Články

zásady pohybu v zime, oblečenie, termo, outfit, šport, zima, fit, fitastyl.sk, kardio, tréning, beh, vonku, chlad

5 zásad zdravého POHYBU, aby sme po ZIMNÝCH športoch neskončili pod perinou

Je to tu. Zima, sneh, mráz a, samozrejme, naše obľúbené športové aktivity, na ktoré nechceme zanevrieť, ani keď teploty vonku klesajú. Na prvý pohľad to môže znieť jednoducho – skrátka sa teplo oblečieme a šup ho na lyže, alebo si zabehať. Má to však svoje zásady. Oslabený organizmus je totiž náchylný na prechladnutie a skončiť po zimnej turistike s horúčkou v posteli si predsa nikto z nás nepraje! Čítať viac..

šalvia, salvia, sage, sirup, tinktúra, načo pomôže, kašel, kloktadlo, prírodné antibiotikum, dezinfekcia, čaj zo šalvie

Domáca LEKÁRNIČKA: Šalvia LEKÁRSKA, nielen na boľavé hrdlo

Zimné obdobie, málo slniečka, menej vitamínov, obdobie chrípok a nachladnutí je časom výrazne zníženej imunity. Napriek tomu, že metódy a prostriedky, ako zvýšiť obranyschopnosť organizmu sú nám známe, pravdepodobnosť, že nás skolí choroba je vysoká. Žiť v izolácii sa nedá a vírusom a baktériám sa v zime úplne nevyhneme. Čítať viac..

najčastejšie chyby pri chudnutí, fit, chudnutie, zdravá strava, kalorie, počítanie, cvičenie, fitko, ako schudnúť, čo robiť aby som schudla, ženy, výživa, šport

Najčastejšie CHYBY pri CHUDNUTÍ

Aj vy zrejme poznáte ten odhodlaný pocit, kedy si na Silvestra o polnoci cinknete šampanským, v hlave vám rezonujú novoročné predsavzatia a v duchu si hovoríte: „Tááák, od nového roka začínam cvičiť. Od nového roka začínam chudnúť. Od nového roka začínam zdravo jesť.“ Zrazu je tu polovica februára, naše predsavzatia sa rozplynuli a my padáme do toho známeho zaužívaného kolobehu práca, rodina, deti, partner... A stále dookola. Čítať viac..

bolesť, zápästie, terapia, rehabilitácia, problémy so zápästím, ako vyliečiť, zdravie, wellness, kondícia, šport, ruka, bolesti

Keď zápästie bolí...

Pokiaľ sa v ňom neozve bolesť, zvyčajne si sotva uvedomíme jeho dôležitosť a funkciu. Zápästie – kĺb, bez ktorého si plnohodnotný život ani nevieme predstaviť, patrí medzi tú najviac opomínanú časť tela. Využívame ju pritom denne. Šport, varenie, práca za počítačom, písanie, upratovanie, bez jej nezastupiteľnej úlohy to v bežnom živote jednoducho nejde. Čítať viac..

dm, chudnutie, hmotnosť, drogerie markt, ako schudnúť, ako dosiahnuť vysnívanú postavu, fitastyl.sk, fit štýl, zdravie, wellness, kondícia, diéta, chudnutie, tipy, rady

Ako skutočne docieliť svoju vysnívanú hmotnosť?

Zabudnite na drastické diéty a „zaručené“ recepty, ako za 10 dní schudnúť 5 kíl. Začnite novú dekádu rozumne aj čo sa týka stravy. My v dm veríme v zdravú rovnováhu a vieme, že kľúč k redukcii hmotnosti je správny pomer príjmu a výdaju energie. Zhrnuli sme pre vás základné body, pomocou ktorých bude vaša vysnívaná hmotnosť na dosah. ​​​​ Čítať viac..

fit, zdravie, wellness, kondícia, zdravý životný štýl, predsavzatia, cvičenie, šport, chudnutie, diéta, fitness

9 bodov, ako Z PREDSAVZATÍ VYŤAŽIŤ MAXIMUM

Prvé týždne nového roka je obdobie predsavzatí. Vedeli ste, že viac ako 70 % ľudí si rok čo rok dáva predsavzatia? Väčšina z nich sa týka zdravia alebo úpravy hmotnosti. Prvé hodiny či dokonca dni je motivácia veľmi silná, no našu pevnú vôľu preverí koniec dovolenky, nástup do práce, povinnosti doma, rodina a nedostatok času. Zrazu máloktoré predsavzatie ,,prežije“ prvý mesiac. Avšak musíme si uvedomiť, že zdravie máme len jedno a ak nám už naše telo či vnútorný pocit našepkávajú, že treba niečo zmeniť, je potrebné zabojovať a nevzdať to. Čítať viac..

sladenie, javorový sirup, zdravie, fit, fitness, wellness, kondícia, cukor, fitastyl.sk, fit štýl, magazín, výživa, alternatíva cukru

JAVOROVÝ SIRUP alebo sladenie ZA MENEJ kalórií

Tak ako ku Slovensku neodmysliteľne patrí bryndza, tak ku Kanade javorový sirup. Je to prírodné sladidlo, ktoré sa získava prevažne zo živice javora cukrového. A ako sladidlo obsahuje, samozrejme, sacharidy, no nie je to len sladká hustá tekutina. Ukrýva v sebe oveľa viac. Možno preto sa tak rýchlo rozšíril zo Severnej Ameriky do celého sveta. Čítať viac..

Článkov: 2129