FA DONOVALY NIGHT RUN: Donovaly privítajú nočných bežcov!

Redakcia | 13. Jul 2016
FA DONOVALY NIGHT RUN: Donovaly privítajú nočných bežcov!

Presne v polovici prázdnin, 30. júla, sa na Donovaloch s podporou starostu obce pána Miroslava Daňa, Parku Snow Donovaly a Oblastnej organizácie cestovného ruchu stredného Slovenska, uskutoční jedinečné rodinné športové podujatie s názvom Fa Donovaly Night Run.

V malebnej prírode stredného Slovenska čaká na všetkých pestrý program plný športu, hier, súťaží a zábavy, ktorý začína už v piatok 29. júla o 14.00 h registráciou, prezentáciou a výdajom štartových balíkov na sobotňajší nočný beh. Ten bude v sobotu o 20.00 h.

Pre tých, ktorí prídu na Donovaly už v piatok, je večer medzi 18.00 a 19.00 h pripravený bežecký tréning s Marcelom Mataninom, ktorý bežal maratón na olympijských hrách v Aténach 2004. Zároveň sa od 18.00 h uskutočnia bežecké súťaže pred deti pod názvom Fa Kids Nočníček na tratiach 300, 600 a 1200 m. Hneď po nich sa účastníci môžu tešiť na spoločnú rodinnú grilovačku v Residence Hotel & Club .

V sobotu 30. júla bude už od rána vo Fun Arene Nová Hoľa pripravený bohatý program pre rodiny s deťmi. Od 9.00 h si môže každý vyskúšať svoje zručnosti, pre deti sú pripravené atletické súťaže a o 11.00 h sú všetci srdečne vítaní na slávnostnom otvorení podujatia, o ktoré sa postará starosta obce Donovaly pán Miroslav Daňo.  Potom príde na rad Junior Challenge – zážitkový beh pre deti, po ktorom si najmenší užijú tvorivé dielne s animátorom MOM-om a detskú diskotéku v Residence Hotel & Club . Záujemcovia sa budú môcť na Donovaly pozrieť aj z lanovky TELEMIX Nová Hoľa.

Registrácia, prezentácia a výdaj štartových balíkov na Fa Donovaly Night Run 2016, v ktorých si bežci nájdu voucher plný zliav do Parku Snow na Donovaloch, sa uskutoční od 10.00 do 17.00  h. Samotný nočný beh v nádhernej prírode príde na rad o 20.00 h, v cieli dostane každý účastník krásnu pamätnú medailu.  Od 21.30 h je pripravené hudobné vystúpenie a parádna Fa penová párty. Nenechajte si preto ujsť toto pestré a jedinečné podujatie, príďte si posledné júlové dni užiť športom v malebnej prírode Donovál.

Registrácia na nočný beh prebieha tu http://predpredaj.zoznam.sk/sk/runners/602/.
Registrácia na Fa Kids Nočníček prebieha tu http://predpredaj.zoznam.sk/sk/runners/603/.

Viac informácií nájdete na www.bratislavamarathon.com alebo na našom facebooku https://www.facebook.com/bratislava.marathon/.