Jarná detoxikácia: Skúste to s chlorellou

Denisa Mateašiková | 6. máj 2018
Jarná detoxikácia: Skúste to s chlorellou

Aj vy to poznáte? Telo je po dlhej a studenej zime mäkké. Pokožka suchá. Pleť povädnutá. . Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, že aj naše telo potrebuje zhodiť „zimnú nádielku“ a vkročiť do nového ročného obdobia svieže a zdravé?

Poradíme vám efektívnu cestu, ako si pomôcť k biologickej rovnováhe.  A potom svižne vykročiť v ústrety horúcemu letu.

VNÚTORNÁ OČISTA tela

Vstúpte si do svedomia a vyčistite vaše komory od spracovaných sladkostí a  komerčných slaných pochutín. Chladničky od priveľmi trvanlivých potravín a mrazničky od mäsa z veľkovýroby. Prečo?

Dnes už nie je tajomstvom, že biely cukor je vo veľkom množstve jed. Prinajlepšom nám zalepí črevá. Je lahôdkou pre rôzne kvasinky a plesne v tráviacom trakte.  Tie neskôr vyrazia na našej koži v podobe ekzémov.

V organizme však narobia šarapatu s pomalým, ale istým spádom k civilizačným chorobám. Trvanlivosť potravín je navyše podporovaná škodlivými chemikáliami. Hromadia sa v našich telách a spúšťajú rôzne zdravotné problémy. Tu je už každému zrejmé, čo to robí s naším organizmom.

Ako sa zbaviť nahromadeného odpadu v tele?

Pokiaľ ste škrtli „tichých zabijakov“, no stále sa cítite unavení, na vine sú UŽ nahromadené toxické látky. Telo sa ich nevie zbaviť prirodzenou cestou. A tak sa ukladajú kade-tade po organizme a spôsobujú prinajlepšom „jarnú únavu“.

Prvá pomoc pri detoxikácii: chlorella

Chlorella je výbornou pomocníčkou práve na to, aby zbavila telo nahromadených toxických látok z potravín a nánosov oxidačného stresu.

Je to sladkovodná zelená riasa, plná potrebného chlorofylu, vitamínov skupiny B, C, E, K, horčíka, betakaroténu a prospešných kyselín. Má schopnosť viazať ťažké kovy prijaté potravou, z bežného životného prostredia, ale aj z ovzdušia.

Chlorella nám pomáha:

  • Detoxikovať organizmus
  • Odkysliť ho, čiže upraviť pH
  • Podporiť trávenie a vylučovanie
  • Stimulovať rast a obnovu tkanív
  • Posilniť imunitu = celkové zdravie

chlorella

Dávkovanie chlorelly

Najjednoduchšie je konzumovať chlorellu v tabletách. Existuje aj v práškovej forme, ktorá sa mieša s vodou alebo šťavami. Tu už potrebujete trochu cviku.

Na začiatok užívate 2 – 3 tablety pol hodinu pred tromi hlavnými jedlami denne. Neskôr 4 – 5 tabliet. Tablety rozhryziete a zapijete pohárom vody.

Dôležité je prijímať dostatočné množstvo čistej vody v priebehu celého dňa. Očistnú kúru s chlorellou odporúčam praktizovať raz za rok, prípadne raz za dva roky. V trvaní minimálne jedného mesiaca. Ideálne na jar.

Úvodné signály očisty v podobe zhoršenej pleti, pupáčikov, vriedkov, plynatosti, či zápchy sú len prechodným stavom. Treba pridať viac vody a prečkať spúšťanie očisty. U niekoho to prejde za pár dní, u iného za týždeň. Ak by ťažkosti pretrvávali dlhšiu dobu, poradila by som sa s lekárom.  Účinky a prejavy sú  individuálne.