Kurkuma - 6 dôvodov, prečo ju milovať

SmartHitIV® | 19. november 2021
Kurkuma
foto: SmartHitIV®

Kurkuma je vo svete dlhodobo používanou rastlinou a je nazývaná „superpotravina“. Kurkumín extrahovaný z kurkumy sa pre svoje skvelé vlastnosti stáva čoraz populárnejším doplnkom stravy. Ako nám môže pomôcť?

1. Pomáha predchádzať stresu

Niektoré rastliny obsahujú látky zvané „adaptogény“. Sú to látky, ktoré dokážu kontrolovať uvoľňovanie stresových hormónov z nadobličiek, a tak sa vieme lepšie prispôsobiť fyzickému a emocionálnemu stresu. V roku 2011 indickí vedci zistili, že kurkumín má viacero adaptogénnych vlastností a pomáha telu udržiavať zdravú hladinu stresových hormónov.

2. Pomáha kontrolovať váhu a nadváhu

Zvýšený stres môže viesť k náhlemu zvýšeniu telesnej hmotnosti. Keď na telo pôsobia stresové hormóny (kortizol), tuk sa hromadí v blízkosti žalúdka. Kurkumín môže pomôcť vyrovnávať stresové hormóny, a tak zastaviť hromadenie tuku okolo pása. Štúdia uskutočnená USDA Human Nutrition Research Center skutočne zistila, že užívanie kurkumínu môže znížiť rast tukových buniek.

3. Tajomstvo skvelej pleti

K dokonalej pleti môže dopomôcť aj kurkumín. Je jedným z najobľúbenejších prostriedkov prevencie proti starnutiu. Ako antioxidant bojuje proti oxidačnému poškodeniu a zároveň zlepšuje celkový stav pokožky.

4. Zlepšuje náladu

Vedci dokázali, že kurkumín pôsobí aj na mozog a môže pomôcť predchádzať zlej nálade alebo dokonca liečiť depresiu. Štúdia zo Spojených štátov preukázala, že sledovaní pacienti s depresiou, ktorí užívali kurkumín, boli po 6-tich týždňoch šťastnejší ako tí, ktorí užívali lieky proti depresii.

5. Posilňuje pamäť

Kurkumín má úžasnú schopnosť posilniť proteín v našom mozgu, ktorý je zodpovedný za podporu rastu mozgu. S pribúdajúcim vekom skutočne potrebujeme pre zlepšenie pamäte pomoc zvonku. Kurkumín nám tak pomáha zostať mladými čo najdlhšie.

6. Znižuje riziko rakoviny

Kurkumín v kurkume môže spomaliť rozvoj a rast rakoviny v tele. Štúdie na zvieratách naznačujú, že kurkumín môže zabíjať nádorové bunky a inhibovať rast nádorov. Kurkumín je silným antioxidantom a teda chráni telo pred voľnými radikálmi, ktoré môžu spôsobiť rakovinu alebo iné závažné ochorenia. 

Výhody kurkumínu pre naše telo sú nepopierateľné a dokázané množstvom výskumov. Rovnako dôležité pre telo je „dopraviť“ tieto účinné látky až do krvi. U bežných práškových preparátov predstavuje vstrebateľnosť zhruba 1%.

SmartHitIV® Curcumin

Preto si doprajte kvalitný kurkumín v enkapsulovanej lipozomálnej forme SmartHitIV® Curcumin. Jeho vstrebateľnosť je mnohonásobne vyššia, ako u bežných preparátov a navyše sa skvele vstrebáva aj u ľudí s poruchami trávenia.

SmartHitIV® Curcumin má vysokú biologickú dostupnosť a rýchlejšiu absorpciu účinných látok do krvi. Samozrejmosťou rady SmartHitIV® je skvelá chuť. Pre tých, ktorí si chcú udržať dobrú náladu, mať správnu váhu a úžasnú pleť a  nezabúdať na dôležité veci, môže byť SmartHitIV® Curcumin skvelou cestou. 

SmartHitIV® Curcumin

SmartHitIV® Curcumin poteší ako darček.
Pýtajte si ho v lekárni alebo ho zakúpite na webe.