Pomôžte nám pomôcť Saške! Ďakujeme.

Redakcia | 15. Aug 2016
Pomôžte nám pomôcť Saške! Ďakujeme.

Od Tatier k Dunaju bežci pomáhajú.

Saška

Saška je 14-ročná slečna s diagnózou Ataxia teleangiectasia a hemolitycká anémia.
Po rôznych komplikáciách a hospitalizáciách od narodenia ju ochorenie v 10 rokoch pripútalo na vozíček. Teraz má 14 a potrebovala by väčší vozíček. Jej mama, s ktorou aj s babkou žijú v prenajatom byte, sa nemôže zamestnať, pretože Saška potrebuje celodennú opateru. Žijú len z malých príspevkov od štátu, čo je v dnešnej dobe skôr almužna. Celý vozík stojí 2 101 Eur. Z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny dostanú príspevok 1 660 Eur, stále im však 441 Eur chýba.

Saškina mama sa obrátila s prosbou o pomoc na Detský fond Slovenkej republiky a jeho Konto bariéry. Možno viete, že riaditeľka Detského fondu SR Alena Kuišová je jednou z členiek nášho redakčného FIT štýl Running Teamu, a preto sme sa spolu rozhodli pri príležitosti behu Od Tatier k Dunaju vyhlásiť verejnú zbierku a pokúsiť sa Saške nový vozík „vybehať“ pod heslom "Od Tatier k Dunaju bežci pomáhajú".

12 ľudí, 2 dni, 345 km, štafetový beh z Jasnej do Bratislavy... Viac o behu na www.odtatierkdunaju.sk.

Ako pomôcť?

Na štarte v Jasnej, počas behu na trase a v cieli na Tyršovom nábreží prebehne verejná zbierka do oficiálnych pokladničiek. Pre  tých, ktorí by tiež chceli pomôcť, ale nemôžu sa zúčastniť osobne, je možné poslať príspevok na číslo účtu Konta Bariéry: SK4975000000004008286320
variabilny symbol: 313 
správa pre prijímateľa: vozik pre Sasku

Kedy?

Beh Od Tatier k Dunaju sa uskutoční už tento víkend 20.-21.augusta 2016, Saška nás bude čakať v cieli na Tyršovom nábreží v nedeľu popoludní a my pevne veríme, že jej chýbajúcu čiastku na vozík budeme môcť aj s vašou pomocou odovzdať. Prosíme vás o pomoc a vopred ďakujeme. Pomôže akákoľvek čiastka.

Redakcia FIT štýl, Detský fond SR a všetci bežci z FIT štýl Running Teamu.

Ataxia teleangiectasia - syndróm Henner-Louis-Barovej je genetické ochorenie imunitného systému spojené s postihnutím i ďalších orgánových systémov.  je najčastejšou príčinou progresívnej poruchy chôdze spôsobenej poruchou koordinácie pohybov, ataxiou pri atrofii mozočka.

Pri hemolityckej anémii dochádza k hromadnému rozpadu červených krviniek, ktoré majú dodávať kyslík do tkanív celého tela.