Čo pomáha pri opakovaných kvasinkových infekciách?

Jana Trundová | 23. október 2017
Čo pomáha pri opakovaných kvasinkových infekciách?

Tri podstatné rady na úvod: Nečakajte zázrak, je to len silný prírodný prostriedok. S laickou náhradou naordinovaných antibiotík a ďalších silných liečiv sa neponáhľajte, rozhodne sa ich nevzdávajte bez konzultácie s lekárom!

Na čo funguje?

Neužívajte extrakt neriedený a dbajte na to, čo káže návod na použitie. V každom prípade, je fakt, že pri rade zdravotných potiaží si grapefruitovým extraktom môžete pomôcť, vnútorne aj zvonka.

Čítajte tiež: Grapefruitový extrakt ako citrusový zázrak. Čo všetko dokáže?

Dezinfikuje rany aj zažívací trakt, zastavuje hnačku, pomáha pri opakovaných kvasinkových infekciách pohlavného ústrojenstva, čistí od mikróbov ústnu dutinu, preto je dobrou prevenciou pred jej zápalmi a aftami, zároveň likviduje vírusy spôsobujúce infekcie horných ciest dýchacích.

Býva využívaný pri ošetrovaní ekzematickej pokožky, plesniach, zrohovatelej pokožke, bradaviciach a napríklad aj pri problémoch s lupinami. V každom prípade, nič nepokazíte, ak ho použijete na menšie rany, výplachy ústnej dutiny, kúpele a ďalšie ošetrenia nadmerne potiacich sa nôh, aj pri umývaní vlasov, ak trpíte lupinami.

Bude vás tiež zaujímať: Grapefruitové jadierka ničia baktérie a plesne

Tip: Ak riedený extrakt použijete na výplach úst, nezabudnite očistiť aj zubnú kefku, na ktorej baktérie pretrvávajú. Po štvrťhodine v roztoku ju opláchnite pod tečúcou vodou.

Citrusy sú všeobecne príjemným medikamentom. Nielen ako potrava, ale koncentrované v aromaterapeutických olejoch a silne zriedené v kozmetike majú tonizačné účinky, posilňujú našu energiu. Prinášajú uvoľnenie, radosť, novú psychickú silu.

Na nervozitu, úzkosť, nepokoj, pocity vykoľajenia či únavy pomáha predovšetkým mandarínka, neroli a pomaranč. Ich antidepresívne látky, ako je limonen alebo pinen, podporujú prekrvenie pokožky, takže sa výborne uplatnia tiež pri peelingu a v prípravkoch proti celulitíde, či už užívaných vnútorne, alebo zvonka.

Čítajte tiež: FYTOTERAPIA - využívaná viac ako konvenčné lieky a záujem o ňu stále narastá. Ako je to možné?