Je iný sex na dovolenke? Alebo ste za oddelenú dovolenku?

Zuzana Vrecková | 20. Jun 2017
Je iný sex na dovolenke? Alebo ste za oddelenú dovolenku?

Sexuálne najnáruživejším ročným obdobím je práve leto, a to vďaka tomu, že nás vytrhne zo stereotypu a my máme chuť skúšať i veci, na ktoré doma chuť nemáme. Ale ak máte ambíciu utužiť váš vzťah s partnerom, skúste ísť na dovolenku sama s kamarátkou a on pôjde niekam sám či tiež s kamarátom.

Je iný sex na dovolenke?

Zvoliť hory či more? Každý si predstaví romantiku úplne inak. Pre niekoho neexistuje romantickejšia situácia, ako pachtenie sa hore kopcom a spoločné dobrodružstvo. Druhý si zase vychutnáva spoločné ležanie v horúcom piesku.

Dôležité je uvedomiť si, že miesto romantiku nevytvára. Vytvára ju atmosféra medzi dvoma ľuďmi. Sexuálne najnáruživejším ročným obdobím je práve leto, a to vďaka tomu, že nás vytrhne zo stereotypu a my máme chuť skúšať i veci, na ktoré doma chuť nemáme.

Na dovolenke nás nič nezaťažuje, máme v hlave prázdno, a preto sa sexu absolútne oddáme. Skúsme sa teda namiesto hádania sa na dovolenke, venovať sa tej príjemnejšej činnosti.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Mýty o sexualite vo vyššom veku

Oddelená dovolenka, paradoxne, spája

Ak máte ambíciu utužiť váš vzťah s partnerom, skúste ísť do Turecka sama s kamarátkou a on pôjde niekam sám či tiež s kamarátom. „To, že sme manželskí partneri a máme spolu deti, neznamená, že spolu musíme tráviť 365 dní v roku,“ tvrdí kanadská klinická psychologička Lauri Betito.

Spoločná dovolenka môže byť príjemným oddychom, no často iba pre jedného z dvojice. Ten druhý pristúpi na neobmedzený počet kompromisov, pretože je to jednoducho iný človek a dovolenku si predstavuje inak.

Môžete robiť kompromisy, byť zo vzťahu frustrovaní a vyčítať to tomu druhému, alebo zvoliť rozumnejšiu alternatívu, keď na dovolenku pôjdete oddelene. 

Verte, že si po dvoch týždňoch neprítomnosti budete s partnerom vzácnejší. Avšak, realizácia si vyžaduje otvorenú myseľ a veľkú dôveru v partnera. No a tiež pripravenie sa na to, že si jeden z vás môže uvedomiť i to, že mu vlastne ten druhý vôbec nechýba.

Mohlo by vás zaujímať: Brzdia degeneráciu, zlepšujú sex! O čom bude reč?