Predstavujeme partnerov projektu FIT štýl challenge : Svet zdravia

Redakcia | 16. máj 2019
fitstyl challenge, svet zdravia, partner, projekt

Svet zdravia prináša jedinečný koncept starostlivosti o klienta vychádzajúci z filozofie trvalo udržateľnej výživy človeka pomocou unikátnej metabolickej diagnostiky KNT. Má detailne prepracovanú zdravotnú diagnostiku, zostavuje individuálne výživové plány pre klientov s nadváhou, podvýživou, pre športovcov aj pre deti alebo diabetikov.

Práve tu vám povedia, ktoré potraviny sú pre vás vhodné a ktorým sa je lepšie vyhnúť. Ale tou najdôležitejšou súčasťou Sveta zdravia sú Lenka, Eva, Monika, Martin, Anička, Michal, Jana, Dominika a asi 160 ďalších výživových špecialistov. Práve ich opakovaná starostlivosť, diagnostika, dobrá nálada a hlavne podpora a odborné znalosti sú kľúčom k dosiahnutiu vášho cieľa.

Všetci špecialisti zo Sveta zdravia sú pripravení sa po dobu programu, výzvy FIT štýl challenge stať sprievodcom a trénerom, ktorý sa postará, aby práve premena našich účastníkov bola tá úspešná. Nezáleží, ako dlho sa im nedarilo urobiť niečo pre seba a svoje zdravie, teraz na to už konečne nie sú sami.

Veronika Hanáková, výživová špecialistka Sveta zdravia:

Veronika, skús nám priblížiť Svet zdravia. Kto ste, ako fungujete a s akými problémami sa najčastejšie stretávate? 

Svet zdravia pozostáva z tímu profesionálov pracujúcich na jednom spoločnom cieli – pomáhať a skvalitňovať život. Spracúva súbor efektívnych metodík, kde na základe biochemických, metabolických a mnohých iných testov dostáva klient individuálny personalizovaný výživový plán, ktorým ho výživový špecialista po celú dobu sprevádza, kontroluje a vzdeláva.  Výživový špecialista je pre klienta motivácia, usmernenie, na každodennej ceste, ktorá je častokrát kľukatá a preto sa stáva, že z nej klient zíde.

Práve na to sú dobré pravidelné kontroly a komunikácia, aby sa s klientom pracovalo tak, že aj keď si na nové spôsoby vo svojom živote môže spočiatku zvykať ťažko, časom sa z toho stáva životný štýl.

Návštevnosť Sveta zdravia je na začiatku prevažne kvôli úbytku hmotnosti, avšak väčšinou po analýze zdravotného stavu klienta, sa pracuje aj s odstránením zdravotných komplikácií.

Čo sa týka klientov samotných, ich škála je veľmi široká, pohlavie, vek, od športovcov k ľudom bez takmer žiadnej pohybovej aktivity. Napriek veľkej osvete, ktorá sa venuje racionálnej a vyváženej strave, nie sú informácie postačujúce alebo akceptovateľné, prípadne pre všetkých správne. Je potrebné zistiť, aký metabolický typ človek je, čo funguje u neho ako jednotlivca, kde sú jeho možnosti, kde riziká a následne s tým pracovať.

Presne takto Svet zdravia pracuje aj s účastníkmi našej výzvy FIT štýl challenge, ktorí od svojich špecialistov dostali personalizované výživové plány a vzácne rady o výžive. My veríme, že spoločnými silami sa nám podarí u každého dosiahnuť skvelé výsledky. Sledujte aj vy ako sa im darí v našej Facebook skupine a na našom Instagrame.