Ochuťte si svoj erotický život!

Redakcia | 20. december 2016
Ochuťte si svoj erotický život!

Ktoré afrodiziaká sa oplatí vyskúšať a okoreniť si svoj erotické chvíle?

Spoločná večera ukuchtená z tých správnych surovín, ochutená tými správnymi ingredienciami a k tomu vhodná masáž dokážu divy!

Kura so zázvorom prebudí vášeň

Jedným z prírodných afrodiziak, ktoré si držia svoju obľubu už po stáročia, je koreň zázvoru. 

Korenistý, štipľavý prostriedok domácej lekárničky nepomôže iba pri prechladnutí a bolestiach hrdla, jeho unikátne zloženie ovplyvňuje aj fyzickú vášeň. Ide prevažne o látky zvyšujúce koncentráciu krvného testosterónu a hormónov v hypofýze.

Kura so zázvorom

Keď však túžite zapojiť ho do romantického májového večera, upečte si kura so zázvorom. Nielen koreň poslúži ako budič erotiky, vášeň podporí aj čili paprička, ktorá zrýchli tep a napomáha prekrviť tkanivo. Papričky obsahujú aj látku menom kapsaicín, ktorá dráždi urogenitálny systém.

Kuracie prsia (približne 500 gramov) nakrájajte na kocky a v mise zmiešajte s marinádou. Namiesto pŕs môžete použiť aj stehienka alebo krídelka, ak ich máte radšej. Výber je na vás.

Tú si pripravíte z očisteného a nastrúhaného koreňa zázvoru (asi 5 centimetrov), jednej podrvenej čili papričky, olivového oleja, polievkovej lyžice medu, soli, sójovej omáčky a jednej nadrobno posekanej cibuľky.

Premiešanú zmes nechajte v chladničke odpočívať a spojiť sa a následne kuracie kúsky prepojené s marinádou opečte na panvici. Ako prílohu môžete použiť šalát, zemiaky, či ryžu podľa chuti.

Vedeli ste, že med je považovaný za jeden z najsilňejších afrodiziak?

Okrem spomínaného zázvoru a čili papričiek urobí svoje aj med. Vďaka obsiahnutým enzýmom ovplyvňuje med fyzickú rozkoš, predlžuje výkonnosť a umocňuje zážitok.

Med v mozgu uvoľní látky, ktoré následne stimulujú citlivé ľudské orgány a patrí teda k jedným z najsilnejších afrodiziak.

Beehoney – kokteil na dlhé večery

Prečo nevyužiť stimulujúce účinky medu na maximum? Nápoj beehoney v sebe spojí pozitívne vlastnosti medu, zázvoru a podporí ich štipkou alkoholu, ktorý v umiernenom množstve pomôže uvoľniť organizmus.

Potrebovať budete:

  • jeden deciliter kvalitného ginu, ktorý premiešate s dvoma lyžičkami medu, dvoma lyžičkami najemno nastrúhaného zázvoru a šťavou z polovice limetky.
  • Dochuťte ešte ôsmimi malinami a pár lístkami mäty a všetko dohromady v zaváraninovom pohári premiešajte a pretlačte hrotom varešky.
  • Spolu s kockami ľadu môžete chutný drink podávať.
Viac o mede:
Krása a zdravie s MEDOM
Čo je dobré vedieť o mede?

Medová masáž

Je jednou z najúčinnejších domácich masáží s rozsiahlymi pozitívnymi účinkami. Teplý kvalitný med dodá pokožke chýbajúce vitamíny, minerály, regeneruje a zvláčňuje. Ovplyvní tiež správnu činnosť obličiek, tráviaceho, lymfatického a cievneho systému.

Masáž je sama osebe účinným prostriedkom pre vytvorenie intímnych chvíľ a keď preferujete prírodné látky, med bude tou najlepšou voľbou.

Pokiaľ chcete jeho vplyv ešte viac rozvinúť, pridajte do teplého medu trocha škorice, ktorá ako korenie slúžila k navodeniu rozkoše už v starom Oriente.

Cesnak a ostatné obľúbené afrodiziaká

Cesnak patrí do historických análov ako jedna z najúčinnejších látok podporujúcich libido. Vedeli to už francúzski králi a napríklad Henrich IV. naň nedal dopustiť. Je známe, že cesnak podporuje obeh krvi vďaka látke menom alicín a ovplyvňuje vylučovanie testosterónu v mužskom organizme. 

Čo ale s následným zápachom? Nuž, aj na to vynašli na francúzskom dvore liek. Stačí požuť pár lístkov mäty, alebo bazalky, a dych by mal byť opäť svieži.

Cesnak v kombinácii s avokádom je jedným z najsilnejších pánskych stimulátorov sexuálneho apetítu. Avokádo pritom stačí iba premiešať s roztlačeným cesnakom a posoliť. Tento plod, rovnako ako cesnak, podporí vylučovanie testosterónu a zlepšuje vraj aj erekciu.

Pre pánov cesnak a pre dámy? 

  • Mimoriadne obľúbeným afrodiziakom s overenými účinkami sú ustrice, ktoré, naopak, stimulujú vylučovanie ženského hormónu estrogénu. 
  • Rovnako tak z luxusnejších plodov mora poslúži i kaviár, ktorý podnecuje vášne a fyzickú aktivitu a vďaka zinku uvoľní psychické i fyzické napätie.
  • Menej luxusné, ale rovnako účinné je i pojedanie pistácií, ktoré sa už v stredoveku považovali za liek na pohlavný život.
  • A na záver stará známa čokoláda, ktorej v intímnych chvíľach pokojne môžete ostať verní.
  • Vďaka fenyletylamínu totiž podporuje tvorbu dopamínu v mozgu, ktorý sa postará o uvoľnenie a navodenie pocitov rozkoše.
Čítajte tiež:
Hádky naše každodenné
Zvýšte svoju sexuálnu silu s čínskym hroznom