Zdravie články

Skrytá úzkosť: Ako sa najčastejšie prejavuje ?

Skrytá úzkosť: Ako sa najčastejšie prejavuje ?

Do srdca každého sa občas vkradnú pochybnosti a strach. Sme predsa ľudia a úzkosť a strach k nám patria. Ak sa však nenaučíme s nimi pracovať, je možné, že nás prevalcujú a rozvinú sa do klinickej depresie. Ako však zistíte, či tá nespokojnosť, ktorú už nejaký čas pociťujete, no zatiaľ ju neviete pomenovať, v skutočnosti nie je nastupujúca úzkosť? Čítať viac..

Nakopnite imunitu na prichádzajúcu jeseň

Nakopnite imunitu na prichádzajúcu jeseň

Imunita tvorí akýsi neviditeľný obranný štít, ktorý chráni naše zdravie. Imunitný systém, spolu s nervovým a endokrinným systémom, zaisťuje rovnováhu nášho organizmu a zabezpečuje ochranu pred neželanými patogénmi. Jeseň je obdobie, v ktorom si preveríme, ako naša imunita reálne funguje. Čítať viac..

rooibos, rooibos čaj, čaj, nečaj, antioxidanty, voľné radikály, krvný tlak, kofeín, diabetici, redukčná diéta, diéta

Čaj nečaj: ROOIBOS

Už po stáročia si obyvatelia Južnej Afriky pochutnávajú na tomto červenkastom lahodnom moku, ktorý sa stal neodmysliteľnou súčasťou ich národného a kultúrneho dedičstva. Pre svoju výnimočnú chuť a neodmysliteľné zdravotné účinky sa následne rozšíril do celého sveta a postupne prenikol až do našich čajovní a domácností. Čítať viac..

afty, zápal ďasien, zápaly ďasien, pľuzgieriky v ústach, herpes, sliznice, zuby

AFTY: Nepríjemný spoločník

Malé, často nenápadné, no extrémne boľavé. Afty spôsobujú diskomfort, rezanie, pálenie a bolesť v ústach väčšinou pri oslabenej imunite. Spúšťačom môže byť i stres, fajčenie, hormonálne zmeny či PMS. Čítať viac..

Článkov: 483