TIP: 6 izbových rastlín, ktoré sú nenáročné na starostlivosť.

Redakcia | 4. september 2017
TIP: 6 izbových rastlín, ktoré sú nenáročné na starostlivosť.

Tieto zdraviu prospešné izbové rastliny hneď tak nezabijete. Vydržia veľa a môžete sa na nich vycvičiť, získať správne „oko", vybrúsiť cit pre zeleň. Týchto 6 rastlín je nenáročných na starostlivosť, čo môže byť pre vás výhoda.

Nenáročné rastliny

Zelenec copatý

Vyžaduje svetlo až polotieň s výnimkou ostrého slnka a letnej horúčavy, pozor preto na jeho umiestnenie pri okne či priamo na parapete. Zvládne, ak ho včas nezalejete, zásoby vody schováva v dužinatých koreňoch, ale neodpustí vám preliatie.

Juka

Potrebuje mierne slnko, svetlo, nie však páľavu leta. Nepotrebuje príliš zálievky a v zime ešte menej ako v inom ročnom období. Na zimu jej prospeje premiestnenie do chladnejšej miestnosti.

Napríklad rastlinami, čítajte: Zvýšte svoju koncentráciu na prácu a posilnite tvorivosť.

Fikus benjamin 

Hviezda boja s chemickými látkami a psychickým napätím. Pozor na ostré slnko a prudké výkyvy teplôt. Zálievka mierna, rovnako ako nároky na hnojivo. Ak sa mu ale bude dariť, počítajte s väčším priestorom. Alebo sa zacvičte do umenia bonsaje, vašej starostlivosti pravdepodobne podľahne bez námietok.

Dracena

Vydrží dlho s minimom vody a bez dodaných živín, hoci za častú ignoráciu vďačný tiež nebude. V zime ho netreba premiestňovať do chladnejšej miestnosti, naopak, nízka teplota by mu nesvedčila.

Antúria

Polieva sa, iba keď preschne substrát, nároky na hnojenie mierne, starosti s prezimovaním žiadne. Aj pri macošskej starostlivosti môže vykvitnúť.

Čítajte tiež: Prečo je dobré mať izbové rastliny doma?