, aký alkohol kúpiť na sviatky? Čo tak prichystať jednu fľašku elixíru doma?

Ak ste fanúšikom byliniek, vašim zmyslom iste ulahodí jemne nahorkastý likér či voňavé víno. Navyše v rozumnej miere pôsobia ako balzam na trávenie, čo sa pri stole plnom dobrôt rozhodne bude hodiť.

Receptov na výborné, podomácky pripravené nápoje je naozaj veľa. Ale kde by sme teraz zobrali čerstvú bazu, lipový kvet či orechy zberané na Jána? Síce z nich tiež možno vyrobiť lahodné víno a likér, my si však hravo dokážeme poradiť aj bez nich.

Jednoducho použijeme suroviny bežne dostupné aj v tomto období. Tak získame raz-dva nápoje, ktoré sú nielen chutné, ale v primeranom množstve podporia naše zdravie. Bylinky v nich celkovo posilnia telo a upokoja myseľ.

Domáca becherovka

Becherovku z obchodu asi všetci poznáme. Má nezameniteľnú sladkú chuť s horkastým podtónom. Ale skúsili ste už becherovku z bylinného čaju, ktorý môžete kúpiť v lekárni?

Čaj sa používa pri žalúdočných ťažkostiach, preto aj domáca becherovka dokáže zatočiť s pocitom plnosti a tráviacimi problémami. Príprava nie je vôbec zložitá.

Bylinný šnaps

Prírodným liekom na boľavý žalúdok môže byť aj tento nápoj s príjemne horkým nádychom. Pripraviť ho môžete z vína, vodky alebo inej liehoviny. Horčiny z bylín pozitívne ovplyvňujú tráviace procesy. Na zmiernenie horkej chuti sa pridáva mäta, ktorá tráviace účinky ešte posilní.

Domáci mätový likér

Táto chutná medicína sa vám zíde nielen pri tráviacich problémoch, ale aj pri nespavosti. Jeden či dva štamperlíky pomôžu zbaviť sa nafúknutého brucha a kŕčovitých bolestí po ťažkom jedle. Potom sa už môžete pohodlne uložiť do perín.

Medovkové víno

Medovka je známa najmä svojimi upokojujúcimi účinkami na celý organizmus. Viete ale, že takisto dobre pomáha pri poruchách trávenia, bolesti žalúdka alebo nevoľnosti? Jemnú medovú príchuť skvele doplnia voňavé koreniny.

Korenené víno z dúšky materinej

Recept je známy z ruskej ľudovej medicíny. Tento nápoj neprospieva iba tráveniu. Používa sa aj pri vredoch žalúdka a dvanástnika, obličkových a močových kameňoch, pri kašli, bolestiach hlavy alebo zápale priedušiek.