Koncom septembra sa bude v Marianke predbiehať západ slnka

PR | 19. september 2022
Koncom septembra sa bude v Marianke predbiehať západ slnka
foto: mariatalskystvanec.sk

Poslednú septembrovú nedeľu sa v krásnej obci na úpätí Malých Karpát bude už tradične predbiehať západ slnka. Dvanásty ročník Mariatálskeho štvanca ako vždy účastníkom ponúkne spojenie športu, dobrých ľudí, skvelého občerstvenia, krásnych lesných cestičiek a rozmanitého programu aj pre tých najmenších. Aj tento rok je pre bežcov pripravených niekoľko disciplín.

Pre veľkých bežcov sú pripravené dva okruhy

  • Krátka 5,5-kilometrová trasa „Malého Štvanca“, ktorú určite zvládnu aj hobby bežci a zasúťažiť si môžu aj trojčlenné tímy. 
  • Dlhšia 10-kilometrová trasa „Veľkého Štvanca“ pre športovcov, ktorí majú radi dlhšie behy, sily si tu zmerajú aj profi bežci v rámci Majstrovstiev SR v horskom behu. 

Pobežia aj najmenší

Detičky sa môžu tešiť na detský beh „Záhoráčik“, ktorého sa minulý rok zúčastnilo viac ako 200 malých bežcov! Prichystané budú rôzne dĺžky trás pre všetky vekové kategórie a samozrejme perfektné výhry od našich partnerov. 

Štartové balíčky budú opäť nabité skvelými darčekmi pre deti aj dospelých. Každý zaregistrovaný bežec od nás dostane limitovanú edíciu krásnych ponožiek so západom slnka od nášho nového partnera Fusakle. A po dobehu každému zavesíme na krk výnimočnú drevenú medailu so zobrazením repliky banského vozíka na prepravu bridlice, ktorá sa ťaží v Marianke. 

Zaregistrujte sa už dnes

Deti, ako aj obyvatelia Mariánky, sa podujatia môžu zúčastniť zdarma. Registračné linky a všetky ďalšie informácie ohľadom trás, či harmonogramu jednotlivých výbehov, nájdete na stránke www.mariatalskystvanec.sk.

Neváhajte a zaregistrujte sa už dnes. Zažijete nedeľu plnú dobrej nálady, užijete si beh v krásnej prírode Malých Karpát, občerstvíte sa vybranými dobrotami. Vítaní sú naozaj všetci, trasu Malého Štvanca určite zvládnu aj úplní začiatočníci. 

Podujatie sa uskutoční 25. 9. 2022 najmä vďaka podpore generálneho partnera TUI, Bratislavského samosprávneho kraja a Obce Marianka.