5 životných právd, ktorých by ste sa mali držať

motivácia, životná pravda, ako zostať motivovaný, cvičenie, strava, život, šťastie,
19.8.2019 v kategórii Wellness, autor Iveta Škrabáková, foto: istockphoto.com

Všetko sa začína v hlave! A preto aj my sme fanúšikmi pozitívneho myslenia. Ako si nastavíte myseľ, tak budete tráviť svoje dni, dosahovať svoje ciele a správať sa k ľudom okolo vás. Pozrite, koľko pravdy a životnej múdrosti sa dokáže schovať do jednej vety.

„Zamilujte sa do starostlivosti o samých seba. O myseľ i o telo.“

Zdravá strava a cvičenie nie je len o výsledkoch na postave a hmotnosti. Je to o celkovom pocite, ktorý máte zo seba. O energii, ktorú vám takýto životný štýl dáva a čo všetko vďaka nemu dokážete. Každý má nejakú predstavu o svojom zdraví, a to je fajn. Nemusíme všetci behať, či zdvíhať ťažké váhy, dôležité je, aby sme sa o seba starali, zvonku i zvnútra.  

„Ideálna hmotnosť je akákoľvek hmotnosť, ktorú dosiahneš počas svojho zdravého životného štýlu a cítiš sa s ňou komfortne.“

Mali by sme byť v prvom rade realistickí, pokiaľ ide o dosahovanie cieľov, stravu a cvičenie. Byť zdravý znamená cítiť sa zdravo, vitálne, plný energie a životného entuziazmu. Nie je to o tom, či nám váha ukazuje o kilo menej alebo viac ako by sme chceli. Počúvajte svoje telo, nie len oči hľadiace na váhu.

„Žiadna krása nežiari viac, ako krása dobrého čistého srdca“

Toto je motto, ktorého by sa mal držať nejeden z nás. Je o tom, že krása nie je len to, čo vidíme navonok. Je to to, ako pristupujeme k druhým ľuďom. Všetci vnímame svet vôkol seba, vrátane ľudí a ich správania. Urobme ho o niečo krajším, každý deň, kamkoľvek ideme.

„Prestaňte čakať na pondelok, január, nový rok, výplatu...začnite dnes!“

Vážne ešte niekto používa toto ako výhovorku? Alebo ešte stále veríte, že ak príde ďalší pondelok niečo sa zmení? NIE! Správny čas je dnes, tu a teraz. Začnite premýšľať, naozaj potrebujete plnú peňaženku a vstup do drahého fitka? Všetky potraviny v bio kvalite? Nové oblečenie či auto na to, aby ste boli šťastní? NIE! Akýkoľvek krok k lepšiemu, šťastnejšiemu ja, ktorý urobíte už dnes je lepší ako ten, na ktorý budete čakať do budúceho týždňa.

„Motivácia je to, prečo začneš, zvyk je to, vďaka čomu zotrváš.“

Zatiaľ čo motivácia je skvelý spôsob ako so sebou začať niečo robiť, často nestačí na to, aby sme svoje plány dotiahli do konca. Mnohokrát totiž po pár týždňoch vyprchá alebo sa necháme odradiť prvotnými neúspechmi. Iba vybudovanie si tých správnych návykov vám zaručí, že budete pokračovať aj keď motivácia bude pokrivkávať.

Vo všeobecnosti platí, že každej novej aktivite trvá 30 dní, než sa z nej stane zvyk. Vydržte!