Cvičenie a športy články

joga, meditácia, namasté

Namasté - Ako ovplyvní joga náš život?

Vaše šťastie je vo vašich rukách. Navonok plytko znejúca fráza je v skutočnosti hlboká pravda. Hľadajúc si miesto na tomto svete, v zajatí vnemov, informácií, očakávaní, predsudkov, negatívnej energie, sa necháme unášať v bubline, v ktorej byť v skutočnosti nechceme. Čítať viac..

Hot joga

Hot joga - zahreje organizmus, zrýchli metabolizmus

V poslednom čase sa stále častejšie objavuje na programe jogových centier hot joga. Ponúka množstvo rovnakých výhod ako klasická joga, vrátane odbúrania stresu, spevnenia tela a flexibility. Keďže hot joga sa cvičí vo vykúrenej miestnosti, má okrem klasickej jogy navyše priaznivý účinok aj na srdce, pľúca a celý svalový systém. Čítať viac..

Kundaliny joga

Kundalini joga: Viac životnej energie, menej EGA

Dobre vedená lekcia kundalini jogy vo vás zanechá podobný pocit, ako keď sa vraciate domov z terapie, zo sauny, posilňovne, lekcie power jogy, z posedenia s kamoškami alebo voňavej aroma masáže. Účelom tohto typu jogy je prebudiť v človeku jeho najvyšší potenciál, aby sa tak mohol stať najlepšou verziou samého seba. Čítať viac..

Dostaňte sa do pohody: Udržiavacie a relaxačné cvičenia

Dostaňte sa do pohody: Udržiavacie a relaxačné cvičenia

Bicyklovanie, beh, plávanie, crossfit, lyžovanie, či zumba? Každý miluje svoj šport – jeden druh viac ako ostatné. Je celkom prirodzené mať svojho favorita a venovať mu vášeň, silu, odhodlanie. Lenže popri všetkých tých krásnych, zábavných a silových aktivitách je ešte lepšie darovať telu udržiavacie cvičenie. Zaradiť do svojho tréningového programu sofistikované, relaxačné pohybové systémy jeden až trikrát v týždni prinesie množstvo benefitov vášmu telu i mysli. Čítať viac..

Cvičenie na chrbticu

Rozhýbte stuhnutý CHRBÁT

Nedostatok pohybu dá chrbtici zabrať. Zdraviu pohybového aparátu neprospieva ani sedavé zamestnanie, nedostatok športovej aktivity, nadváha, stres a množstvo ďalších faktorov. Pozrieme sa bližšie, čo sa s tým dá aspoň trochu robiť, keď máme k dispozícii iba domáce podmienky. Čítať viac..

Cvičte doma s Dianou Hô Chí: YIN JOGA

Cvičte doma s Dianou Hô Chí: YIN JOGA

Prečo som si vybrala práve YIN JOGU? Veľmi mi pripomína ŽENU. Ženu tak, ako ju vnímam ja. Ako jemnú a zároveň silnú bytosť. Presne takáto je „yinka“ – silná, jemná, hlboká, uvoľňujúca tie najskrytejšie emócie. Čítať viac..

Článkov: 340