Zdravie články

príroda, esenciálne oleje, liek, dýchanie, hlboko, aromaterapia, olej, olejček, dýchanie, astma, liečba,

Esenciálne oleje: Dýchajte zhlboka, takto vonia príroda!

23.9.2019 v kategórii Zdravie

Či si to uvedomíme alebo nie, vône ovplyvňujú náš život. Dokážu nás rozrušiť, rovnako tak však aj upokojiť. Dokážu nám pripomenúť situácie, prežité momenty. Znovu a znovu nás vrátiť do chvíľ, ktoré sme zažili a s ktorými sa spájajú. Vedia nás povzbudiť, ale tiež spomaliť. Liečia dušu aj telo. Čítať viac..

boľavé kríže, chôdza, prevencia, liečba, príčina, pomoc, cvičenie, cviky, chrbát, chrbtica, stavce, platničky,

Boľavé kríže? Chôdza robí zázraky!

18.9.2019 v kategórii Zdravie

Keď nás trápi spodná časť chrbta, povieme jednoducho, že nás bolia kríže. Tento pojem však nie je celkom presný. Dolná oblasť chrbta, to je nielen krížová, ale aj drieková časť. Zdravotné problémy, ktoré ju postihujú, sú pomerne rôznorodé. Čítať viac..

anémia, železo, krviny, krv, krvny obraz, zdravie, chudokrvnosť, ako s nou bojovať, tipy, rady, účinok, liečba

Anémia - Do akej miery vám dokáže zmeniť život?

Pomerne bežná diagnóza, ktorou trpí štvrtina populácie. Anémia je stav organizmu, ku ktorému dochádza, ak vaša krv nemá dostatočnú zásobu zdravých červených krviniek alebo hemoglobínu viažuceho kyslík. Ak ich máte príliš málo alebo máte nízku hladinu hemoglobínu, vaše bunky nie sú dostatočne okysličené, telo sa vyčerpáva a jednotlivé orgány nedokážu správne fungovať. Nemajú “palivo”, ktoré ich poháňa vpred. Čítať viac..

zbavte sa letných zápalov, ženské problémy, zápal močových ciest, uretritída, mykóza, kvasinky, problémy, bolesti, svrbenie, výtok, krv, moč

Zbavte sa letných zápalov

Gynekologické, či urologické zápaly – v lete na nás číhajú akosi viac. Či už patríte k tým, ktorí s nimi majú pravidelné a, žiaľ, aj bohaté skúsenosti, alebo ste šťastlivec, ktorého úspešne obchádzajú, je užitočné poznať zásady, ktoré nám v lete pomôžu sa im vyhnúť. Čítať viac..

dezodorant, anitperspirant, potenie, žľazy, potné žľazy, zdravie, pot, cvičenie, pokoj, choroba, zápach, pazuchy, podpazušie, starostlivosť, telo, leto

DEZODORANTY: Nutnosť našich dní

Slovo pot nechceme ani len počuť. Prekvapí nás vždy, keď ho najmenej potrebujeme. Keď sa pri dôležitej prezentácii pred klientmi či vedením spoločnosti natiahneme po dokumenty, alebo počas obednej prestávky po soľničku. Čítať viac..

dovolenka, travenie, tazkosti, probiotika, prebiotika

Ako si užiť dovolenku bez tráviacich ťažkostí?

Dovolenka v prímorskej oblasti, slnko, more, čas oddychu a zaslúženej relaxácie a vy si ju nemôžete vychutnať, pretože pol dovolenky presedíte s kŕčmi v bruchu na WC. Ani ranné „vypálenie červíka“ rôznymi silnými alkoholmi nepomáha. Prečo je to tak? A čo vlastne spôsobuje tieto hnačky a brušné chrípky v dovolenkových destináciách? Čítať viac..

Článkov: 385