Zbavte sa toxínov zásaditým kúpeľom a chudnite!

Katarína Olejárová | 1. Feb 2019
Zbavte sa toxínov zásaditým kúpeľom a chudnite!

Vylučovanie toxínov z tela prebieha cez náš najväčší orgán - kožu. Zásaditý kúpeľ je metóda pre vás zaiste príjemná.

V tomto článku Vytiahnite si kyseliny z tela zásaditými ponožkami sme písali, ako si môžete sami vyrobiť "soľné ponožky". Nuž a tie sú vhodné pre toho, kto sa nerád kúpe alebo trpí chronickým nedostatkom času. Pre ostatných bude nasledujúca metóda zaiste príjemná. 

Zásaditý kúpeľ

Vylučovanie toxínov z tela prebieha cez náš najväčší orgán - kožu.

Naplňte si vaňu vodou teploty, aká vám vyhovuje. Vhoďte do nej mydlo a nechajte ho rozpúšťať tak dlho, až sa voda zakalí.

Použiť môžete obyčajné mydlo. Pozor však pri výbere mydla, jeho pH nesmie byť neutrálne, musí byť zásadité.

Potom ho vyberte von. Ťažko tu udať presný čas trvania, ale voda sa musí úplne zafarbiť. Ak sa vám tvorí biely mydlový okraj na vani, to už stačí.

Kto to chce vedieť presne, nech ponorí do vody lakmusový papierik. Mal by mať tmavozelenú až modrú farbu (hodnota 8,0 a viac). S vaňou plnou vody dosiahnete zásadité prostredie.

Teraz sa do nej už len položte na hodinu až dve, kto ako dlho chce. Musí to byť takto dlho, lebo telo potrebuje určitý čas, aby sa prebudil drenážny systém. U mnohých z nás totižto takmer úplne zaspal.

Keď ležíte vo vani, je dôležité, aby ste si každých 5 až 10 minút vydrhli pokožku telovou kefou alebo žinkou, a to vždy smerom k srdcu. Rozprúdi to drenážny systém, teda lymfu.

Premasírujte lymfatický systém

Lymfatický systém slúži ako odvodový a čistiaci kanál pre organizmus a súčasne dopravuje ku všetkým bunkám tela bielkoviny, hormóny a tuk.

Ak máte v tele dostatok minerálov (je vhodné si ich vziať niekoľko hodín pred kúpeľom), telo vyšle na povrch kyseliny, ktoré majú odraziť zásaditý „útok“. Vzniká pri tom akási ochranná vrstva, ktorá je znakom prekyslenia organizmu.

Našťastie, telo vysiela nadbytočné a chorobotvorné kyseliny, ktorých sa chce zbaviť a ktoré už obličky nedokážu odstrániť. A o to vlastne ide. Rovnako to prebieha aj v prípade zásaditých ponožiek. Pre všetkých, ktorí chcú zhodiť nadbytočné kilogramy, je to dobrá správa.

Ak sa kúpete tak často ako sa len dá a v daný deň vynecháte aj večeru, potom sa čoskoro dostaví efekt v podobe chudnutia. Po jednom kúpeli môže byť úbytok telesnej hmotnosti až 400 gramov! Tým, že sa vám podarí odstrániť kyseliny z tela, sa zároveň zbavíte aj odpadu, ktorý sa na ne viaže.

Prejavuje sa to tak, že musíte chodiť počas kúpania na toaletu a ručička na váhe sa zakaždým posunie o kúsok dozadu. Kto sa obáva zvraštenia pokožky po kúpeli, bude prekvapený ochrannou voskovou vrstvou, ktorá na nej vytvorila.

Kúpeľ má za následok výrazné zlepšenie kvality pokožky. Aj z tohto dôvodu by ste sa nemali po skončení kúpania vydrhnúť do sucha, ale iba sa jemne osušiť.