Vôňa Vianoc: ŠKORICA

Ing. Jana Tesák Potomová | 18. december 2017
Vôňa Vianoc: ŠKORICA

Vianoce sú obdobím vôní. Škorica, klinčeky, badián a koriander... Stačí ovoňať a už sa slinky zbiehajú na voňavé medovníky, koláčiky a tradičný vianočný punč. Dnes vám predstavíme škoricu...

Škorica – prastarý dar hodný kráľov

Škoricu si ľudia vážili oddávna, a to nielen pre jej skvelú chuť a vôňu, ale aj ako vzácny liek z prírody.antibakteriálne a antimykotické účinky a dokáže zničiť kvasinky spôsobujúce infekcie či opary. 

Škorica je skvelá prísada napríklad do tejto chuťovky:

PEČENÉ JABLKÁ
Prečítajte si tiež:

PEČENÉ JABLKÁ

Mnohé výskumy potvrdili pozitívne účinky na znižovanie hladiny cukru v krvi, preto sa pridáva i do výživových doplnkov pre diabetikov.

Čaj z kôry škorice povzbudzuje krvný obeh a spôsobuje potenie. Preto sa odporúča v kombinácii s medom pri nachladnutiach a chrípke. Stimuluje tráviaci trakt, pomáha pri hnačkách, utišuje koliky, nadúvanie, vetry.

TIP:

Ak máte pocit, že po mlieku sa vám tvorí hlien, pridajte do mlieka trochu škorice. Odporúčame skôr cejlónsku než indonézsku – má totiž lepšiu chuť. Taníny obsiahnuté v škorici zmierňujú krvácanie z nosa a silnú menštruáciu.

Ak vám chýbajú vitamíny skupiny B, vitamín E, K, biotín či minerály ako jód, železo, horčík, selén a zinok, určite nepohrdnite dobrým škoricovým pečivom.
Škorica nad zlato
Prečítajte si tiež:

Škorica nad zlato