Cvičenie a športy články

Farebný bežecký zážitok pre každého

Farebný bežecký zážitok pre každého

Jeseň je v znamení farieb, čo platí obzvlášť pre turisticky príťažlivé Súľovské Skaly.Po dvojročnej prestávke sa začiatkom októbra uskutoční beh v tomto malebnom prostredí. 8. októbra si ho užijú naozaj všetci. Od tých najmenších detských bežcov po seniorov, od čerstvo začínajúcich, až po skúsených bežcov súperiacich o najlepší čas na 17 km trati. Čítať viac..

Koncom septembra sa bude v Marianke predbiehať západ slnka

Koncom septembra sa bude v Marianke predbiehať západ slnka

Poslednú septembrovú nedeľu sa v krásnej obci na úpätí Malých Karpát bude už tradične predbiehať západ slnka. Dvanásty ročník Mariatálskeho štvanca ako vždy účastníkom ponúkne spojenie športu, dobrých ľudí, skvelého občerstvenia, krásnych lesných cestičiek a rozmanitého programu aj pre tých najmenších. Aj tento rok je pre bežcov pripravených niekoľko disciplín. Čítať viac..

Plávanie okom trénera: Aký štýl plávania je pre teba ten správny ?

Plávanie okom trénera: Aký štýl plávania je pre teba ten správny ?

Výberom plaveckého štýlu budete nielen spaľovať tuky, ale aj efektívne tvarovať postavu. Nezabúdame hlavne na správnu techniku aby sme predišli zbytočným bolestiam. Napríklad, ak pri plaveckom štýle prsia nebudete hlavu potápať pod hladinu a budete ju mať celý čas zaklonenú, môže sa dostaviť bolesť krčnej chrbtice. Preto treba dbať na správnu techniku pri plávaní, rozcvičenia a zahriatie pred a strečing po plávaní. Čítať viac..

beh

Okom trénera: 3 zaručené benefity behu

Každý behá kvôli niečomu inému. Niekto sa snaží pomocou behu schudnúť, iný zase vyvetrať hlavu a prísť na iné myšlienky, ďalší zase behá, aby sa nemusel obmedzovať v strave. Aké sú teda základné benefity behu podľa trénera Petra Nuotu ? Čítať viac..

Článkov: 374