Terapia kyslíkom. Aké sú jej výhody pri použití na pleť?

Zuzana Jirková | 22. Jun 2017
Terapia kyslíkom. Aké sú jej výhody pri použití na pleť?

Kyslík na pleť pôsobí veľmi jemne, neporušuje jej celistvosť, má na pleť skvelé účinky.

Aké sú výhody oxygénoterapie pri použití na pleť?

Medzi hlavné prednosti tejto liečebnej metódy patrí jej prírodné prevedenie bezbolestnou cestou a tiež jej dlhodobé účinky. Oxygénoterapia je účinná aj pre problematickú pleť, tj. akné, ekzém, lupienka a pod.

Kyslík na pleť pôsobí veľmi jemne, neporušuje jej celistvosť a nehrozia tak žiadne infekcie, krvné podliatiny, začervenanie, opuch, škvrny či jazvy. Naopak, kyslík ma na pleť skvelé účinky: - zvlhčuje pleť- vypína a zjemňuje vrásky- malé vrásky dokáže odstrániť- zlepšuje elasticitu pleti- má výrazný liftingový efekt.

Čítajte tiež: Trápi vás nezdravá pleť, bolesť hlavy, únava? Oxygénoterapia môže byť riešením.

V ktorých nejbežnejších prípadoch sa odporúča terapia kyslíkom?

  • únava, vyčerpanie a apatia
  • znížená schopnosť sústredenia
  • stres a zhon
  • bolesti hlavy
  • smog a znečistené ovzdušie
  • problémy s dýchaním
  • suchá a poškodená pleť 

Vďaka vplyvu médií si ľudia začali uvedomovať výhody, ktoré čistý kyslík prináša. A čím ďalej, tým viac salónov a kúpeľov u nás ponúka terapiu kyslíkom. Vyskúšať môžete napríklad:

Kyslíková inhalácia: Znižuje stres a napätie, uvoľňuje chrbticu, svaly a celkovo okysličuje telo.

Kyslíková kúra: Tento druh je najnovším a najvzrušujúcejším odvetvím starostlivosti o pokožku. Tieto kúry sú používané pre pokročilú starostlivosť proti starnutiu pokožky. Aplikovaný čistý kyslík, ktorý vyživuje a revitalizuje každý pór, obnovuje vlhkosť kože a stimuluje rast nových zdravých buniek a zároveň zvyšuje pružnosť pokožky. Kyslík sa aplikuje rozprašovačom, ktorý vytvára mikroskopicky jemnú chladivú hmlu kyslíka na koži. Vďaka tomu dochádza ku koncentrovanej a detailnej aplikácii, ktorá vtláča kyslík do tkaniva.

Kyslíkové masáže tváre: Počas nich je vtláčaný kyslík na bunkovej úrovni a tým masáže pomáhajú zlepšiť silu kolagénu a elastínových vlákien.

Kyslíková kúra proti akné: Málokto vie, že kyslík je prírodným baktericídom, čo znamená, že dokáže zabíjať baktérie. Pomáha odstrániť nečistoty a nekompromisne zabíja baktérie a lieči tak nevyváženú zapálenú pokožku. 

Pre hodvábnu pleť vyskúšajte: Ako si pripravíte vlastný domáci voňavý krém s vanilkou?