Infošky články

Kultúrny Dubaj: Nezabudnuteľný  zážitok počas ramadánu

Kultúrny Dubaj: Nezabudnuteľný zážitok počas ramadánu

Dubaj, mesto zázrakov a moderných výškových budov, je známe svojou rozprávkovou architektúrou a luxusným životným štýlom. Avšak menej známou, ale rovnako fascinujúcou stránkou Dubaja je jeho bohaté kultúrne dedičstvo a tradície, ktoré sme mali možnosť spoznať počas nášho krátkeho pobytu v tomto mestskom raji v období ramadánu. Čítať viac..

Prečo sú beta-glukány pre naše telo tak dôležité?

Prečo sú beta-glukány pre naše telo tak dôležité?

Dbať na pravidelnú podporu našej imunity a ochranu pred respiračnými ochoreniami či vírusmi akéhokoľvek druhu nebolo nikdy dôležitejšie, ako v tomto období. O svoje zdravie by sme sa však mali starať počas celého roka, nielen v hodine dvanástej. Pomôcť nám v tom vedia beta-glukány. Ich priaznivé účinky sú v niektorých krajinách známe už desaťročia, avšak len málokto vie, prečo sú pre náš organizmus viac než potrebné. Čítať viac..

Načerpajte energiu v prírode: Ako teplé počasie mení naše dni

Načerpajte energiu v prírode: Ako teplé počasie mení naše dni

Vitajte v najkrajšom období, kedy sa príroda prebudila zo svojho zimného spánku a prináša nám radostné oteplenie, ktoré nás všetkých láka opustiť pohodlie domova a vrhnúť sa do objatia vonkajšieho sveta. Ako správni milovníci zdravého životného štýlu, nemôžeme prehliadnuť príležitosť, ktorú nám ponúka príchod teplejších dní. Čítať viac..

Rešpektujte svoj rytmus: Cvičte podľa cyklu

Rešpektujte svoj rytmus: Cvičte podľa cyklu

Ženský cyklus sa začína menštruáciou a trvá v priemere 28 dní. V každej fáze cyklu dominuje produkcia iných hormónov, ktoré vplývajú na telo a tiež psyché. Túto horskú dráhu hormónov ale vieme využiť pri cvičení. Takto vyzerá cvičenie, v ktorom prihliadame na jednotlivé fázy cyklu. Čítať viac..

Článkov: 436