4 stupne celulitídy. Dá sa celulitída odstránit? A čo na to medicína?

redakcia FIT štýl | 12. Jun 2017
4 stupne celulitídy. Dá sa celulitída odstránit? A čo na to medicína?

Dystrofické zmeny podkožného tkaniva strpčujú život mladým i starším ročníkom a nevyhýbajú sa ani športovkyniam či modelkám. Poznáme ju takmer všetci, ale vieme o nej málo. Aké stupne má celulitída a dá sa vôbec liečiť? Pokračujeme v rozhovore s plastickým chirurgom MUDr. Martinom Paciorekom z Kliniky YES VISAGE.

4 stupne celulitídy

1. Celulitída na prvý pohľad nie je viditeľná. Hrudkovitá textúra kože sa objavuje až po stlačení.

2. Celulitída je viditeľná voľným okom, avšak len na priamom svetle. Lokalizovaná je najmä na vnútornej strane stehien.

3. Celulitída je viditeľná bez ohľadu na polohu a svetlo.

4. Celulitída je už nielen neestetická, ale spôsobuje i zdravotné komplikácie, ako opuch, či bolesť. Koža je natoľko poškodená, že ide často o nezvratné štádium a je nutné vyhľadať lekársku pomoc.

Dá sa celulitida odstanit? A Čo na to medicína?

„Celulitída sa dá odstrániť buď priamo, pomocou niekoľkých rôznych metód, ako vacupress, kavitácia, mezoterapia, či lymfodrenáž, alebo v rámci invazívneho zákroku Slimlipo. Ten zároveň odstráni aj tukové vankúšiky a žena tak získa nielen hladšiu pokožku, ale aj štíhlejšiu siluetu,“ hovorí MUDr. Martin Paciorek. Súčasná plastická a estetická chirurgia, ako aj moderná dermatológia ponúka celú radu metód, ktoré účinne bojujú proti celulitíde a nahromadenému podkožnému tuku.

  • Slimlipo je liposukčnou metódou, pomocou ktorej sa zahrieva podkožie, miznú tukové vankúšiky a obnovujú sa väzby medzi pokožkou a vnútornými tkanivami. Koža sa takto sťahuje, spevňuje a celulitída mizne. MUDr. Paciorek dodáva, že najlepšie skúsenosti má práve so spomínaným zákrokom SlimLipo.
  • Vacupress je neinvazívny zákrok fungujúci na princípe podtlaku, ktorý sa vytvára pri masáži podkožia pomocou prístroja so špeciálnou hlavicou. Profesionálne realizovaný Vacupress pôsobí tiež ako výborná prevencia proti celulitíde.
  • Pri mezoterapii sa pomocou jemných ihličiek vpichuje do kože látka, ktorá povzbudzuje tvorbu kolagénu. Pokožka sa tak spevní, vypne a získa svieži a hladší vzhľad.
  • Jednou z možností je aj lymfodrenáž. Dochádza pri nej k uvoľneniu lymfatických ciest a uzlín, ktoré bývajú preťažené toxickými látkami. Výsledkom tejto záťaže je nielen hromadenie toxínov v tele, ale aj ukladanie tukových buniek, opuchy a celková únava. „Moderná lymfodrenážna prístrojová masáž, ktorú, mimochodom, na Klinike YES VISAGE používame v kombinácii s detoxikačným zábalom, krok po kroku odblokuje lymfatické cesty a uzliny. Tým sa ľahšie odvedú škodlivé látky a toxíny z tela von a znovu sa naštartuje správna cirkulácia lymfy. Metóda pomáha nielen pri akútnych problémoch, akými sú napríklad opuchy, ale výrazne prispieva práve k odstraňovaniu celulitídy. Okrem iného je lymfodrenáž tiež prevencia opuchov nôh a kŕčových žíl,“ vysvetľuje MUDr. Martin Paciorek.
  • Ďalšou alternatívou v boji proti celulitíde je laserové odstránenie. „Toto ošetrenie dokáže rýchlo a výrazne zamedziť výskytu pomarančovej kože. Pomocou laserovej hlavice sa zahrieva podkožie a súčasne sa aktivuje tvorba kolagénových a elastínových vlákien. Dochádza tak k spevneniu a ozdraveniu pokožky. Pokiaľ by sme však chceli odstrániť aj prebytočný tuk, vhodnejšou alternatívou je moderná laserová liposukcia Slimlipo.“ 
Čítajte tiež: Čo je celulitída a aké faktory ovplyvňujú jej vznik?

Pri všetkých estetických a chirurgických metódach však netreba zabúdať na fakt, že úspešnosť liečby je individuálna a pre každú klientku je vhodný iný typ zákroku. Pri odstraňovaní celulitídy je nutné následné dodržiavanie pravidiel zdravého spôsobu života.

Len to dokáže hladkú pokožku udržať v zdravej a krásnej forme. „Medzi zákroky s vyššou úspešnosťou sa jednoznačne zaraďujú tie, ktoré podstupujete dlhodobo a pravidelne,“ dodáva MUDr. Martin Paciorek. 

Využite špeciálnu akciu a objednajte si predplatné!