Psychológia a vzťahy články

6 tipov, štastie, rovnováha, práca, život, hobby, koníčky, balans, ako na to

6 tipov k šťastnému pocitu ROVNOVÁHY

19.9.2019 v kategórii Psychológia a vzťahy

Typické ráno počas pracovného týždňa, chystáte narýchlo deťom desiatu, ani jedna ponožka nemá zrazu svoj pár, blúzku si polejete kávou, opäť odchádzate bez mejkapu a prvé jedlo dňa zjete až v kancelárii... A to je len začiatok bežného dňa a vy už ste v strese a v stave, ktorý by sme mohli nazvať ako „úplne nekomfortný“. Čiže absolútny opak rovnováhy. Čítať viac..

Singletasking verzus multitasking. Čo myslíte, ktorý prístup je efektívnejší?

Singletasking verzus multitasking. Čo myslíte, ktorý prístup je efektívnejší?

2.9.2019 v kategórii Psychológia a vzťahy

Máte veľa práce a nestíhate? Možno pristupujete k riešeniu svojich povinností nesprávne. Existujú dva spôsoby, ako plniť úlohy a požiadavky okolia. Jeden je založený na postupnom a sústredenom spracovávaní jednej úlohy po druhej a ďalší funguje na princípe vykonávania viacerých aktivít súčasne. Čo myslíte, ktorý prístup je efektívnejší? Čítať viac..

zmeny, vzťahy, šťastie, povinnosti, deň, život, ako si zlepšiť náladu, pravidlá, smiech, šťastie, fitastyl.sk, pohoda, blahobyt, naladenie, spirit, duša, relax, oddych, kniha, vdačnost, vylet

ZMENY = súčasť života. Nebojte sa ich!

Práca v kancelárii ma ubíjala. Pocit frustrácie neustále narastal, až som sa napokon po desiatich rokoch rozhodla odísť. Povedala som si, že stačilo, a to i napriek tomu, že novú prácu som nemala. Zakrátko som sekla s nefungujúcim vzťahom, ktorý zo mňa vysával aj posledné zvyšky energie. Takže som bola single, bez práce a ešte k tomu v prenajatom byte. Čítať viac..

ľútosť, vina, pocit, ako sa vysporiadať, hnev, vzťahy, šťastie, povinnosti, deň, život, ako si zlepšiť náladu, pravidlá, smiech, šťastie, fitastyl.sk, pohoda, blahobyt, naladenie, spirit, duša, relax, oddych, kniha, vdačnost, vylet

Ako sa vysporiadať s pocitom viny a ľútosti?

Všetci si z času na čas prechádzame obdobím, kedy sa samých seba spytujeme rôzne veci. Po hádke s inými, po neúspechoch v živote alebo keď sa nám jednoducho niečo nepodarí. Snažíme sa nájsť dôvod, prečo sa veci stali a prehrávame si v hlave scenáre, ako by sa to dalo urobiť inak. No čas sa nedá vrátiť späť. Čítať viac..

hnev, vzťahy, šťastie, povinnosti, deň, život, ako si zlepšiť náladu, pravidlá, smiech, šťastie, fitastyl.sk, pohoda, blahobyt, naladenie, spirit, duša, relax, oddych, kniha, vdačnost, vylet

HNEV - ako si ním nezničiť zdravie a vzťahy?

Hnev je emócia, s ktorou sa stretávame v rôznych formách takmer každý deň. Buď sa hneváme my na ľudí okolo nás či na rôzne situácie, alebo sa niekto hnevá na nás, prípadne sa hneváme sami na seba. Keby to bolo iba o tom, že sa hneváme a vieme so svojím hnevom pracovať tak, že nikomu neublížime, bolo by to v poriadku. Čítať viac..

šťastie, povinnosti, deň, život, ako si zlepšiť náladu, pravidlá, smiech, šťastie, fitastyl.sk, pohoda, blahobyt, naladenie, spirit, duša, relax, oddych, kniha, vdačnost, vylet

Ako zlepšiť svoj „index“ šťastia v priebehu týždňa?

Existuje mnoho vecí, ktoré môžu jednoducho napomôcť vášmu šťastiu a mentálnemu zdraviu. Často však na ne zabúdame a necháme sa doslova vtiahnuť do klasického stereotypu. Osvojenie si tých správnych návykov však dokáže mať na naše psychické i fyzické zdravie nemalé pozitívne účinky. Zatiaľ čo cvičenie a zdravá, vyvážená strava sú samozrejmosťou, dokážete toho pre seba urobiť ešte o čosi viac. Veríte? Čítať viac..

vzťah, práca, škola, deti, rodina, zarábanie, workoholik, priveľa práce, na rodinu nemá čas, nemá na mňa čas

Príliš zaneprázdnení? Možno riskujete svoj vzťah!

Prečo sa moderné vzťahy rozpadajú rýchlejšie ako tie spred pol storočia? Podľa psychológov sú za tým pozitívne aj negatívne ukazovatele. Tým šťastnejším je fakt, že sme samostatní a viac finančne sebestační, čo nám umožňuje väčšiu slobodu pri rozhodovaní. Čítať viac..

5 jazykov ospravedlenenia, lásky, odpustenie, prepáč, hádky, konflikt, hádka, vina, vinník, dohady, klebety, krik, nenávisť, uzmierenie, láska, priateľstvo

Týmto vám hovorí, že sa chce ospravedlniť

Hádka, hnev, krik, plač, rozhorčenie, konflikt. To všetko sú udalosti, ktoré vyžadujú ospravedlnenie. Tak jednoduché no zároveň ťažké slovíčko, "prepáč", má mnoho ľudí problém vôbec vysloviť, nie to ešte ho adresovať osobe, ktorá by si to zaslúžila. Prečo je tomu tak? Čítať viac..

Článkov: 182