Zdravie články

5 tipov pre zdravý životný štýl

5 tipov pre zdravý životný štýl

Pojem „zdravý životný štýl“ by sa dal definovať ako súbor aktivít či opatrení, ktoré dokázateľne prospievajú fyzickej a duševnej stránke nášho organizmu. Chceli by ste žiť o niečo zdravšie ako doteraz? Inšpirujte sa našimi tipmi a nezabudnite, že aj malé zmeny (v životnom štýle) môžu byť začiatkom niečoho veľkého. Čítať viac..

panva, bedrové kĺby, fit, zdravie, chrbtica, kosti, terapia, fyzio, fyzioterapeut, bolesť, fitastyl.sk,

V hlavnej úlohe: PANVA A BEDROVÉ KĹBY

O problémoch s bedrovými kĺbmi počúvame prevažne od starších ľudí, no bolesti môžu potrápiť kohokoľvek – aj aktívnych jedincov po úraze, či dlhodobo nesprávnej technike pri cvičení. Na panvu, ochranný priestor pre naše vnútorné orgány, nie sú kladené o nič menšie nároky a problémy s ňou môžu viesť až k zníženej pohyblivosti, či funkčným poruchám močenia a otehotnenia. Ako sa prejavujú poruchy v týchto oblastiach a čo môžeme pre seba v tomto ohľade urobiť, nám prezradila fyzioterapeutka Eva Šmahelová. Čítať viac..

vitamin D, slnko, zima, teplo, lúče, opaľovanie, doplnanie, zdravie, wellness, kondícia, fitastyl.sk

Má vás v moci: VITAMÍN D

Obdobie zimy je skúpe na slnečné lúče. Záhrady zívajú prázdnotou, čerstvé ovocie odtrhnuté zo stromu je len spomienkou na leto. Hoci je zima krásna a má nepochybne svoje čaro, nášmu organizmu dá často zabrať. Čítať viac..

alpa, pr, masáž, automasáž, ako masírovať

5 druhov MASÁŽÍ, ktoré si môžete DOPRIAŤ DOMA

Masáž dokáže uvoľniť nielen svaly, ale aj myseľ. Vie zmierniť bolesť, podporiť hojenie a uľaviť od stresu. Je síce pravda, že masáž od kvalitného maséra nič nenahradí, napriek tomu je však možné využívať jej benefity aj doma - či už pri automasáži alebo pri masáži partnerskej. Čítať viac..

železom proti únave

Železom proti vyčerpanosti: máte ho dostatok?

Nedostatok železa spôsobuje únavu – táto jednoduchá, a pritom, žiaľ, pravdivá informácia je známa takmer každému. Horšie je to už s dodržiavaním zásad, ktoré nás vedú k jeho optimálnej hladine v krvi. Bez železa sa pritom ďaleko nepohneme, a to platí doslovne. Ľudia trpiaci chudokrvnosťou majú podstatne zhoršené športové výkony, pohybové aktivity ich stoja viac energie a počas dňa pociťujú výraznú únavu. Čítať viac..

Článkov: 411