Články

spánok, zdravý, fázy, cyklus, fit, dôvod, prečo spať, 7 hodín, koľko by som mal spať, rem, cykly

Čo sú to spánkové rytmy a ako fungujú?

15.11.2019 v kategórii Zdravie

Spolu s výživou a cvičením je spánok jedným z troch pilierov zdravého životného štýlu. Výskumy ukazujú, že nedostatok spánku má okamžité negatívne účinky na hladinu hormónov, mozgové funkcie a celkový výkon organizmu. Môže tiež spôsobiť priberanie na telesnej hmotnosti a zvyšuje riziko ochorenia u dospelých aj u detí. Naopak, ak spíte dostatočne, budete mať viac energie na cvičenie a ľahšie odoláte nutkaniu neustále niečo maškrtiť. Čítať viac..

myšlienkové vzorce, myšlienky, optimizmus, myseľ, myslenie, pozitívne, optimizmus, naladenie, nálada, myšlienky

Myšlienkové vzorce, ktoré nás oberajú o spokojnosť

Musíš byť dobré dievča. Chlapci predsa neplačú. Nedokážem to. Stále sa so všetkými porovnávam. Ja aj tak nikdy neuspejem. Nie som dosť dobrá. Som už raz taká. Infarkt je v našej rodine dedičný. Všetko je drahé, nemôžem si to dovoliť. Nechcem pred ostatnými vyzerať ako hlupák. Na Slovensku je to tak. V nedeľu sa patrí ísť do kostola. V každej firme, v ktorej som pracoval, ma iba zdierali. Vždy si nájdem chlapa, ktorý pije. Čokoláda je môj život. Každý deň musím mať mäso. U mňa je to ako na hojdačke – raz schudnem a potom zasa priberiem. Čítať viac..

hypotenzia, nízky krvný tlak, pomoc, účinok, čo pomáha, ako zvýšiť tlak, na nízky tlak, strava, voda, nápoje, pitie
7.11.2019 Zdravie

Hypotenzia potrápi hlavne počas zmien počasia

Hoci nízky tlak krvi nie je taký škodlivý ako ten vysoký, aj hypotenzia vie poriadne potrápiť. Ak sa vám točí pomerne často hlava, hučí vám v ušiach, prípadne máte stále studené ruky alebo nohy, príčinou môže byť nízky krvný tlak. V súvislosti s krvným tlakom sa pozornosť obvykle sústreďuje najmä na jeho zvýšené hodnoty. Čítať viac..

V rukách prírody: 3 TOP posilňovače imunity
6.11.2019 Zdravie

V rukách prírody: 3 TOP posilňovače imunity

O budovaní obranyschopnosti organizmu, imunity tela už toho bolo veľmi veľa napísané a povedané. No povedzme si pravdu: v dnešnej hektickej dobe si na ňu najčastejšie spomenieme, keď okolo nás prská 50 % kolegov, prípadne sa dieťa či náš partner sťažujú na bolesti hrdla alebo na povestný soplík. No je aj pár zodpovedných, ktorí poctivo a pravidelne užívajú výživové doplnky, čaje, či vyberajú také potraviny, ktoré dokážu posilniť telo a obranyschopnosť organizmu. Ak patríte do jednej alebo druhej skupiny, ponúkame vám zopár prírodných doplnkov stravy, ktoré sú osvedčené, vyskúšané ,,posilňovače” imunity a stoja za vyskúšanie. Čítať viac..

fit štýl, magazín, november, diéta, chudnutie, zravie, fitness, wellness, životný štýl, chudnem, strava, cvičenie, fitko, gym, žena, móda
4.11.2019 Infošky

Novembrový FIT štýl v tmavom šate: tentokrát ešte bohatší na témy

Posledný lístok sa pomaly stratil z konárov, pri odchode z práce nás víta tma. Už aj šále sme zo skríň povyberali, a pomaly na nás vyskakujú vianočné dekorácie a produkty. To je jasný znak, že je už november drahí naši. Predposledný mesiac tohto roku je pred nami. Ako to vyzerá s vašimi predsavzatiami na tento rok? Doháňate, čo ste nestihli? Doprajte si chvíľku pohody s novembrovým FIT štýlom, opäť na vás čakajú jedinečné témy. Čítať viac..

zázvor, čaj, koreň, Ďumbier, recept, sirup, kandizovaný, účinky, liečba, pomoc, načo je dobrý, príprava, skladovanie, pozitíva, využitie, domácnosť, recept
4.11.2019 Výživa

Zázvor - liečivý zázrak z Ázie

Pochváliť sa môže bohatou históriou siahajúcou až k starým čínskym filozofom. Jedným z jeho najznámejších milovníkov bol Konfucius. Vo svojich dielach vyzdvihoval pozitívne účinky zázvoru na trávenie a traduje sa, že bol vo všetkom, čo konzumoval. Naopak, pre Európanov bol v tom čase luxusnou komoditou. Dnes si ho už, našťastie, môžeme dopriať všetci a využiť všestranné účinky tejto superpotraviny. Čítať viac..

Článkov: 2067