Psychológia a vzťahy články

5 vecí, za ktoré sa nemusíme ospravedlňovať

5 vecí, za ktoré sa nemusíme ospravedlňovať

Vedieť sa v správnej chvíli ospravedlniť vôbec nie je ľahké. Má sa tak stať vtedy, keď sme spravili niečo nesprávne alebo necitlivé za dopad čoho preberáme plnú zodpovednosť. Možno aj vy poznáte ľudí, ktorí sa ospravedlňujú len veľmi ťažko alebo to nedokážu vôbec. „Ja sa ti nemám za čo ospravedlňovať!“ Táto veta patrí do základnej výbavy slovníka mnohých z nás. Čítať viac..

čas spomaliť

Kedy je najvyšší čas spomaliť?

Neistota, stres i únava nás často sprevádzajú v chladných mesiacoch roka a v súčasnom rizikovom období obzvlášť. Ráno sa ťažšie vstáva, večer nemôžeme zaspať. Vírusy na nás útočia z každej strany a neistota v práci, v rodine, v škole, strach o zdravie, stres imunitu výrazne zhoršujú. Dobrou správou je, že si vieme pomôcť. Jednoducho, účinne a doma. Čítať viac..

Biohacking

Biohacking: Posúvanie hraníc vlastného tela

Počuli ste už niekedy toto slovo? Ide o pomerne nový a nie úplne ľahko definovateľný pojem, za ktorým sa ukrýva celá škála tajuplných možností, ako pristupovať k svojmu telu na pozadí biológie a moderných technológií. Znie to trochu tajomne, však? Čítať viac..

pomodoro technika

Využite čas v práci efektívne: Zoznámte sa s technikou POMODORO

Chceli by ste mať viac priestoru na cvičenie či prípravu zdravých a chutných dobrôt pre celú rodinu, no vo voľných chvíľach sa venujete pracovným povinnostiam, lebo ste to počas šichty nestihli? Ubíja vás robenie nadčasov v práci a popoludnia by ste radšej trávili so svojimi blízkymi pri spoločných aktivitách a koníčkoch? Čítať viac..

Článkov: 219