Sila peruánskej byliny - MANAYUPA

Redakcia | 26. apríl 2017
Sila peruánskej byliny - MANAYUPA

Odkyslí váš organizmus, prečistí krv..

Manayupa je liečivá rastlina známa v celom Peru už od dôb Inkov. Používanie tejto rastliny bolo výsadou vyšších spoločenských vrstiev a malo čiastočne obradný až kultový charakter.

V očistných kúrach je bylinou č. 1. Bolo dokázané, že dokonale čistí krv od toxických látok, najmä chemického pôvodu (vrátane liekov). Nedávno boli objavené aj jej vynikajúce antioxidačné vlastnosti.

Má tiež vysoké prirodzené močopudné vlastnosti, ktoré urýchľujú a uľahčujú organizmu zbavovať sa toxických látok. Priaznivo vplýva na zlepšenie funkcie pečene a čistí obličky.

Látky obsiahnuté v Manayupe pôsobia protizápalovo, a preto sa ako doplnková liečba používa v prípadoch zápalu pečene, žlčníka, obličiek, močových ciest a pri výtokoch. Chráni sliznicu tráviaceho traktu a úspešne reguluje prekyslenie žalúdka a pomáha pri jeho zápaloch a vredovom ochorení.

Vďaka obsahu tanínov sa používa na zastavenie krvácania. Urýchľuje hojenie rán a tvorbu nového tkaniva.

Odvary obsahujú esteroidy, taníny, minerálne soli, vitamín K, saponíny, flavonoidy, glycidy, aminokyseliny a mnoho iných látok. Manayupa slúži tiež ako antioxidant, zabraňuje tvorbe voľných radikálov a rakovinových buniek.

Očistný čaj

Doprajte si počas detoxikácie odpočinok a popíjajte pritom očistný čaj. Môžete si ho zakúpiť už hotový v lekárni alebo v predajni so zdravou výživou.

1 lyžicu byliny zaliať cca 0,7 litra studenej vody, nechať 5 minút odstáť a variť miernym varom 5 minút. Odcedit, piť vlažnej, 3 x denne.

Mohlo by vás zaujímať: Trápia vás zápchy, hnačky, brušné kŕče či plynatosť? JUKA vám pomôže.