Pozitívne s Dianou Klamovou: Sloboda je fajn!

Redakcia | 23. november 2022
Pozitívne s Dianou Klamovou: Sloboda je fajn!

Určite sa vám už stalo, že ste chceli ísť na obed, prechádzku, do kina, ale nikto práve nemal čas. Dlho som mala problém sedieť sama na káve alebo v reštaurácii. Keď som kvôli modelingu cestovala, väčšinou som v novom meste nikoho nepoznala, tak som nemala na výber. A poviem vám, náhodou je to veľmi fajn. Nikto vás neobmedzuje, nestresuje, môžete robiť, čo len chcete a ako dlho chcete.

Takto sólo som si naplánovala aj ja jeden svoj úžasný deň. Mala som možnosť vyskúšať 100% elektrickú Daciu Spring. Má dojazd cca 200 km, takže je to mestské auto, čo do mojich plánov s ním dokonale zapadlo. Ak nemáte možnosť nabiť ho doma, dá sa to napríklad v nákupných centrách (pomocou aplikácie alebo kartičky) alebo dokonca zadarmo v niektorých supermarketoch. Auto je tiché, veľmi jednoduché na ovládanie, praktické (všade zaparkujete) a na moje prekvapenie má aj poriadne zrýchlenie. Tak sme si spolu urobili celodenné rande v meste. Išla som na brunch, manikúru, nákupy, kávičku (vždy som sa hanbila sedieť sama, ale keď vidím niekoho iného, ako sedí pri stole sám, uvedomím si, že je to vlastne úplne cool. Takže sa už nehanbím!). Priznám sa, ešte som sa neodvážila ísť sama na prechádzku ani do kina a úprimne obdivujem tých, čo to dávajú. Aby som urobila aj niečo prospešné, skočila som ešte na jogu a večer som za odmenu zakončila s kamarátmi na večeri. Keď som prišla domov, uvedomila som si, aká som vďačná za svoju slobodu, ktorú, bohužiaľ, nemá každý a že život je aj napriek občasným prekážkam úžasný!  

Dacia Spring vystupuje z davu vďaka svojmu jedinečnému štýlu SUV v kombinácii s plne elektrickým pohonom. Toto mestské vozidlo predstavuje všetko, čo na tejto značke milujete. Prináša do života ešte viac radosti vďaka čisto elektrickej jazde. Ďakujeme za možnosť cítiť sa výnimočne, užiť si perfektné chvíle a zažiť ekologické auto do mesta, s ktorým sa rozhodne cítite byť trendy! 

TIP: Skupinové cvičenia

Pokiaľ vás nebaví cvičiť bez spoločnosti, alebo sa k tomu jednoducho neviete dokopať, dohodnite sa s kamošmi, sestrou, bratom, alebo aj mamou a vyskúšajte niektoré zo skupinových cvičení. Keď nemáte s kým ísť, choďte sami a verím, že si v skupine rýchlo nájdete ľudí, s ktorými si budete rozumieť a možno si tam dokonca nájdete priateľov na celý život. V každom meste už máme veľa možností, od jogy cez port de bras po rôzne tance. Záleží len na tom, čo vás najviac baví alebo láka. Ja som napríklad niekedy chodievala na body forming, čo je pomalšie cvičenie s vlastnou hmotnosťou a teraz plánujeme s kamarátkou chodiť na kardio box. Urobíme si z toho rituál, potom sa odmeníme nejakým dobrým jedlom, pokecáme a hlavne sa na to cvičenie budeme vždy oveľa viac tešiť. A aj keď sa nám raz za čas určite nebude chcieť, spolu sa už nejak namotivujeme. 

VÝZVA: Obmedziť prehnané solenie a sladenie

Teraz ešte niečo ohľadom jedla. Asi všetci vieme, že všetkého veľa škodí, ale veľa cukru a soli škodí ešte niekoľkonásobne viac. Poznám veľa ľudí, ktorí si napríklad automaticky osolia jedlo ešte predtým, než ho vôbec ochutnajú. Všetci milujeme koláče od babky, ale videli ste niekedy recept? Každé Vianoce robím metrový koláč, je to tradícia a budem ho robiť vždy, ale cukor tam sypem s prižmúrenými očami a nikomu nepoviem, koľko ho tam ide. Je to však len raz za rok. Ako ste na tom vy? O cukre v nápojoch a sladkostiach písať nejdem, to nechám na ďalší mesiac. Teraz sa zameriame na varenie a pečenie a cukor a soľ, ktorý si dávame do jedla my sami. Ak nemáme až tak citlivé chuťové poháriky a máme radi slané, skúsme najprv použiť rôzne druhy korenia a dochutiť jedlo tým. Dosolíme ho až úplne nakoniec a ak bude niekomu málo, osolí si až svoju porciu. Čo sa týka cukru, máme dostupných veľa zdravších náhrad, napríklad med, stévia, agáve sirup, datľová pasta. Do kávy si nedávam nič a do ovsenej kaše si dám roztlačený banán. Každé jedlo si vieme upraviť podľa svojich predstáv, aj keď je to niekedy drahšie, komplikovanejšie a na niektoré chute si musíme zvyknúť, ale myslím si, že naše zdravie za to stojí. 

Viac o DACIA Spring 

Dojazd a spotreba

100% elektrický Spring má dojazd až 230 km v kombinovanom cykle, čiže jazda v meste, mimo a trochu na diaľnici a 305 km ak jazdíte len v meste. Reálne som mala auto na test na týždeň a nabíjať som ho vôbec nemusela. Väčšinu aktivít mám naozaj len v meste, či v jeho blízkom okolí a na spotrebu som sa nezameriavala. Keďže je Spring živé autíčko, užila som si ho s radosťou. Spotreba závisí práve od toho kde jazdíte, akým štýlom jazdíte, aké je počasie, teda či kúrite, alebo púšťate klímu. Ak jazdíte rozumne, napr. v ECO režime, a tiež inteligentne nabíjate, budete z ekonomického hľadiska určite spokojne spávať. Predajca vám rád dá viacero rád ako na to. 

Výbava a bezpečnosť

Čo sa týka výbavy, má toto dizajnové auto v sériovej výbave napr. elektromechanický posilňovač riadenia, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, manuálnu klimatizáciu, elektricky ovládané spätné zrkadlá a elektricky ovládané predné aj zadné okná. To podstatné tu určite nájdete. Používajte tiež svoje obľúbené aplikácie cez zrkadlenie smartfónu kompatibilného s Apple CarPlay™ a Android Auto™. Pripojenie Bluetooth®, zásuvka USB, vstup AUX, vaše zariadenie je pripojené okamžite. Okrem ABS, ESP, elektrického rozdeľovača brzdného účinku a 6 airbagov je Spring vybavený asistentmi pre maximálnu bezpečnosť jazdy. Napr. systém aktívneho brzdenia, automatické rozsvietenie svetiel, obmedzovač rýchlosti, zadné parkovacie senzory a kamera. Nie všetko je v základe.

Priestor

Auto skôr na kratšie výlety ako na týždňové, je to skôr auto pre každodenný život v mestskej džungli. Zbalíte veci do fitka, naložíte týždňový nákup, kamošov a kolegyne z roboty, deti do školy, na krúžky, zaparkujete ľahko aj v malom priestore. 290 l kufor na to postačí, ak nie, zväčšiť sa dá sklopením sedadiel na 620 l. Vyzdvihujem funkčnosť a praktickosť.

Bez emisí, bez tankovania - Jednoducho ELEKTROMOBIL! 

www.dacia.sk

Fotogaléria