Cvičenie a športy články

postava do leta, summer body, bikini, leto, summer body, chudnutie, dieta, schudnúť, jedlo, strava, cvičenie, workout, tréning, chudá žena, ako schudnúť, schudnúť rýchlo, rýchle chudnutie,

Ako si vyčarovať skvelú postavu do leta?

19.4.2019 v kategórii Cvičenie a športy

Nepatríte práve k typom, ktoré by denne trávili hodiny v posilňovni, alebo s nadšením chodievali pravidelne športovať? Nevadí, aj za pár týždňov sa dá dohnať veľa leňošenia. Pokiaľ chcete svoju postavu vyformovať čo najrýchlejšie a navyše, efektívne zhodiť nejaké to kilo navyše, musíte si nastaviť presný plán a následne ho i zodpovedne dodržiavať. Čítať viac..

0 beh, pichanie v boku, bolesť, bolesti v boku

Ako sa vyhnúť nepríjemnému pichaniu v boku pri behu?

Či už je to desiatka, polmaratón, či maratón, vždy sa snažíme čo najlepšie pripraviť, aby sme podali maximálny výkon. Plánujeme fázy odpočinku, stravu plánujeme tak, aby sme jedlá mali ľahko stráviteľné a prinášali dostatok energie. Sme pripravení na teplo, lejak, vietor, máme všetky potrebné doplnky. Zdá sa, že sa nič nemôže pokaziť, však? Čítať viac..

0 Porovnanie maratónov

Porovnanie maratónov

Na Slovensku je kolískou maratónu Medzinárodný maratón mieru v Košiciach. Tak, ako sú jeho hniezdom grécke Atény. „Legenda, s ktorou sa zrod maratónu spája, hovorí o gréckom vojakovi Feidippidovi, ktorý bežal trať dlhú 42,195 km z mesta Maratón do Atén, aby oznámil, že Peržania boli porazení. Po behu a odovzdaní odkazu vraj skolaboval a od vyčerpania zomrel. Čítať viac..

0 maratón, beh, polmaratón, príprava, rodina, zásady,

Bežecký sen: maratón

Trasa behu je jedna zo základných vecí, ktorú si bežci študujú pri plánovaní maratónov. Veľmi dôležitou súčasťou tréningov na maratón má byť strečing a regenerácia. A to nielen vtedy, keď sa pripravujete na maratón, ale aj vtedy, keď „netrénujete, len beháte“. Kritické bývajú kilometre nad približne 33 km, čo je akousi fyziologickou hranicou človeka, kedy vyčerpá všetku rýchlu energiu svojho tela. Čítať viac..

0 benefity korčuľovania, na čo je dobré korčuľovanie

Benefity korčuľovania: vedeli ste, že ich je toľko?

Keď premýšľame nad zlepšením svojej kondície, či chudnutím, väčšinou naša myseľ zablúdi ku klasickým aktivitám ako posilňovňa, rýchla chôdza, plávanie, beh, či bicyklovanie. Avšak, šport vhodný práve na príjemné jarné či jesenné dni, korčuľovanie býva často opomínaný. Existuje toľko výhod korčuľovania sa na kolieskových korčuliach, že zrejme po ich prečítaní budete veľmi príjemne prekvapení. Čítať viac..

0 beh do kopca

Beh do kopca: čo všetko prináša a na čo treba myslieť?

Beh do kopca je v porovnaní s behom po rovine náročnejší, ale aj oveľa zaujímavejší. Závisí to však aj od toho, akú trasu si bežec vyberie. Najčastejšie ide o prírodné prostredie, ktoré má nezabudnuteľné čaro. Veď kto by si nezamiloval beh, pri ktorom môže počúvať zurčiaci potok, spev vtákov, či šum stromov? Čítať viac..

0 cviky so švihadlom

Vyskáčte si štíhlosť: skvelý kardio tréning so švihadlom

Pamätáte si tie detské časy, keď ste sa s radosťou s kamarátmi pretekali kto skočí viac bez zamotania sa? Ak túžite po štíhlej línii, práve k tejto aktivite by ste sa mali opäť vrátiť. Množstvo kardio aktivít je totiž zameraných len na precvičenie istých svalových skupín. Skákaním cez švihadlo sa nielen posilňuje srdce, ale aj buduje svalová vytrvalosť, pričom je do cvičenia zapojená väčšina svalov tela. Čítať viac..

Článkov: 271