TOP masáže, ktoré vás zaručene uvoľnia!

Redakcia | 5. marec 2018
TOP masáže, ktoré vás zaručene uvoľnia!

Rozhodli ste sa, že nastal čas,aby ste sa začali rozmaznávať a masáž je na vašom zozname rozmaznávajúcich aktivít? Nechajte sa inšpirovať výberom TOP masáží, ktoré vás zaručene uvolnia a vyčaria úsmev na tvári aj duši...

Aromatická exotika

Minimálne dvaja na jedného nastúpia maséri pri havajskej rytmickej hĺbkovej masáži aromaterapeutickými olejmi lomi-lomi. Maséri pilne pracujú dlaňami aj celým predlaktím. Havajskú masáž oceníte, ak zvládnete viac, ako len ľahký dotyk motýlími krídlami. Nabudí lymfatický systém a odvádza toxické látky z tela. Kto má problémy so zadržiavaním vody, bude síce chvíľu častejšie navštevovať toalety, pocíti však nezvyčajnú ľahkosť.

Hýčkanie a zasa len hýčkanie, pre životom unavených a vynervovaných býva úľavou indonézsky rituál Tokoriki. Upokojuje myseľ a zároveň rozjasňuje pokožku. Začína sa nanesením peelingovej zmesi kokosového oleja s trstinovým cukrom, pokračuje sprchou a premazaním celého tela teplým olejom, maséri si pomáhajú lastúrami a pracujú v rytme morských vĺn. Jemnosť v záplave bylinnej vône je zase cesta malajzijskej masáže Forever Young, zameranej predovšetkým na uvoľnenie svalstva a posilnenie buniek celého tela. Masér pracuje rukami zľahka, drží v nich nahriate látkové vrecúška s bylinami.

Východná harmónia

Prišli z východu, kde sa nebije duša s telom. V týchto končinách sa zrodilo hneď niekoľko masážnych praktík, po ktorých stresovaní obyvatelia západného sveta skočili ako pes na kosť. Masáž horúcimi kameňmi Hot Stones je v prvom rade relaxačná. Ak sa s rozkošou povaľujete počas dovolenky na horúcich okrúhliakoch na pláži, máte úvodnú predstavu. Rešpektuje princíp jin a jang, pracuje s energetickými dráhami a čakať od nej môžete úľavu od napätia vo svaloch aj príliv energie.

Podobný vplyv má čínska energetická masáž s výrazným liečebným efektom. Logicky je previazaná s tradičnou čínskou medicínou. Cieľom usmernenia toku energie je vyladenie organizmu, preventívne odstránenie blokád, ktoré by pravdepodobne viedli k chorobe a naštartovanie ozdravovacích procesov.

Čínska energetická masáž stojí na jemnom zaobchádzaní s preťaženou telesnou schránkou. Spočíva predovšetkým v opatrnej a veľmi pomalej stimulácii akupresúrnych bodov na energetickej dráhe močového mechúra. Tá prebieha pozdĺž chrbtice a prioritne ovplyvňuje jej fungovanie a fungovanie nervovej sústavy.

Trpíte nespavosťou, pozorujete na sebe neurotické tiky, na svojich blízkych poslednú dobou skôr kričíte, ťažko sa hýbete a stretávate sa s rôznymi neduhmi tela? Potom práve čínska energetická masáž môže byť veľmi vhodnou voľbou.

V našich končinách zrejme najznámejšia orientálna masáž pochádza z Japonska. Shiatsu je úžasne vypracovaný systém využívajúci energetické dráhy a tlak na akupresúrne body. Masírovaný môže mať na sebe voľné oblečenie. Masér sa preto logicky zaobíde bez oleja a pri masírovaní využíva celé svoje telo vrátane kolien a chodidiel. Najpríjemnejšie je delikátne miesenie tváre a pokožky hlavy sprevádzané veľmi jemným ťahaním kože aj štice, ktoré sprevádzajú intenzívne pocity blaženosti a úľavy. Táto procedúra funguje ako luxusná pleťová maska. Shiatsu predpokladá, že fyzické i psychické ťažkosti pochádzajú z prílišného alebo nedostatočného prúdenia životodarnej sily ki (v čínskej terminológii zvanej čchi).

Odhaľovať sa netreba ani pri indickej masáži hlavy. Jej podstatou je ajurvéda. Masírovaný sedí v kresle a masér jemnými dotykmi stimuluje energetické dráhy sústredené v tejto časti tela. Kozmetickým efektom je rýchlejšia obnova vlasových buniek.

Upokojujúca masáž celkom úspešne pomáha odstrániť bolesti krčnej chrbtice a hlavy a zároveň povzbudzuje tok lymfy a posilňuje imunitu. Patrí medzi prírodné terapie napomáhajúce výdatnejšiemu spánku. Stresovaný človek, trpiaci nespavosťou, spí dlhšie a hlbšie, vo vypätých obdobiach má reálnu šancu na nižšiu potrebu medikamentov. To, že je odpočinok citeľnejší a tvorba hormónu mladosti melatonínu vyššia, je nad slnko jasnejšie.

Aktívne, hlboko

Akupresúra a joga sú podstatou povestnej thajskej masáže, spájanej s pobehovaním drobných thajských žien po tele masírovaného. Táto časť je naozaj nepovinná. Úľavu svalom, kĺbom aj preťaženej psychike však prináša namiesto ničnerobenia pohyb. Maséri využívajú ásany, preto má táto terapia prezývku "jógová masáž".

Pri energetickej ajurvédskej masáži zo Srí Lanky počítajte s premasírováním hlavy olejom. Po hlave prichádza na rad tvár, telo, na ktorom pracujú dvaja maséri, a bylinná inhalácia na lehátku s otvorom pre tvár, ku ktorému stúpajú vonné liečivé pary. Nakoniec sa bylinami v drevenom lôžku naparí celé telo a nasleduje relaxačný odpočinok, prípadne spánok. Táto hĺbková masáž je zameraná na maximálne uvoľnenie, detoxikáciu a naštartovanie nových síl.