4 TOP triky ako na ľahký letný mejkap

Lucia Gáborová | 12. august 2022
4 TOP triky ako na ľahký letný mejkap

Spotený, roztekajúci sa mejkap, rozmazané očné linky, očné tiene zrolované do záhybov očných viečok a lesknúca sa pleť na fotkách do albumu medzi ne však rozhodne nepatria. Viete, ktoré šikovné triky vám tento problém hravo vyriešia?

 Dôkladné čistenie ráno aj večer 

V lete počas vlhkých, horúcich dní má pleť tendenciu premasťovať sa oveľa viac ako po zvyšok roka. Preto je potrebné obzvlášť dbať na jej hygienu. Každý večer si starostlivo odstráňte všetok mejkap v dvoch krokoch. Prvý krok by mal zahŕňať ľahší odličovací balzam alebo čistiace mlieko (hutný olejový balzam odložte na zimu) a druhý krok emulzný alebo gélový produkt. 

Hydratácia je kľúčová

Spôsob, akým sa staráte o svoju pleť je rovnako dôležitý, ba ešte dôležitejší ako mejkap, ktorý na ňu aplikujete. Každé ráno naneste na tvár, krk a dekolt hydratačné sérum s obsahom kyseliny hyalurónovej. Počkajte 2 - 3 minúty a následne aplikujte na rovnakú oblasť kvalitný hydratačný krém bez obsahu oleja. Je menej pravdepodobné, že sa vám počas dňa, najmä v horúčavách, bude takto ošetrená pleť nadmerne mastiť. 

Mejkap ľahký ako pierko

Ak chcete zabrániť tomu, aby sa vám mejkap zlieval a ukladal do vrások či vytváral na pleti nepekné mapy, stavte svoje letné eso na ľahký mejkap s fluidnou textúrou. Na trhu ich je naozaj dostatok, stačí sa už len poobzerať a vybrať si ten svoj. V prípade, že máte pleť v dobrej kondícii, používajte v lete namiesto mejkapu BB krém alebo tónovací krém, ktorý následne zľahka prepudrujete. V prípade, že máte vyslovene bezchybnú pleť, vám bude stačiť lokálna aplikácia korektoru, pár ťahov pudrenkou a môžete vyraziť na párty.

Trik menom bronzer

Dobrý bronzer vám aj napriek tomu, že si pleť chránite pred slniečkom, dodá slnkom pobozkaný look. Aby výsledok aplikácie bronzera vyzeral sviežo a prirodzene, odporúča sa aplikovať ho len na tie miesta vašej tváre, kde na vás prirodzene dopadá slnko: na čelo, lícne kosti, bradu a nos. V lete namiesto krémového používajte radšej pudrový (práškový) bronzer. Krémový by sa vám mohol na tvári počas dňa „šmýkať“ alebo rozmazávať. 

TIP naviac: Slávnostné svadobné či spoločenské líčenie v lete vždy zafixujte fixátorom mejkapu v spreji. Vaše líčenie tak bude oveľa lepšie držať a bude mať lepšiu trvácnosť. A nezabudnite, že najmä v lete menej je vždy viac.