Ste „svoje telo pozitívny“?

Patricia Zlámalová | 9. október 2017
Ste „svoje telo pozitívny“?

Ako ste na tom? Ste „svoje telo pozitívny“? Pýtam sa, pretože je to dôležité. V tom momente, ako svoje telo odmietate, nenávidíte, nepáčite sa sami sebe, nedoprajete si pochvalný pohľad alebo dotyk, sa na vás vykašle.

Najprv len trochu prestane poslúchať. Potom si dá pauzu, time-out a po čase už nespolupracuje vôbec. Viem, že pre veľa ľudí je ťažké mať sa rád, oceniť vlastné telo, jeho krásu skrytú aj v menších či väčších nedokonalostiach.

Chápem, že je ťažké po rokoch sebakritiky, sebaobviňovania, podceňovania zrazu prísť pred zrkadlo a povedať si: „Hej ty, si krásna, máš super zadok, sexi bruško...“

Aj to chce čas, prácu a odhodlanie. Aj to chce porušiť všetko, čo ste si teraz mysleli sami o sebe. Pretože to musí byť naozaj, nič povrchné. A vtedy to vaše doteraz toľko dourážané telíčko pochopí, že to s ním myslíte dobre, že je vaše, že ste jeden tím.

Dostane rozum a začne spolupracovať. Každý z nás môže byť krásny, vždy svojím spôsobom, a to je super. Ak dovolíte, vyhlasujem október za mesiac „akceptovania svojho tela“ a verte mi, že na ceste k výsledku sa ráta každý, aj ten najmenší kúsok pozitivity, ktorý svojmu telu venujete.

Buďte s nami každý mesiac.

My vás budeme motivovať, inšpirovať a prinášať stále nové témy.

 Akcia "KÁVOVAR" je tu opäť, ak si nás predplatíte.

A viete, že tu máme súťaž, aká tu nebola?

VYHRAJ pobyt v HORIZONT RESORT, hodinky GARMIN, tenisky ADIDAS, darčeky od NIVEA, REEBOK, športovú výživu od Welko, poradenstvo od Sveta zdravia alebo predplatné časopisu FIT štýl. Stačí byť FIT a ukázať to!

Klikni na: Chcem súťažiť!