Zdravie články

Cviky pre uvoľnenie bolestivej menštruácie

Bolestivá menštruácia? Tieto cviky vám pomôžu v boji s kŕčmi

20.3.2019 v kategórii Zdravie

Už počas strednej školy sme robili veľkú chybu, keď sme vyhovárajúc sa na „svoje dni“ sedeli na lavičke namiesto hodiny telesnej výchovy. Pohyb je totiž na zničenie kŕčov najlepší liek, pretože rozprúdi krv v celom tele. Pravidelným pohybom mnohonásobne znižujete bolesť počas menštruácie, nakoľko sa dostatočne zvýši tepová frekvencia, prekrvuje sa panva, a to pomáha kŕčom predchádzať. Čítať viac..

Zastaví sa nám srdce, keď kýchame?

Zastavuje sa nám srdce, keď si kýchneme?

19.3.2019 v kategórii Zdravie

Ak ste správne vychovaní a nasledujete tradíciu väčšiny Slovákov, keď si niekto kýchne, prvé čo vám napadne je zrejme povedať na zdravie. Napadlo vám ale niekedy rozmýšľať nad tým, prečo skutočne kýchame a čo sa deje v našom tele počas kýchnutia? Čítať viac..

0 Existuje množstvo dôvodov prečo by sme si mali osvojiť pripravovanie si jedál vopred. Jedným z nich je určite aj snaha jesť zdravšie.

5 bezpečnostných pravidiel „krabičkovania“

Existuje množstvo dôvodov prečo by sme si mali osvojiť pripravovanie si jedál vopred. Jedným z nich je určite aj snaha jesť zdravšie, čo nám napomáha cítiť sa zdravo a fit. Plánovanie jedálnička, tiež uľahčí nákupy a môže výrazne skrátiť dobu blúdenia medzi regálmi v supermarketoch. Čítať viac..

0 Ako sa udržať vo forme a zdravý aj bez utrácania veľkého množstva peňazí

Žiť zdravo a fit a nezbankrotovať pri tom? Takto to ide

Niekedy sa môže zdať, že žiť zdravo je ako druhá práca na plný úväzok. Avšak namiesto toho aby ste dostali za ňu zaplatené, vám robí výdavky navyše. Máme pre vás ale skvelú správu. Nemusíte si urobiť dieru do vreciek na to, aby ste sa udržiavali vo forme. Prinášame vám niekoľko šikovných tipov ako ušetriť množstvo peňazí a pri tom sa držať svojich cieľov. Čítať viac..

0 Zoznam zdravších a menej zdravých potravín z hľadiska obsahu pesticídov

Veľká tridsiatka ovocia a zeleniny: Ktoré sú „najčistejšie“ a „najšpinavšie“ potraviny?

Americká environmentálna skupina (EWG) každý rok zverejňuje zoznam ovocia a zeleniny, ktoré sú najviac a najmenej kontaminované pesticídmi. Zoznam potravín s najnižším i najvyšším obsahom pesticídov je zostavený na základe analýzy viac ako 28 tisíc vzoriek odobratých Americkým ministerstvom poľnohospodárstva (USDA) a amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) z ovocia a zeleniny. Tie sú následne skúmané EWG. Čítať viac..

Článkov: 332