Psychológia a vzťahy články

vzťah, práca, škola, deti, rodina, zarábanie, workoholik, priveľa práce, na rodinu nemá čas, nemá na mňa čas

Príliš zaneprázdnení? Možno riskujete svoj vzťah!

Prečo sa moderné vzťahy rozpadajú rýchlejšie ako tie spred pol storočia? Podľa psychológov sú za tým pozitívne aj negatívne ukazovatele. Tým šťastnejším je fakt, že sme samostatní a viac finančne sebestační, čo nám umožňuje väčšiu slobodu pri rozhodovaní. Čítať viac..

svadba, ekologicky, udržateľnosť, nulový odpad, recyklovať, zbytočný odpad, ekologické darčeky

Vydávam sa! Značka: Ekologicky

Svadba je záväzok, kedy preberáme zodpovednosť za toho druhého. Spoločné súžitie sa stáva oficiálne, opečiatkované a JA A TY sa mení na MY. Manželský sľub „v dobrom i v zlom, v šťastí i v nešťastí, v bohatstve i v chudobe“ je preverený až časom a zlyhajú mnohí z nás. Čítať viac..

body shaming, zahanbovanie, zahanbovanie tela, šikana, ohováranie, tučná, telesný vzhľad, komentovanie telesného vzhľadu, sociálne siete

Body shaming: Pozri sa na seba, ako vyzeráš!

Čo si pomyslíte, keď prechádzate okolo zrkadla a uvidíte v ňom svoj obraz? Napadne vám ako prvé „Dnes vyzerám naozaj skvele,“ alebo skôr „Och, aké mám dnes nemožné vlasy! Vyzerám hrozne!“ Otázka znie: v porovnaní s kým vyzeráte skvele alebo hrozne? Čítať viac..

minulosť, trauma,budúcnosť, nechať minulosť odísť

Ako zatvoriť dvere za minulosťou?

Bojujete s myšlienkami na udalosti, ktoré sa odohrali vo vašej minulosti? Možno ide o niečo bolestivé, čo sa stalo vám, alebo ste to boli vy, kto niekoho zranil či sklamal. Stále sa vám nedarí na celú vec zabudnúť, vraciate sa k nepríjemnej udalosti v spomienkach a tie oživujú celú škálu emócií natoľko, že ovplyvňujú vaše bežné fungovanie. Čítať viac..

Článkov: 254