Zdravie články

spanok, čo sa deje ked spime, sen, spanok, spanie, dobrý spánok, procesy počas spánku, obnova, oddych, regenerácia, relax

Čo sa s našim telom deje keď spíme?

14.5.2019 v kategórii Zdravie

Určite si ani náhodou nemusíme špeciálne predstavovať ako mnohí z nás vyzerajú, keď nemajú dostatok spánku. Podráždené reakcie, kruhy pod očami, spomalené reflexy a celková nechuť k činnosti sú klasickými sprievodnými znakmi nevyspatého človeka. Čítať viac..

0 nafukunute  brucho, nafukovanie, ako sa zbavit nafukovania, ako porazit nafukovanie, nadúvanie, vetry, plyny, nafúknuté brucho, chudnutie, rady, tipy

Ako sa zbaviť nafúknutého brucha

Začína čas, kedy čoraz viac poodhaľujeme svoje telo, a s ním aj bruško. Pocit nafúknutého brucha preto môže byť o čosi nepríjemnejší. Svetre, bundy či saká, ktoré nepríjemný balónik často pomáhajú zakryť budeme čoskoro nosiť už len v určitých hodinách. Čítať viac..

0 lepší spánok, spánok, spanie, problémy so spánkom, ako sa dobre vyspať, prečo neviem zaspať, dôvody zlého spánku,

Ako na lepší spánok? Robte toto!

Nie každý deň je nedeľa a nie vždy sa nám podarí odpočinúť si tak, ako by sme potrebovali. Nemajte na seba prehnané nároky. Pokiaľ sa u vás objavia problémy so spánkom a ide len o prechodné potiaže, pokúste sa do nich neponoriť a vnímať ich z nadhľadu ako čosi, čo prejde. Čítať viac..

0 laktozova intolerancia, laktáza, štiepenie, tráviace problémy, alergia na mlieko, mliečna bielkovina

Laktózová intolerancia: fakty a čísla

Ľudí s potravinovými intoleranciami pribúda. Podpisuje sa pod ne stres, životný štýl, znečistené ovzdušie aj nekvalitná strava, ale v niektorých prípadoch aj vrodená predispozícia. Jedným z problémov trávenia je intolerancia laktózy. Hoci si to mnohí myslia, nejde o chorobu. Ak ju máte, znamená to, že vám nedostatočne pracuje alebo úplne chýba enzým nazývaný laktáza. Čítať viac..

0 spinalis stolička, stolička, zdravý chrbát, problémy chrbta, problémy s chrbtom, bolavy chrbat, boľavý chrbát, bolesti krížov, zdravie, chrbtica, riešenie, uvoľnenie, sedenie, správna stolička, stolička, kancelária, doma, office

Neškodné sedenie? Môže vám poriadne ublížiť

Sedavé zamestnanie a s ním spojené následky sa dnes stali civilizačnou chorobou. Aj keď nejaký pohyb počas sedenia vykonáme, až z 95% sú to pohyby do strán. Medzistavcové platničky sú však pri týchto úkonoch neprirodzene stláčané. Chrbtové svaly stuhnú, pretože nepracujú a panva je statická tiež. Aj to je dôvod, prečo vás bolí chrbát. Čítať viac..

0 kríže, správny postoj tela, chrbtica, chrbát, správne držanie tela, postoj, fitastyl, bolesti krížov, bolesti v krížoch, kríže, driek, drieková oblasť

Nehrajte sa na paragraf: správne držanie tela je základ!

Vďaka nášmu nesprávnemu zaobchádzaniu svojim krížom dávame často zabrať oveľa viac ako by bolo potrebné. Najčastejšie totiž na krížovú časť kladieme priveľké bremeno. Rovnako nebezpečné je i nesprávne sedenie. Môže spôsobiť chronické a dlhodobé problémy. Dôležité je stáť, chodiť i sedieť vzpriamene. Čítať viac..

0 kríže, boľavé kríže, bolesť v krížoch, driek, bolesti krížov, kríže ako v bavlnke, fitastyl

Kríže ako v bavlnke: viete ako na to?

Je len málo ľudí, ktorí sa ešte nestretli s bolesťou krížov. Nepríjemné stavy vedia poriadne znepríjemniť život, trpiaceho neraz položia na pár dní do postele. Vo veku od 30 do 50 rokov trápia bolesti chrbta až jednu štvrtinu ľudí, so zvyšujúcim sa vekom sa riziko stupňuje. Čo problémy spôsobuje, ako sa im vyhnúť, ktorý typ prevencie je najlepší? Zisťovali sme za vás. Čítať viac..

0 bolesť v krku, úľava, hrdlo, bolesť hrdla, domáce prostriedky, domáca pomoc, rýchla pomoc, úľava, antimikrobiotiká, protizápalové

5 potravín, ktoré prinesú úľavu od bolesti v krku

Prekvapilo vás premenlivé aprílové počasie? Výkyvy teplôt, zmeny počasia zo dňa na deň, chladné rána a teplé dni. To všetko môže byť nástrahou pre našu imunitu. Práve v tieto dni prichádzajú ochorenia nečakane a neplánovane. Ak už aj vás nepríjemne prekvapila bolesť v krku, prinášame pár tipov ako s ňou efektívne zatočiť. Čítať viac..

Článkov: 348