Zdravie články

majoránka, liečivé účinky, náhrada, oregano, bylinky, čaj, kašel, priedušky, hlieny, prvá pomoc, domáca liečba, vývar, ako uvariť majoránkový čaj

Domáca LEKÁRNIČKA: Pri dusivom KAŠLI pomôže MAJORÁN

10.1.2020 v kategórii Zdravie

Majorán záhradný, ľudovo nazývaný majoránka, je nenápadná bylinka podobná oreganu. Aromatická bylinka, dnes bežne používaná v našej kuchyni, má aj množstvo liečivých účinkov. Písal o nich už Hippokrates a vedeli o nich aj naše babičky. V minulosti bola majoránka liekom na astmu, reumu či zlé trávenie. Dokázala vraj pomôcť pri bolesti zubov, pri kŕčoch, vredoch, neutralizovala jedy a pomáhala aj pri rakovine. Čítať viac..

klby, zdravie, wellness, kondícia, bolesť klbov, riešenie, fitness, fitko, cvičenie, šport, ako na boľavé kĺby, výživové doplnky

Účinné látky, ktoré pomôžu poškodeným kĺbom

Pokiaľ vás už kĺby trápia napríklad pri vstávaní z postele, keď cítite nepríjemnú bolesť, ide o prvé príznaky, že niečo nie je v poriadku. Pokiaľ ste ešte nezačali s primeranou kĺbovou výživou, potom je zrejme najvyšší čas. Pre istotu si však najprv dohodnite termín u vášho lekára, ktorý s istotou určí akú starostlivosť vaše kĺby potrebujú. Čítať viac..

klby, zdravie, wellness, kondícia, bolesť klbov, riešenie, fitness, fitko, cvičenie, šport, ako na boľavé kĺby, výživové doplnky

Starostlivosť o kĺby nielen pre športovcov

Bolesť kĺbov patrí medzi časté zdravotné problémy mnohých ľudí. Donedávna bola táto problematika spájaná najmä so športovcami či staršími ľuďmi, avšak dnes to už tak nie je. Opotrebovanie kĺbov je bežným procesom takmer u každého človeka. U niekoho sa prejaví v skoršom veku a u niekoho neskôr. Čítať viac..

zima, teplo, zmena teploty, ročné obdobie, zravie, fit, wellness, sauna, otužovanie, prechladnutie, boj, prevencia, imunita, ako predchádzať chorobám

OTUŽOVANÍM k dlhodobému ZDRAVIU

Väčšina ľudí dáva prednosť teplej, neraz horúcej sprche pred vlažnou či studenou. Niektoré štúdie však ukázali, že používanie studenej vody môže byť prospešné pre telesné aj duševné zdravie. V dávnych dobách bola horúca voda luxusom. Ľudia museli žiť v blízkosti horúcich prameňov, aby si mohli vychutnať pohodlie horúceho kúpeľa, takže po väčšinu histórie ľudstva sa ľudia kúpali v studenej vode. Čítať viac..

kreatín, fit, cvičenie, fitastyl.sk, zdravie, wellness, kondícia, doplnky výživy, chudnutie, diéta,

KREATÍN nepatrí iba do posilňovne

Mnohí si pod pojmom kreatín predstavia výživový doplnok, ktorý patrí do oblasti fitness, kulturistiky či bodybuildingu. Je to skutočne tak? Patrí kreatín iba medzi profesionálnych športovcov, alebo je jeho využitie oveľa obšírnejšie a dokonca dokáže ovplyvniť aj naše zdravie? Poďme si viac posvietiť na tento zdroj energie a poodhaliť jeho podstatu. Čítať viac..

spánok, zdravý, fázy, cyklus, fit, dôvod, prečo spať, 7 hodín, koľko by som mal spať, rem, cykly

Čo sú to spánkové rytmy a ako fungujú?

Spolu s výživou a cvičením je spánok jedným z troch pilierov zdravého životného štýlu. Výskumy ukazujú, že nedostatok spánku má okamžité negatívne účinky na hladinu hormónov, mozgové funkcie a celkový výkon organizmu. Môže tiež spôsobiť priberanie na telesnej hmotnosti a zvyšuje riziko ochorenia u dospelých aj u detí. Naopak, ak spíte dostatočne, budete mať viac energie na cvičenie a ľahšie odoláte nutkaniu neustále niečo maškrtiť. Čítať viac..

hypotenzia, nízky krvný tlak, pomoc, účinok, čo pomáha, ako zvýšiť tlak, na nízky tlak, strava, voda, nápoje, pitie

Hypotenzia potrápi hlavne počas zmien počasia

Hoci nízky tlak krvi nie je taký škodlivý ako ten vysoký, aj hypotenzia vie poriadne potrápiť. Ak sa vám točí pomerne často hlava, hučí vám v ušiach, prípadne máte stále studené ruky alebo nohy, príčinou môže byť nízky krvný tlak. V súvislosti s krvným tlakom sa pozornosť obvykle sústreďuje najmä na jeho zvýšené hodnoty. Čítať viac..

V rukách prírody: 3 TOP posilňovače imunity

V rukách prírody: 3 TOP posilňovače imunity

O budovaní obranyschopnosti organizmu, imunity tela už toho bolo veľmi veľa napísané a povedané. No povedzme si pravdu: v dnešnej hektickej dobe si na ňu najčastejšie spomenieme, keď okolo nás prská 50 % kolegov, prípadne sa dieťa či náš partner sťažujú na bolesti hrdla alebo na povestný soplík. No je aj pár zodpovedných, ktorí poctivo a pravidelne užívajú výživové doplnky, čaje, či vyberajú také potraviny, ktoré dokážu posilniť telo a obranyschopnosť organizmu. Ak patríte do jednej alebo druhej skupiny, ponúkame vám zopár prírodných doplnkov stravy, ktoré sú osvedčené, vyskúšané ,,posilňovače” imunity a stoja za vyskúšanie. Čítať viac..

Článkov: 397