Klamstvá zo spálne: ako klamú muži a ako ženy?

Nina Bednáriková | 10. september 2023
Klamstvá zo spálne: ako klamú muži a ako ženy?

Možno ani nejde o klamstvá, ale len o zatajenie skutočností. Hlavne ak nie sme so svojím sexuálnym životom príliš spokojní. Ruku na srdce: aj vy patríte k tým, ktorí už zaklamali?

Preberanie sexuálnych tém na verejnosti dnes už nie je žiadne tabu

Napriek tomu je téma sex natoľko citlivá, predovšetkým ak sa týka nás osobne, že nedokážeme byť celkom úprimní. Podrobnosti zo spálne sa málokedy vynášajú von. A keďže patria medzi "utajované informácie", máme šancu na malú lož, a aj preto informácie, ktoré sa už predsa len dostanú za prah spálne, sú často skreslené, či prifarbené.

 

Žena doma: Nehovorte mi o sexe
Prečítajte si tiež:

Žena doma: Nehovorte mi o sexe

„Spálňové klamstvá“ dokážu spraviť z nášho sexuálneho života svet výnimočných posteľových výkonov a skvelých sexuálnych zážitkov. Ale ako sa vraví – nič nie je tak, ako to vyzerá alebo nie je všetko zlato, čo sa blyští. O tejto téme to platí zrejme dvojnásobne. Intímnosti zo spálne nepreberáme otvorene a úprimne (s výnimkou našich bútľavých vŕb), hlavne ak sa "nemáme čím chváliť".

Nechceme predsa zahanbiť seba alebo svojho partnera, či cítiť sa nepríjemne alebo menejcenne, tak buď nehovoríme, alebo keď už na to dôjde, tak prifarbujeme. V niektorých prípadoch je fantázia natoľko kreatívna, že so skutočnosťou má spoločné len málo.

Samozrejme, charakter týchto malých lží závisí aj od toho, ako dlho ste s partnerom. Veď na začiatku vzťahu je každý bezchybný, krásny, ideálny, po skresľovaní pravdy o prechádzajúcom sexuálnom živote ešte ideálnejší, ale dlhoročného partnera už ťažko oklamete. Holým faktom však ostáva, že čo sa týka sexu, klamú obe pohlavia.

Dámska lož 

Azda najčastejším dámskym klamstvom zo spálne je klamstvo o dosiahnutí, resp. nedosiahnutí orgazmu. Nie každý sex, a už tobôž nie u žien, končí orgazmom a keďže dámy nechcú sklamať snahu partnera, dokážu podať herecký výkon hodný ocenenia, ktorý vie mnohokrát presvedčiť. Rozhodne to netreba brať tragicky. 

Ženy môžu predstierať orgazmus, ale muži dokážu predstierať celý vzťah. (Sharon Stone)

Čo je potom menšie zlo?

Medzi ďalšie tzv. milosrdné dámske lži by sme mohli zaradiť aj bolesť hlavy – nie každý deň je nedeľa, nie vždy má žena chuť na sex – schválne, ktorú nebolela hlava aspoň raz.

Chlapská lož – chlapi veľmi radi prikrášľujú

Rozhodne veľkosť – keby sa štatistiky robili podľa toho, čo o sebe tvrdia muži, bolo by na svete skutočne veľké percento bohato obdarených pánov, každý si rád pridá, a pritom na tej veľkosti predsa nezáleží... alebo áno?

Vedeli ste, že:
...v rámci štatistík sa slovenskí páni umiestnili v prvej päťke najlepšie obdarených mužov v Európe? Naši muži sa nachádzajú v tabuľke priemerných veľkostí s hodnotou 15,21 cm. Nemajú síce africké rozmery, ale nemajú ani ázijské, ktoré sú podľa štatistických údajov na konci rebríčka.  

Zaručene je klamstiev na túto tému omnoho viac. Sú to však neškodné, tzv. milosrdné lži, ktorých cieľom rozhodne nie je ublížiť. Práve naopak, často nás dokážu povzbudiť, zvýšiť sebavedomie a v neposlednom rade pobaviť. Prajeme príjemnú „spálňovú“ zábavu.