Chcete schudnúť? Sledujte fázy mesiaca.

Martina Pašková | 25. január 2017
Chcete schudnúť? Sledujte fázy mesiaca.

Vplyv Mesiaca na zdravie, chudnutie a na každodenné činnosti, pohodu a celkový stav i psychiku je téma, ktorá sa v posledných rokoch dostáva opäť do našich uší. Ak vás táto téma zaujíma, čítajte ďalej.

Je zvláštne, že to, čo sa celé tisícročia považovalo za absolútne prirodzené, my teraz „oprašujeme“ a nachádzame týmto veciam nový šat. Ľudia od nepamäti žili v súlade s prírodou, tak nezahoďme tieto rokmi overené a odskúšané tradície a skúsme z nich vyťažiť čo najviac, čo sa len v dnešnom uponáhľanom a pretechnizovanom svete dá.

Žijeme rýchlo, často bez oddychu a relaxu, čo sa nejeden raz prejaví i na našom zdraví. Podstatou života podľa prírodných rytmov je myšlienka, že úspech akéhokoľvek činu alebo udalosti závisí od správnej chvíle samotného činu. A táto priaznivá chvíľa, moment, etapa je úzko spojená s Mesiacom a jeho postavením.

Keď panuje NOV

Naše telo sa najúčinnejšie zbavuje všetkých škodlivín.

Mesiac putuje okolo Zeme a za svoju približne 28-dňovú púť je obrátený k Zemi vždy iba jednou stranou. V celej kráse vidíme Mesiac pri splne. Naopak, ak sa Mesiac nachádza medzi Slnkom a Zemou, na dva až tri dni sa nám „stratí“, nevidíme ho. Vtedy panuje nov.

V dňoch pred novom je obdobie, kedy sa naše telo najúčinnejšie zbavuje všetkých škodlivín. Odporúča sa pôst, konzumácia racionálnej stravy, je to najvhodnejšie obdobie na zbavenie sa zlozvykov, vyčistenie, vyplavenie toxínov z organizmu.

Ak sa chcete zbaviť akéhokoľvek svojho zlozvyku, začnite teraz. Nečakajte na začiatok nového týždňa, skúste to v nove. Určite sa vám to podarí, Mesiac vám bude naklonený.

Prečítajte si: 5 zásad správneho postenia sa

Po NOVE mesiac dorastá

V tomto čase zabudnime na diéty.

Po nove sa Mesiac dostáva do fázy dorastania. To znamená, že na privrátenej strane mesiaca sa tieň začína posúvať sprava doľava a Mesiac môžeme opäť pozorovať. Najskôr ako úzky kosáčik. Hovoríme aj, že Mesiac pribúda, preto všetko výživné, čo v tejto fáze naše telo prijme, bude mať dvojnásobný pozitívny účinok. Ale platí to i naopak. Všetko škodlivé a nezdravé sa tiež dvojnásobne prejaví.

Preto sa v tejto fáze pribúdajúceho mesiaca vyhýbajme toxínom, mastným a tučným jedlám, kofeínu a pod. Tak ako dorastá a pribúda Mesiac, pribúdajú ľahšie v tejto fáze i naše tukové vankúšiky. Neodporúčajú sa ani operácie. Rany sa v tomto čase hoja oveľa horšie.

Mali by sme predovšetkým oddychovať, relaxovať a „ukladať“ si sily na ďalšie obdobie. Všetko, čo urobíme v tejto fáze pre náš prospech, bude pôsobiť účinnejšie. Preto je vhodné ísť na masáž, ozdravujúci pobyt, prijímať veľa vitamínov. V tomto čase zabudnime na diéty.

Mohlo by vás zaujímať: Jedzte ovsené vločky a zostaňte štíhle.

Keď panuje SPLN

Toto obdobie je veľmi vhodné na pôst.

Keď sa Mesiac dostane do polovice svojej púte okolo Zeme, vidíme to na nočnej oblohe celkom jasne. Je spln a Mesiac môžeme pozorovať ako veľký žiarivý kotúč. Vplyv Mesiaca na ľudí i zvieratá je v tomto období najsilnejší. Nie je ničím výnimočným, že už i z predpovedí o počasí sa k nám dostávajú informácie o tom, aby sme v čase splnu boli na cestách opatrnejší.

Alebo, že v týchto dňoch môžeme mať problémy so spánkom. Sme nepokojnejší, nervóznejší, nevieme sa sústrediť a koncentrovať. Najideálnejšie by bolo v čase splnu iba oddychovať. Samozrejme, to si môže dovoliť málokto, preto je vhodné aspoň poľaviť tempo, nevydávať sa na dlhé cesty autom a pod. Podľa starých „bylinkárok“, liečivé rastliny nazbierané počas splnu majú najsilnejšie účinky. Toto obdobie je veľmi vhodné na pôst, ale naopak, absolútne nevhodné na operácie.

Po SPLNE mesiac ubúda

Ak sa budeme v tomto čase pôstiť, dosiahneme dlhodobejší a rýchlejší úspech.

No a po splne logicky nasleduje ubúdajúca fáza Mesiaca, kedy zatienená časť z neho ukrajuje postupne sprava doľava. V tejto fáze Mesiaca je vhodné naplánovať si operáciu, poupratovať dom, či niečo zmajstrovať.

Ak sa budeme v tomto čase pôstiť, dosiahneme dlhodobejší a rýchlejší úspech. Zbavíme sa ľahšie všetkého prebytočného a škodlivého. Mali by sme vyjsť do záhrady, práca nám pôjde ľahko od ruky. Pre toto obdobie je charakteristická aktivita. Najviac vládzeme, stíhame, riešime, máme dostatok energie, preto ju treba využiť vo svoj prospech. Je to jednoducho pozitívne obdobie.

Mohlo by vás zaujímať aj: Ako pôsobia znamenia zverokruhu na náš organizmus?