Poznáte PIJO BIO? Povieme vám, prečo by ste mali

Redakcia | 3. jún 2015
Poznáte PIJO BIO? Povieme vám, prečo by ste mali
foto: www.PIJO.BIO

Môže ovocie vo fľaši chutiť rovnako ako zo záhrady? Dá sa vyrobiť 100 % ovocný sirup bez pridaného cukru? Na naše otázky odpovedá jeden zo spolumajiteľov Juraj Potočňák.

Prečo a ako vznikla značka PIJO BIO?

Značka PIJO BIO vznikla spojením slovenských nadšencov zdravých potravín a malého rakúskeho výrobcu ovocných a zeleninových nápojov. Našim cieľom bolo priniesť na slovenský trh bio šťavy, sirupy a ľadové čaje v rovnakej kvalite, v akej si ju kupujú rakúski zákazníci.

Už z názvu je jasné, že všetky vaše produkty sú BIO. Čím sú ešte výnimočné?

Základom produktov PIJO BIO sú kvalitné suroviny od overených dodávateľov. Všetko ovocie a zelenina pochádza výlučne z ekologicky kontrolovaného poľnohospodárstva a do výroby nepridávame žiadne farbivá, arómy ani konzervačné látky. Sme presvedčení, že do zdravých nápojov vhodných aj pre deti v žiadnom prípade nepatrí rafinovaný cukor. Ten nepridávame ani do sirupov, ktoré tak obsahujú 100% ovocia.

Ktoré šťavy a sirupy sú obľúbené medzi vašimi detskými zákazníkmi?

Okrem klasickej chute jablka a pomaranča nájdete v našej ponuke aj exotické mango či zdravú šťavu z brusnice. Medzi deťmi je však najžiadanejšie skôr sladšie ovocie ako hruška, jahoda alebo čučoriedka.
Šťava je pre deti často príťažlivejšia ako čerstvá zelenina, preto si v tejto forme rady dajú aj mrkvu či kombináciu červenej repy a jablka.

Najobľúbenejšími sirupmi PIJO BIO sú baza, malina a lesné plody. Keďže neobsahujú žiaden pridaný cukor, môžete ich svojim deťom ponúknuť naozaj bez výčitiek. Z vlastnej skúsenosti viem, že byť rodičom môže byť občas “zdraviu nebezpečné”, preto mamám a otcom tiež odporúčame posilňovať svoju imunitu. Veľmi chutne im v tom môže pomôcť náš sirup zo zázvoru a citrónu, prípadne rakytníka.

Kde všade sa môžeme stretnúť s vašimi produktami?

PIJO BIO môžete nájsť v obchodoch s kvalitnými potravinami, v bio obchodoch, ale aj v dobrých kaviarňach a bistrách. Širšiu ponuku štiav a sirupov nájdete v predajniach Kraj, sirupy PIJO BIO sú súčasťou bio kútikov supermarketov Kaufland. Naše osviežujúce ľadové čaje zase odporúčame hľadať v sieti DM.
Ak radi nakupujete cez internet, všetky výrobky PIJO BIO môžete kúpiť aj online cez e-shop na stránke www.PIJO.BIO, kde máme pripravený špeciálny zvýhodnený balík aj pre mamičky.

Po zadaní kódu BIOMAMA zľava 20 % na celý prvý nákup.