Cvičenie a športy články

Kráľovná HIIT Oľga Bartalská: Pohyb je moje poslanie

Kráľovná HIIT Oľga Bartalská: Pohyb je moje poslanie

Oľga Bartalská je jednou z najobľúbenejších učiteliek pohybu dneška. Jej hodiny nájdete na rôznych platformách online a digi sveta, ale zacvičiť si s ňou môžete aj osobne v Malackách, kde žije a pôsobí. Je obľúbená najmä pre svoju precíznosť, dynamiku a krásu v rôznych významoch týchto slov. Oľga vás nenechá cvičiť technicky nesprávne, ani lenivo a pomaly, ale ani unáhlene a príliš veľa. Silu, energiu, zároveň však pokoj a harmóniu nielen vyžaruje, ale svojim klientom ju vie na 100 % aj odovzdať. Čítať viac..

záťažové pomôcky, cvičenie, doma, na doma, cviky, závažie, fitko, fitness, fitastyl.sk, línia, crossfit, tabata, cardio, workout

Dajte si do tela so záťažovými pomôckami

Záťažové lano, vesta, či vak zrovna nie sú pomôckami, ktoré by ste si schovali doma do skrine (aj keď možné to určite je). Ide o typy, ktoré urobia z vášho tréningu skutočnú métu. Chcete výrazne formovať telo, radikálnejšie zlepšiť svoje športové výsledky a kondíciu? Rozhodne si posvieťte na záťažové doplnky k tréningu. Čítať viac..

cardio, kardio, trening, hiit, tabata, trenujeme, jumping, crossfit, šport, ženy , skupina

Dajte si DO TELA S KARDIOM!

Zatiaľ čo aeróbne cvičenia využívajú celú zásobu kyslíka, pri anaeróbnom tréningu pracujeme na kyslíkový dlh. Cieľom je čo najväčšie zaťaženie svalu, na ktoré treba vynaložiť maximálnu energiu. Tepová frekvencia smeruje k vrcholu, kardiovaskulárny systém pracuje na plné obrátky, prvé sa spaľujú cukry a až následne tuky. Chcete poriadne a kvalitne vyformovať svoje telo a výrazne zlepšiť jeho výkon a silu? Potom je tu kardio tréning práve pre vás! Čítať viac..

videotréningy, dynamika, statika, domáce cvičenie, fitko, podložka, na doma, ako cvičiť doma, video, ženské cviky, cvičenie pre ženy

VIDEOTRÉNING s Dianou Hô Chí: Od dynamiky k STATIKE

Do svojich tréningov veľmi často zaraďujem kombináciu dynamického cviku so statickým. Najprv pekne rozprúdim krv, zahrejem a odrazu zastavím, s búšiacim srdcom a zrýchleným pulzom sa snažím udržať pár sekúnd jednu pozíciu, ktorou buď posilňujem alebo strečujem. A práve v tom momente sa vyvalia kropaje potu, ktoré mi stekajú po nose, dopadajú na podložku, štípu v očiach... Čítať viac..

bežec, beh, bežci, krížový tréning, fit, kardio, fitness, cvičenie, zdravie, ako behať, bicyklovanie, yoga, plavanie, joga, loptové hry, fit styl running team

Čo sú KRÍŽOVÉ TRÉNINGY pre bežcov a načo ich POTREBUJEME?

Krížový tréning je vykonávanie iného druhu športu, ako je ten náš hlavný. V našom prípade je hlavným športom beh a všetky ostatné športy by sme mali vykonávať v zmysle krížového tréningu ako doplnkový šport. Ak niekto robí triatlon, tak sú jeho hlavné športy tri: beh, bicykel a plávanie a za krížový tréning by si mal voliť znova nejaký iný druh športu. Že prečo? Pretože telo, svaly, šľachy potrebujú zmenu. Čítať viac..

Článkov: 324