Zdravie články

hypotenzia, nízky krvný tlak, pomoc, účinok, čo pomáha, ako zvýšiť tlak, na nízky tlak, strava, voda, nápoje, pitie

Hypotenzia potrápi hlavne počas zmien počasia

7.11.2019 v kategórii Zdravie

Hoci nízky tlak krvi nie je taký škodlivý ako ten vysoký, aj hypotenzia vie poriadne potrápiť. Ak sa vám točí pomerne často hlava, hučí vám v ušiach, prípadne máte stále studené ruky alebo nohy, príčinou môže byť nízky krvný tlak. V súvislosti s krvným tlakom sa pozornosť obvykle sústreďuje najmä na jeho zvýšené hodnoty. Čítať viac..

V rukách prírody: 3 TOP posilňovače imunity

V rukách prírody: 3 TOP posilňovače imunity

6.11.2019 v kategórii Zdravie

O budovaní obranyschopnosti organizmu, imunity tela už toho bolo veľmi veľa napísané a povedané. No povedzme si pravdu: v dnešnej hektickej dobe si na ňu najčastejšie spomenieme, keď okolo nás prská 50 % kolegov, prípadne sa dieťa či náš partner sťažujú na bolesti hrdla alebo na povestný soplík. No je aj pár zodpovedných, ktorí poctivo a pravidelne užívajú výživové doplnky, čaje, či vyberajú také potraviny, ktoré dokážu posilniť telo a obranyschopnosť organizmu. Ak patríte do jednej alebo druhej skupiny, ponúkame vám zopár prírodných doplnkov stravy, ktoré sú osvedčené, vyskúšané ,,posilňovače” imunity a stoja za vyskúšanie. Čítať viac..

ako nedostať infrakt v 30ke, zdravie, prevencia, srdce, ochorenie, srdcovo cievne, strava, zdravá, ako predchádzať infarktu, cievy, žily,

Ako nedostať infarkt v 30-ke?

Tridsať rokov – vek, kedy je ešte skoro myslieť na vážne zdravotné problémy. Alebo sa mýlime? Srdcovo-cievne ochorenia patria medzi najčastejšie príčiny smrti. Dokonca až 45 % ľudí zomiera v dôsledku týchto ochorení. A ešte prekvapivejšou informáciou je, že takéto ochorenia postihujú čoraz viac mladších ľudí. Infarkt, ale aj iné srdcové ochorenia väčšinou nemávajú žiadne príznaky a pokiaľ sa nejaké príznaky dostavia, tak sú u každého veľmi individuálne. Čítať viac..

členok, bolesti, problémy, zdravie, ochorenie, rehabilitácia, pomoc, príčina, riešenie, zdravo, nohy, šport, úraz

Opomínaný a neraz aj problematický - členok

Krčná chrbtica, krížová časť, koleno. Čosi o nich vedia aj tí najzarytejší laici. Ale členok? Uf, to už je iná káva. Niekto si ho nevšimne, ako je život dlhý, iný sa pasuje s chronickými problémami celé dekády. Prečo je dôležité neopomínať ani túto časť dolných končatín nám prezradila fyzioterapeutka Evka Šmahelová. Čítať viac..

príroda, esenciálne oleje, liek, dýchanie, hlboko, aromaterapia, olej, olejček, dýchanie, astma, liečba,

Esenciálne oleje: Dýchajte zhlboka, takto vonia príroda!

Či si to uvedomíme alebo nie, vône ovplyvňujú náš život. Dokážu nás rozrušiť, rovnako tak však aj upokojiť. Dokážu nám pripomenúť situácie, prežité momenty. Znovu a znovu nás vrátiť do chvíľ, ktoré sme zažili a s ktorými sa spájajú. Vedia nás povzbudiť, ale tiež spomaliť. Liečia dušu aj telo. Čítať viac..

boľavé kríže, chôdza, prevencia, liečba, príčina, pomoc, cvičenie, cviky, chrbát, chrbtica, stavce, platničky,

Boľavé kríže? Chôdza robí zázraky!

Keď nás trápi spodná časť chrbta, povieme jednoducho, že nás bolia kríže. Tento pojem však nie je celkom presný. Dolná oblasť chrbta, to je nielen krížová, ale aj drieková časť. Zdravotné problémy, ktoré ju postihujú, sú pomerne rôznorodé. Čítať viac..

anémia, železo, krviny, krv, krvny obraz, zdravie, chudokrvnosť, ako s nou bojovať, tipy, rady, účinok, liečba

Anémia - Do akej miery vám dokáže zmeniť život?

Pomerne bežná diagnóza, ktorou trpí štvrtina populácie. Anémia je stav organizmu, ku ktorému dochádza, ak vaša krv nemá dostatočnú zásobu zdravých červených krviniek alebo hemoglobínu viažuceho kyslík. Ak ich máte príliš málo alebo máte nízku hladinu hemoglobínu, vaše bunky nie sú dostatočne okysličené, telo sa vyčerpáva a jednotlivé orgány nedokážu správne fungovať. Nemajú “palivo”, ktoré ich poháňa vpred. Čítať viac..

zbavte sa letných zápalov, ženské problémy, zápal močových ciest, uretritída, mykóza, kvasinky, problémy, bolesti, svrbenie, výtok, krv, moč

Zbavte sa letných zápalov

Gynekologické, či urologické zápaly – v lete na nás číhajú akosi viac. Či už patríte k tým, ktorí s nimi majú pravidelné a, žiaľ, aj bohaté skúsenosti, alebo ste šťastlivec, ktorého úspešne obchádzajú, je užitočné poznať zásady, ktoré nám v lete pomôžu sa im vyhnúť. Čítať viac..

Článkov: 390