9 krokov k rukám ako zo škatuľky

Eva Kliská | 3. Dec 2016
9 krokov k rukám ako zo škatuľky

Manikúru a ošetrenie rúk zvládnete s prehľadom aj v pohodlí domova, len treba vedieť, ako na to.

Podčiarknite svoj dokonalý výzor perfektnými nechtami. Starostlivosť o ruky a nechty nie je žiadna veda, ak sa naučíte správny postup a získate zručnosť, pôjde to ako po masle.

Ruky ako zoškatuľky - 9 krokov

1. krok

Stačí, ak si raz do týždňa nájdete chvíľu čas, najlepšie po kúpeli, kedy je pokožka na rukách zmäknutá a lepšie sa s ňou pracuje. Ak si prsty namočíte na cca 3 minúty do vlažnej vody alebo do teplého plnotučného mlieka, kyselina mliečna pomáha zmäkčiť pokožku, ktorá zároveň absorbuje výživné látky z mlieka.

2. krok 

Okolo nechtového lôžka smerom ku koreňu nechta pozatláčajte pokožku, až kým nie je viditeľný mesiačik. Postupujte veľmi opatrne a používajte iba drevené špachtličky. 

3. krok

Na nechtové lôžka môžete naniesť regeneračný krém, ktorý nechtovú platničku mechanicky spevní a pripraví tak nechty na úpravu pilníkom.

4. krok

S takto pripravenými nechtami môžeme pristúpiť k ich skracovaniu a úprave. Nechty nikdy nestrihajte nožničkami, vždy používajte iba pilníky, nie však hocijaké. Najšetrnejšie k nechtom sú papierové alebo sklenené pilníky.

Pilníkovať začíname od najkratšieho nechtu, ku ktorému prispôsobujeme dĺžku ostatných nechtov. Pilník ťahajte vždy v jednom smere, v opačnom prípade budú nechty rozštiepené. Nechty pilujte dorovna, ostré hrany zarovnajte do oblúčika.

5. krok

Dôležitou súčasťou starostlivosti o nechty je aj ich leštenie. Najlepšie špeciálnou leštičkou, ktorá býva súčasťou multifunkčných pilníkov. Lak na nechtoch tak vydrží dlhšie.

6. krok

Do nechtov vmasírujte výživný krém alebo kvalitný olivový olej.

7. krok

Až teraz nasleduje lakovanie. Ak ste sa rozhodli pre farebný lak, začnite najskôr s podkladovým (priesvitným lakom), farebný tak dlhšie vydrží.
Lak nanášajte vždy od stredu na strany. Nenanášajte viac ako dve vrstvy. Keď sa lak dostane na kožu, pokračujte v lakovaní a odstráňte ho až po dolakovaní všetkých nechtov vatovou tyčinkou namočenou do odlakovača.

8. krok

Použite ochranný lak, ktorý sa aplikuje nakoniec a zakryje drobné nedostatky na  farebnom laku.

9. krok

Sme iba krôčik od dokonalých nechtov, často sa nám práve v záverečnej časti schnutia laku stávajú menšie nehody.

Keď chcete urýchliť sušenie nalakovaných nechtov, ponorte ich na 3 minúty do ľadovej vody alebo použite sušič vlasov, ale pozor –zapínajte ho na najmenší výkon, aby váš lak zostal nepoškodený.

Čítajte tiež: Oleje - čo môžu ponúknuť vašej pleti?
               10 praktických rád k dokonalej pleti