Poradňa trénera

8 otázok

Poradňa je uzavretá

Chcete cvičiť a pritom sa správne stravovať? Odhodlali ste sa, ale neviete, ako začať? Chcete schudnúť alebo nabrať svalovú hmotu, získať kondičku a cítiť sa fit? A možno si nie ste istí, aký druh tréningu zvoliť pre váš konkrétny cieľ?

Poradí, usmerní a na vaše otázky odpovie lektorka Inštitútu zdravého života welko, športová trénerka a koučka v oblasti zdravého životného štýlu, pohybu a vedomého stravovania a naša redaktorka Mgr. Alena Pethőová.

 • Chcem schudnúť v oblasti kolien

  , Autor: Marcela

  Dobrý deň chcem schudnúť v oblasti kolien. Vo vnútornej strane kolena mám veľa tuku,vyzerá to ako opuchnuté alebo ako guľa. Snažím sa sa veľa chodiť aj prácu som si našla kde mám veľa pohybu ale kolená sú stále rovnaké. Prosím vás sú nejaké cviky na kolená?

 • Problémové brucho

  , Autor: Alex

  Potrebujem radu. Mám 18 rokov, výšku 154 cm a 54 kg. Áno, je to tak akurát, iné dievčatá o takom čísle na váhe len snívajú, ale napriek tomu nie som so svojím výzorom spokojná. Mám postavu jablka a tuk najmä na bokoch a bruchu, ktorého sa nemôžem zbaviť. Chodím plávať 2x do týždňa, taktiež cvičím 2x aerobik, skáčem na švihadle a voľný deň mám nedeľu. Stravujem sa dobre, zdravšie, v tomto som sa zlepšila. Raňajkujem, v poslednom čase som k vylúčeniu olovrantu pridala aj vylúčenie desiaty, lebo nič nepomáha. Sladkosť klasika, jedna denne, často horká čokoláda. Už to takto bude tretí rok, ale brucho mi napriek všetkým zmenám ostáva. Prečo?

 • Schudnutie len 5 kg: AKo na to?

  , Autor: Twiggy

  Nemám nadváhu, ale cítim, že dať dolu 5 kg by bolo super. Prosím o radu, ako postupovať pri takomto malom hmotnostnom ubytku? Cvicim 5x do tyzna, potrebujem len zredukovat faldy na bokoch a bruchu.

Otázok: 4