Kokosový orech: ako si vybrať ten správny?

kokos, kokosový orech, kokosová voda, šťava, coconut, kokosy, ako otvoriť kokos, ako roztvoriť kokos, zlomený kokos, mladý kokos, starý kokos, dobrý kokos,otváranie, otvorenie, nápoj, voda, kokosové mlieko, kalórie, hydratácia
21.4.2019 v kategórii Výživa, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Kokosový orech je symbolom exotiky. Pred pár rokmi bol podpultovým tovarom dostupným párkrát v roku pre tých, ktorí vystáli dlhý rad v obchode s názvom Ovocie-Zelenina. Dnes je už bežne dostupný a žiadaný pre svoju výživovú hodnotu a využiteľnosť. Kokosová palma, ktorej plody sú pre obyvateľov tropických oblastí zdrojom obživy, je nazývaná aj stromom života.

Od koreňa, cez kôru, listy až po samotné plody, každá súčasť tejto rastliny je využiteľná nielen priemyselne ale aj kultúrne. Keď ju na svojich cestách objavil Marco Polo, jej plod nazýval „faraónovým orechom“. Kokosový orech patrí medzi najstaršie plody, ktoré prežili na našej planéte už milióny rokov. Takmer tretina svetovej populácie je určitým spôsobom od kokosu závislá, či už ekonomicky, alebo ako na zdroji obživy.

V súčasnej dobe sa kokosovému orechu dáva prívlastok superpotravina. Voda z kokosu V mladom kokose jej môže byť až 900 ml, priemerne je to okolo 400 ml. Je to prirodzene čistá a priehľadná tekutina. Je ideálnym nápojom na uhasenie smädu, nabudenie organizmu. Počas druhej svetovej vojny, keď chýbali fyziologické roztoky, ju dávkovali lekári intravenózne.

Neobsahuje žiadny tuk, skvele rehydratuje a má antibakteriálne a antivirálne účinky. Je ideálnym naturálnym izotonickým nápojom, ktorý ocenia nielen športovci.

Je dostupná v plechovkách či kartónoch v obchodoch, ale 100 percentnú kokosovú vodu získate asi len priamo zo zdroja. Bez farbív, konzervantov, cukrov či sirupov. Aj staršie, hnedé orechy obsahujú vodu, je jej však oveľa menej ako v mladom kokose a líši sa aj nižšou výživovou hodnotou.

Kokosová dužina

Dužinu zo starších (hnedých) kokosov odkrojujeme väčším, pevnejším nožom. Môžeme ju konzumovať aj priamo. Najčastejšie sa využíva na výrobu kokosového mlieka alebo nastrúhaná ako dobrota nielen do koláčov.

Ako si vybrať správny

Väčšinou sú v bežných obchodoch dostupné hnedé, vlasaté kokosové orechy, občas sa stretneme na pultoch aj s mladými zelenými orechmi. Tie možno na prvý pohľad ani neidentifikujete.

Sú biele (dovážajú sa väčšinou zbavené zelenej šupky), majú tvar valca s kužeľovitým vrchom. Obsahujú väčšie množstvo vody, ich dužina je ľahšie stráviteľná a lahodnejšia.

Mladé kokosové orechy vyberáme najbelšie (sú najčerstvejšie), bež viditeľných poškodení na povrchu.

Pozor na náznaky presakujúcej vody na popraskaných miestach a pleseň. Poťažkajte si ho a vyberte ten najťažší. Bude v ňom viac vody a práve kvôli nej je mladý kokosový orech taký žiadaný. Jeho dužina je mäkká, dá sa vyberať lyžičkou, má konzistenciu ako želé. Hnedý kokosový orech je už vyzretý.Na palme dozrieva viac ako dvanásť mesiacov, zatiaľ čo zelené kokosové orechy sa zberajú približne v šiestom mesiaci dozrievania.

Obsah vody v staršom orechu je menší, jeho dužina je oveľa tvrdšia, ale stále výživná. Ideálna na prípravu kokosového mlieka, strúhanie či sušenie. Keď orechom pohrkáte, mali by ste počuť žblnkať vodu. Povrch kokosového orecha by nemal byť poškodený, so známkami plesne na „troch čiernych očkách“ ktoré sa nachádzajú na orechu. 

Ako ho rozbiť

Inšpirovali sme vás a chcete kokosový orech vyskúšať? Je niekoľko spôsobov, ako sa dostať k lákavému obsahu.

Mladé kokosy otvoríte ľahšie, postačí silnejší väčší nôž, ktorým odseknete špičku.

Ak si túto lahôdku doprajete niekde v exotike, priamo na mieste vrch kokosu odseknú predavači mačetou. Voda z neho je sterilná, hneď ju môžete piť. Tvrdším orieškom bývajú dozretejšie hnedé orechy. V prvom rade je potrebné vypiť/vyliať vodu z orecha. Nájdite na škrupine tri čierne väčšie bodky, akoby očká, jedno z nich je mäkšie. Do neho urobte dierku (môžete použiť vývrtku alebo nožnice) a vodu vylejte do pohára.

Je vhodné ju pred použitím precediť, pri otváraní sa do nej mohli dostať zvyšky vlákna. Mala by mať sladkastú chuť. Ak zapácha, je akoby skysnutá, nepite ju a celý orech vyhoďte. Kokosový orech rozbijete silou – úderom o tvrdší povrch alebo kladivom. Môžete zvoliť aj iný variant: kokos položíme na rošt do vyhriatej rúry (200°C) a počkáme približne pätnásť minút. Škrupina zmäkne a ľahšie praskne.