Cvičenie a športy články

Cvičenie na chrbticu

Rozhýbte stuhnutý CHRBÁT

Nedostatok pohybu dá chrbtici zabrať. Zdraviu pohybového aparátu neprospieva ani sedavé zamestnanie, nedostatok športovej aktivity, nadváha, stres a množstvo ďalších faktorov. Pozrieme sa bližšie, čo sa s tým dá aspoň trochu robiť, keď máme k dispozícii iba domáce podmienky. Čítať viac..

Cvičte doma s Dianou Hô Chí: YIN JOGA

Cvičte doma s Dianou Hô Chí: YIN JOGA

Prečo som si vybrala práve YIN JOGU? Veľmi mi pripomína ŽENU. Ženu tak, ako ju vnímam ja. Ako jemnú a zároveň silnú bytosť. Presne takáto je „yinka“ – silná, jemná, hlboká, uvoľňujúca tie najskrytejšie emócie. Čítať viac..

Meditácia počas chôdze

Meditujte počas chôdze. AKO?

Uvedomujete si pozitíva meditácie, no nevyhovuje vám poloha v sede a tichá miestnosť, v ktorej ste sami? Potom je pre vás stvorená meditácia v chôdzi – môžete sa jej venovať na čerstvom vzduchu, pokojne aj cestou do práce. Čítať viac..

Bicyklujte tak, ako to máte radi!

Bicyklujte tak, ako to máte radi!

Bicyklovanie patrí k našim základným športovým zručnostiam a prvé kontakty s bicyklom sa datujú ešte do nášho raného detstva. Vtedy nám stačí akýkoľvek „tátoš na dvoch kolesách“, neskôr – po dlhších či kratších prestávkach, chceme od bicykla viac. Čo? Každý to svoje. Ako tomu prispôsobiť samotný výber a na ktoré preferencie treba klásť zvláštny dôraz? Čítať viac..

Zapojte sa do veľkolepých cyklistických pretekov!

Zapojte sa do veľkolepých cyklistických pretekov!

L´Etape je jediné cyklistické podujatie na svete, ktoré umožňuje pretekárom vcítiť sa do kože šampióna Tour de France, súťažiť spolu s bývalými šampiónmi Tour de France, na trati navrhnutej odborníkmi z Tour de France s vysokou úrovňou bezpečnosti a pretekárskej podpory od celého tímu organizátorov, s profesionálnym časomerom a súťažami nielen o umiestenie v celkovom poradí. Čítať viac..

Nové prsia stvorené pre šport

Nové prsia stvorené pre šport

Menší zadok si vyskáčete, ale väčšie prsia nie. Na zvodné prednosti musíte mať buď dobré gény, alebo plastického chirurga, ktorý vám zaručí, že sa vám implantáty pri vašom aktívnom živote nepretočia. Čítať viac..

Jogové pozície pre lepší spánok

Jogové pozície pre lepší spánok

Joga je nielen skvelým naťahovacím cvičením, ale ak zvolíme správne cviky, aj perfektným spôsobom, ako naladiť telo a myseľ na zdravý nočný spánok. Večerná jogová zostava by mala obsahovať pomalé asány zamerané na hlboké dýchanie, uvoľnenie fyzického napätia a relaxáciu mysle. Niektoré z nich môžete robiť dokonca priamo v posteli. Čítať viac..

Článkov: 334