Na čo má celiatik nárok? Pozor na tieto nevhodné potraviny v strave celiatika!

Na čo má celiatik nárok? Pozor na tieto nevhodné potraviny v strave celiatika!
20.2.2018 v kategórii Výživa, autor Dagmar Baluchová, foto: istockphoto.com

Nádej pre celiatikov prinášajú aj stále nové výskumy, ktoré sa snažia nájsť účinnú látku, ktorá by bola riešením v boji s lepkom. Sľubná je tzv. enzymatická terapia, ktorá využíva špeciálny enzým, ktorý rozkladá lepok na látky, ktoré nie sú telu škodlivé.

Táto, ako aj ďalšie štúdie, sú však zatiaľ iba vo fáze testovania. Momentálne je jedinou liečbou celiakie bezlepková diéta.

Na čo má celiatik nárok?

Pre celiatika, ktorý má potvrdenú diagnózu u gastroenterológa, sa bezlepkové potraviny a suroviny vyberajú v lekárni na recept. Pre bezlepkové potraviny takto zakúpené platí čiastočná úhrada zdravotných poisťovní.

Táto úhrada sa mení podľa kategorizácie liekov a dietetických potravín a značne pomáha odbremeniť rodiny od finančnej záťaže, ktorú bezlepková diéta predstavuje.

Kompenzácie - Ak má dieťa alebo dospelý preukázanú a potvrdenú diagnózu, môže sa obrátiť na príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Môže získať preukaz ZŤP (zdravotne ťažko postihnutého občana), ktorý ho oprávňuje k rôznym výhodám.

ZŤP posudzuje posudkový lekár ako tzv. mieru postihnutia. Kompenzácia na diétnu stravu sú ďalším nárokom pacienta s celiakiou, patria však iba rodinám, ktoré nepresiahnu určený finančný rodinný príjem, ktorý sa posudzuje ako základ pre určenie kompenzácie.

O kompenzácie na diétne stavovanie sa žiada zvlášť, rovnako aj o ZŤP. Žiadosti je potrebné dokladovať potvrdeniami od odborného lekára a potvrdeniami o rodinných príjmoch.

(V Českej republike si napríklad celiatici musia všetky potraviny hradiť sami, nemajú nárok ani na príspevok na stravovanie, ani na preukaz ZŤP.)

Niektoré nevhodné potraviny v strave celiatika:

  • múka a výrobky z nej - pšeničná, ražná, jačmenná, ovsená (aj vločky, krúpy, škrob)
  • mlieko a výrobky z neho – ktoré obsahujú lepok 
  • mäsá a mäsové výrobky – salámy, párky...
  • pochutiny – omáčky, nálevy, nátierky, dressingy
  • dezerty, sladkosti (aj žuvačky, cukríky ap.) s pridaním bežnej múky
  • zeleninové jedlá - ktoré môžu byť zahusťované obilnou múkou alebo ktoré nafukujú
  • ovocie – ktoré dráždi tráviaci trakt, napr. ríbezle, hrozno...
  • múčne, vyprážané jedlá, polievky – kde je riziko, že v nich bola použitá múka;
  • nápoje – nevhodné: káva, alkohol, pivo, sýtené sladené nápoje atď.
  • niektoré lieky tiež obsahujú lepok, atď. 

Viac informácií možno nájsť na viacerých stránkach (napr. www.celiakia.sk), ktoré informujú o nových možnostiach výroby a predaja bezlepkových potravín, o bezlepkových receptoch, kompenzáciách i o reštauráciách, kde je možné sa bezlepkovo stravovať.