FLOATING a AQUAHEALING - wellness trochu inak.

Redakcia | 10. Dec 2016
FLOATING a AQUAHEALING - wellness trochu inak.

Základné terapie, pri ktorých hrá hlavnú úlohu voda, sú dostatočne známe: whirlpool, perličkový kúpeľ, cvičenie vo vode. K menej známym wellness procedúram patria floating a aquahealing.

Hydroterapia ako wellness procedúra je ľudstvu známa už od antiky. V 21. storočí je dovedená k dokonalosti, či už ako taká, alebo ako základný element pre rôzne typy cvičení.

Zoznámte sa s wellness procedúrami ako sú floating a aquahealing.

Floating

Pri floatingu sa používa voda z Mŕtveho mora. Floating je totiž založený na princípe beztiažového plávania. Vykonáva sa vo floating priestore naplnenom príjemne teplou, hustou a slanou kvapalinou.

Priestor floatačnej vane (vajce) je uzavretý a človek je tak oddelený od rušivých vonkajších vnemov. Dochádza tak k absolútnemu uvoľneniu pohybového aparátu, kĺbov svalov, ale aj vedomia.

Čítajte tiež:  Dajte si mliečny kúpeľ a výsledok vás prekvapí!

Pobyt vo vani má nášmu podvedomiu pripomenúť pocity bezpečia, ktoré sme zažívali ako plody v matkinej maternici. Veko možno pre dokonalý pocit „maternice" uzavrieť, kto taký priestor neznesie, môže si ho nechať pootvorené.

Máte problémy so spánkom a čierne myšlienky? 

Floating napomáha k celkovému zlepšeniu stavu, odzneniu bolestí kĺbov, rýchlejšiemu hojeniu zlomenín, zlepšeniu stavu pleti, vyplaveniu odpadových látok, zmierneniu podráždenia a únavy. Vďaka vazodilatačnému efektu (rozšírenie ciev) sa do buniek dostáva viac výživných látok a urýchli sa odplavovanie kyseliny mliečnej z tela.

Floating si obľúbi každý, kto má problémy so spánkom aj čierne myšlienky – pri pobyte v nadnášajúcej vode dochádza v mozgu k zvýšenej tvorbe endorfínov a navodeniu príjemných pocitov.

Okrem toho Floating:

  • dokáže vás dostať stavu podobného hlbokej meditácii
  • synchronizuje mozgové hemisféry
  • vytvára tak optimálnu rovnováhu tela a mysle

Aquahealing

Aquahealing patrí medzi ďalšie úžasné metódy, ako dokonale relaxovať a tak trochu aj reštartovať svoju myseľ.

Aquahealing sa vykonáva (najčastejšie) v morskej vode s teplotou 34 °C. Počas terapie dochádza k prelievaniu energie z miest, kde jej bol nadbytok, do miest, kde chýbala.

Vyskúšajte si, aké to je byť opäť embryom alebo rybou. Ako je to možné?

Terapeut alebo terapeutka vás položí na hladinu, hlavu drží jemne v zátylku a vy v úplnom pocite bezpečia sa nechávate viesť. Terapeut s vami vykonáva pomalé plynulé pohyby, všetko sprevádza relaxačná hudba.

Otáčate sa, vedení jemnými pokynmi, prsty terapeuta pritom uvoľňujú zablokované svaly a úpony. Všetko prebieha úplne ľahko, jemne a prirodzene.

V druhej fáze, ak to dovolíte, môžete ísť pod vodu a vyskúšať si, aké to je byť opäť embryom alebo rybou. Ako je to možné? 

Aquahealing je totiž unikátna komplexná metóda. Spája prvky:

  • masáže, čiže rozhýbanie stuhnutých a napätých miest,
  • shiatsu terapie, spočívajúce v jemnom tlaku na akupunktúrne dráhy a vyrovnávanie toku životnej sily telom,
  • kraniosakrálnej techniky, čo je jemná práca s rytmom mozgovomiechového moku, fasciami aj tekutinami v tele, 
  • prácu s vyladením energetických centier zvaných čakry
  • bioenergetiku (druh psychoterapie orientovanej na telo), vrátane poznatkov prenatálnej psychológie (pohyby a témy v jednotlivých fázach prenatálneho vývoja).

Na konci terapie, ktorá trvá približne hodinu, aj keď čas vám prestane pripadať dôležitý, terapeut klienta pomaly postaví na nohy a doslova ho privedie späť do reality. Vďaka procedúre cítite neobyčajný príval energie a dostávate sa do stavu vyrovnanosti.

Prečítajte si aj o: 
TOP masáže, ktoré vás zaručene uvoľnia
Liečivá reč dotykov: prehrejte si život masážami!