Ako si efektívne doplniť chýbajúce vitamíny?

Redakcia | 14. september 2020
Ako si efektívne doplniť chýbajúce vitamíny?

Zdraviu prospešných látok nie je nikdy dosť. Riešením môžu byť Vitamínové vody Diva’s, ktoré okrem hydratácie dodávajú telu vysoké množstvo vitamínov a účinných zložiek.

Zdá sa, že čo sa týka vyváženej stravy, žijeme v zlatých časoch. Regály potravín prekypujú množstvom zdravých produktov, o akých sa nám pred 20 rokmi ani nesnívalo.

Naša nutrične bohatá bio-raw-bezlepková éra má však aj svoje komplikované stránky. Patrí k nim predovšetkým stres a psychická záťaž, znečistené ovzdušie, ponocovanie pri mobile alebo laptope, nedostatok pohybu a pobytu pod voľnou oblohou a hrozba nákazy koronavírusom. Toto všetko si vyžaduje pravidelné dopĺňanie vitamínov (predovšetkým skupiny D, B, C), ale napríklad aj L-karnitínu či koenzýmu Q10. Odkiaľ tieto látky získať?

„Zdravé” a zdravé produkty

Jednou z možností sú rôzne výživové doplnky alebo potraviny s pridanými vitamínmi. Vybrať si správne však nie je vždy jednoduché, pretože takéto produkty sa síce pýšia etiketami, ktoré deklarujú zdravý obsah, no množstvo vitamínov je často v skutočnosti len symbolické. Nehovoriac o tom, že „zdravé” potraviny sú veľakrát doplnené cukrom, umelými sladidlami či rôznymi chemickými prísadami.


Výnimku tvoria vitamínové vody Diva's, vyvinuté pre potreby (nielen) ženského organizmu. Do Divasiek sa zmestilo naozaj nadštandardné množstvo vitamínov, ktoré dosahuje až 120 % odporúčanej dennej dávky. Obsah nápojov nekazia ani žiadne umelé sladidlá. Zloženie je čisto prírodné, bez chemických konzervantov a ďalších éčiek.

Výborné je, že v ponuke nájdeme päť Vitamínových vôd s rôznym mixom účinných látok. Ako sa ale nestratiť medzi vitamínmi a aktívnymi látkami? Jednoducho. Stačí, ak si vyberieme nápoj podľa želaného účinku.

Pre každého niečo

Po Vitamínovej vode BEAUTY siahne zrejme každá žena, ktorá si potrebuje dodať sebavedomie. Okrem vysokých dávok vitamínov C, B3, B5, B6, B9 a B12 totiž obsahuje aj ďalšiu zaujímavú aktívnu látku - koenzým Q10, teda silný antioxidant, ktorý prispieva k redukcii vrások a zaisťuje žiarivý vzhľad pleti.
V dnešnej dobe sa rozhodne zíde aj Vitamínová voda HEALTH s obsahom vitamínov, ale aj Beta glukánu z hlivy ustricovej, ktorá nám pomáha zvyšovať imunitu.

Vitamínovú vodu RELAX ocenia všetky ženy, ktoré si potrebujú oddýchnuť od stresu. Magnézium má upokojujúce účinky, uvoľňuje myseľ a svalstvo, pomáha pri kŕčoch, migréne aj búšení srdca.

L-karnitín vo Vitamínovej vode VITALITY pomôže všetkým ženám, ktoré držia redukčnú diétu, športujú alebo chcú jednoducho podať najvyšší výkon, či už v práci, na záhrade alebo v domácnosti.

Značka Diva's je známa tým, že prináša nápoje pre ženy. Najnovšie ale ponúka aj drink, určený špeciálne mužom. Tí ocenia nielen vitamíny C, B a D3, ale aj prírodný kofeín a vzácny multiminerálny komplex aquamín 74, ktorý má 10 až 20-krát vyšší obsah minerálov, než zelenina.

 

Rozumná voľba

Samozrejme, prvou možnosťou na doplnenie vitamínov by mala byť vyvážená strava z čerstvých a lokálnych produktov. Ide o najlepšie riešenie, ktoré si však vyžaduje určité znalosti, čas a prostriedky. V zime, keď sú trhoviská prázdne, je to ešte o niečo ťažšie. Vitamíny a ďalšie prospešné látky v spojení s hydratáciou vo forme drinkov sú preto ideálnou voľbou. Najnovšie ich kúpite jednoducho na eshope www.divasdrink.com.

 

Nedostatok vitamínov a jeho prejavy

Vitamín A
šeroslepota, suché oči, nechutenstvo, pomalé hojenie rán

Vitamín B1
pomalý a nepravidelný tep, náladovosť, nechutenstvo, smutná nálada, nespavosť

Vitamín B2
boľavé kútiky úst, vredy v ústach, unavené oči, zhoršená pokožka

Vitamín B3
únava a slabosť, nechutenstvo, bolesť hlavy

Vitamín B5
únava, znížená odolnosť voči stresu, nespavosť, poruchy trávenia

Vitamín B6
vyrážky, znížené libido, úzkosť, podráždenosť

Vitamín B7
suchá a šupinatá pokožka, vyrážky, krehké vlasy a nechty, únava

Vitamín B9
bledá pokožka, boľavý jazyk, popraskané kútiky úst, roztržitosť, strata energie, nespavosť, zhoršená nálada

Vitamín B12
poruchy rastu, degenerácia nervov a kostnej drene, zápaly v ústach, dermatitída, boľavý jazyk

Vitamín C
časté zápaly a infekcie, pomalé hojenie rán, menšia odolnosť voči chorobám aj stresu, lámavosť nechtov aj vlasov, časté modriny

Vitamín D
únava, infekcie, alergie, choroby pohybového ústrojenstva a ďalšie závažné ochorenia