REGISTRÁCIA NA ČSOB BRATISLAVA MARATHON 2017 SA UŽ ZAČALA

redakcia FITštýl | 31. Oct 2016
REGISTRÁCIA NA ČSOB BRATISLAVA MARATHON 2017 SA UŽ ZAČALA

BRATISLAVA (20. októbra 2016) – Na rôznych sociálnych sieťach bratislavamarathon a na webe www.bratislavamarathon.com už svieti veľký nadpis: Registrácia na 12. ročník ČSOB Bratislava Marathon 2017 spustená. Populárne podujatie sa uskutoční 1. a 2. apríla 2017.

„Som rád, že to môžem potvrdiť, prípravy na 12. ročník podujatia, vrátane registrácie bežcov, sa už aj oficiálne začali. Už po bratislavskom nočnom behu v závere septembra sa veľa ľudí osobne alebo aj na našom facebooku pýtalo, kedy spustíme registráciu na ČSOB Bratislava Marathon 2017. Aj táto úžasná interaktivita je pre nás záväzok pripraviť opäť niečo veľkolepé, prekonať vysoko nastavenú latku z minulého roka, aby si všetci odniesli z Bratislavy znova len tie najkrajšie zážitky,“ skonštatoval riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič.

„Už pred spustením registrácie sme niekoľko týždňov v rámci organizačného tímu a v spolupráci s partnermi podujatia bilancovali, vyhodnocovali a vymieňali si vzájomné postrehy či skúsenosti z predchádzajúceho ročníka. Výsledok? Pre bežcov sme pripravili 24 noviniek, ktoré, veríme, že spravia ČSOB Bratislava Marathon 2017 ešte zaujímavejším a divácky atraktívnejším. Samozrejme, budeme pokračovať aj v aktivitách z minulosti, ako sú zimné prípravné behy pod názvom ČSOB zimná séria, charitatívne projekty či bohatý sprievodný program, ktorý sa začína už niekoľko dní pred podujatím.“

Prvá z noviniek, ktoré organizátori predstavili, je možnosť komunikácie a konzultácie prípravy na maratón s účastníkom OH 2004 v Aténach a v súčasnosti uznávaným bežeckým trénerom, športovým riaditeľom ČSOB Bratislava Marathon 2017 Marcelom Mataninom.

„Vytvorili sme skupinu na facebooku pod názvom CESTA K MARATÓNU S MARCELOM MATANINOM, kde sa ktokoľvek môže stať veľmi jednoducho jej členom a práve tam je priestor, aby sa ma pýtali na čokoľvek ohľadne prípravy na maratón. Bežci sem môžu vkladať svoje fotky z tréningu či maratónu samotného, zdieľať bežecké zážitky, vymieňať si skúsenosti z prípravy. Jednoducho žiť s maratónom a popri tom získať neoceniteľné rady nielen odo mňa, ale aj od ďalších bežeckých kolegov,“ objasnil Marcel Matanin hlavný cieľ tejto netradičnej komunikačnej formy výmeny informácií a skúseností.

Marcel v tejto skupine na facebooku zdieľa svoje tréningy a postrehy, pretože on sám sa pripravuje na jeden z najkrajších maratónov na svete v New Yorku. Zároveň bude aj jedným z hlavných trénerov tradičnej bežeckej prípravy v hale Elán, ktorú Bratislava Marathon Sport Club začína už 1. novembra na Bajkalskej ulici v Bratislave. Na tréningy je možné ešte stále prihlásiť sa na www.bratislavamarathon.com.

Ďalšia novinka, ktorú organizátor pripravil, je súťaž nováčikov v niektorých z disciplín maratónskeho víkendu. Ak na ČSOB Bratislava Marathon 2017 niekto pobeží prvýkrát v živote maratón, polmaratón alebo desiatku a pri vypĺňaní registračného formulára zaklikne, že je nováčik, má možnosť zúčastniť sa na samostatnom vyhlasovaní.

Jozef Pukalovič: „V súťažiach nováčikov vyhodnotíme a odmeníme vecnými cenami po podujatí prvých troch mužov a prvé tri ženy v každej z vypísaných disciplín. Ide o doplnkovú súťaž, do ktorej, verím, sa zapojí čo najviac takých, čo bežia premiérovo danú disciplínu na oficiálnej bežeckej akcii.

Veríme, že pre mnohých to bude zaujímavá motivácia. Ďalšie novinky týkajúce sa ČSOB Bratislava Marathon 2017 budeme zverejňovať na našom webe aj na facebooku pravidelne večer každý pondelok.“

Prípravy na 12. ročník ročník bratislavského maratónu teda bežia už na plné obrátky. Od začiatku to vyzerá tak, že verejnosť čaká v prvý aprílový víkend úžasné podujatie.

Ten, kto sa chce sa stať jeho súčasťou, sa môže zaregistrovať na niektorú z disciplín na www.predpredaj.sk alebo na stránke www.bratislavamarathon.sk.

„Každý, kto sa zaregistruje do konca roka 2016, môže využiť možnosť výhodnejšej registrácie, pretože v roku 2017 sa bude štartovné hradiť už v plnej sume. Tešíme sa na každého jedného bežca i diváka, ktorí 1. a 2. apríla navštívia Bratislavu a budú súčasťou ČSOB Bratislava Marathon 2017. V prvý deň spustenia registrácie sa prihlásilo už takmer 100 bežcov. Úvod bol teda sľubný a my budeme už postupne len pridávať tempo,“ uzavrel Jozef Pukalovič.