Čitateľky FIT štýlu testovali tuhé alternatívy produktov určených na hygienu tela od dm drogerie markt

Redakcia | 20. december 2010
Čitateľky FIT štýlu testovali tuhé alternatívy produktov určených na hygienu tela od dm drogerie markt

Naše čitateľky mali šancu vyskúšať ekologickejšie alternatívy šampónu a balzamu na vlasy, telového masla a krému na ruky.

Čo našli v testovacom balíčku od dm drogerie markt? 

 • alverde tuhý šampón na vlasy, 60 g
  Tuhý šampón na vlasy s vôňou kokosu prirodzene čistí a jemne ošetruje vlasy. Zloženie s bambuckým maslom a olivovým olejom chráni a intenzívne vyživuje vlasy bez zaťaženia. S tuhým šampónom sa jednoducho a prakticky manipuluje a zároveň poskytuje pokožke hlavy aj masáž.
 • alverde tuhý balzam na vlasy, 60 g
  Tuhý balzam na vlasy s vôňou mandlí regeneruje a ošetruje poškodené a krehké vlasy bez zaťaženia a uľahčuje ich rozčesávanie. Ošetrujúce zloženie s mandľovým olejom, olivovým olejom, extraktom z kukurice, kakaovým maslom dodáva vlasom hebkosť a lesk. Balzam nie je balený v nepotrebnom plastovom obale.
 • alverde tuhé telové maslo, 40 g
  Tuhé telové maslo s vôňou mandarínky so štipkou bazalky pleť dokonale hydratuje, zvláčni a udrží dlho hebkú. Obsahuje kvalitné ingrediencie z ekologického poľnohospodárstva bez obsahu minerálnych olejov, farbív a syntetických vôní. Kakaové a bambucké maslo pokožku vyživia, hoja jemné ranky a v kombinácii s olivovým olejom a včelím voskom poskytnú pokožke najlepšiu starostlivosť.
 • alverde tuhý krém na ruky, 25 g
  Tuhý krém na ruky s vôňou rakytníka rešetliakového sa dokonale postará o pokožku rúk. Receptúra na báze prírodných zložiek ako bambucké a kakaové maslo, mandľový olej či včelí vosk obdaruje ruky jemnosťou a hebkosťou. Tuhá konzistencia sa pri kontakte s pokožkou jemne topí a ľahko sa vstrebáva do rúk. Vysokokvalitné zložky ju chránia ruky pred chladom a vysúšaním.

TEST: Tuhé alternatívy produktov určených na hygienu tela od dm drogerie markt

Viac ako 70% opýtaných značku alverde dobre pozná a produkty tejto značky nakupuje často. O tuhých verziách rôznych kozmetických produktov sa dozvedeli priamo v dm drogerie markt. Siahnuť po tuhej verzii šampónu alebo krému na ruky sa im "podarilo" až vďaka nášmu testovaniu. Ako boli respondetky spokojné? 

Najviac pozitívnych ohlasov zaznamenal tuhý šampón a krém na ruky s rakytníkom. Pri použití kondicionéra respondentky zaznamenali mierne drvenie produktu, na telovom masle ocenili veľmi príjemnú vôňu a jemne mastný film, ktorý maslo po použití zanecháva.

Pri používaní tuhých verzií kozmetických produktov je potrebné si zvyknúť na iný spôsob uchovania a odkladania po použití. Ale ekologickejšia alternatíva za to stojí a stačí len pozmeniť svoje návyky. 

Pomer cena-kvalita je pre všetky respondentky veľmi vítaná a určite by odporúčali aj svojim známym siahnuť po tuhých eko verziách (nielen) kozmetických produktov.  Radi by ste malými krokmi prispeli k udržateľnejšiemu životu?

Je ťažké zmeniť svoje návyky náhle a nárazovo, ale za pokus to stojí. 
Myslite na to pri ďalšej návšteve dm drogerie markt.