Psychológia a vzťahy články

myšlienkové vzorce, myšlienky, optimizmus, myseľ, myslenie, pozitívne, optimizmus, naladenie, nálada, myšlienky

Myšlienkové vzorce, ktoré nás oberajú o spokojnosť

9.11.2019 v kategórii Psychológia a vzťahy

Musíš byť dobré dievča. Chlapci predsa neplačú. Nedokážem to. Stále sa so všetkými porovnávam. Ja aj tak nikdy neuspejem. Nie som dosť dobrá. Som už raz taká. Infarkt je v našej rodine dedičný. Všetko je drahé, nemôžem si to dovoliť. Nechcem pred ostatnými vyzerať ako hlupák. Na Slovensku je to tak. V nedeľu sa patrí ísť do kostola. V každej firme, v ktorej som pracoval, ma iba zdierali. Vždy si nájdem chlapa, ktorý pije. Čokoláda je môj život. Každý deň musím mať mäso. U mňa je to ako na hojdačke – raz schudnem a potom zasa priberiem. Čítať viac..

ticho liečivé, meditácia, klud, pokoj, práca, oddych, cvičenie, hory, les, voda, príroda

Liečivé ticho

Každý z nás v určitom bode svojho života túži po tichu. Ticho je upokojujúce, uvoľňujúce a liečivé. Zatiaľ čo hluk a rýchlosť dnešného sveta prehlušuje našu kreativitu a vnútorné spojenie so sebou samým, ticho v nás otvára inšpiráciu a živí našu podstatu. Práve ticho je ideálnym nástrojom na regeneráciu nielen tela, ale aj našej mysle a duše. Čítať viac..

vypnite mozog, oddych, relax, offline, telefon, mobil, ako vypnúť, relaxácia, oddych, zdravie, psyché, duša

Vypnite mozog: 11 tipov ako sa dobiť po práci

To bol zase deň! Mítingy, porady, desiatky telefonátov, mailov, konferenčné hovory... Potrebujem reset, a to hneď. Ale ako? Ako vypnúť mozog a nemyslieť na prácu? Ako sa zbaviť stresu a napätia? Študentka psychológie Vasilija JOVANOVIČ a spoluautorka unikátneho projektu, počas ktorého absolvujete detox od internetu, nám prezradila 11 skvelých tipov, ako účinne zrelaxovať a vrátiť sa do práce plný energie. Čítať viac..

prečo je dobré byť láskavý, láskavosť, ľudia, zvieratá, psychológa, fit štýl, fitastyl.sk, dobré skutky, činy, dobro, láskavý, pozitíva, pomoc druhým, súcit, láska,

Prečo je dobré byť láskavý?

Prozaik Henry James raz napísal, že len tri veci sú v živote dôležité. Prvou je láskavosť, druhou je láskavosť a aj treťou je láskavosť. Prečo je také dôležité rozvíjať svoju empatiu a čo nám môže do života priniesť väčšia otvorenosť, schopnosť pochopiť a pomôcť? Čítať viac..

hnev, ako zvládnuť, pocity, reakcie, hádka, dvojica, partner, hádky, hádame sa, ako to zastaviť, pomoc, konflikt, riešenie, zastaviť, odpustenie, zmier, ako odpustiť po hádke

10 účinných trikov na zvládnutie hnevu

Hnev je prirodzenou súčasťou našich životov, ale niekedy aj poriadne otravnou. Navyše, s večne nespokojným človekom, ktorý je aj impulzívny a nevyspytateľný, nie je vôbec sveta žiť – naopak, vyvoláva vnútornú tenziu, stres a nepokoj. V kultúrnej spoločnosti, medzi kultúrnymi jedincami, nie je agresívne správanie tolerovateľné. Kde sú však hranice a ako si s hnevom poradiť, keď vám ide doslova vybuchnúť hlava? Čítať viac..

6 tipov, štastie, rovnováha, práca, život, hobby, koníčky, balans, ako na to

6 tipov k šťastnému pocitu ROVNOVÁHY

Typické ráno počas pracovného týždňa, chystáte narýchlo deťom desiatu, ani jedna ponožka nemá zrazu svoj pár, blúzku si polejete kávou, opäť odchádzate bez mejkapu a prvé jedlo dňa zjete až v kancelárii... A to je len začiatok bežného dňa a vy už ste v strese a v stave, ktorý by sme mohli nazvať ako „úplne nekomfortný“. Čiže absolútny opak rovnováhy. Čítať viac..

zmeny, vzťahy, šťastie, povinnosti, deň, život, ako si zlepšiť náladu, pravidlá, smiech, šťastie, fitastyl.sk, pohoda, blahobyt, naladenie, spirit, duša, relax, oddych, kniha, vdačnost, vylet

ZMENY = súčasť života. Nebojte sa ich!

Práca v kancelárii ma ubíjala. Pocit frustrácie neustále narastal, až som sa napokon po desiatich rokoch rozhodla odísť. Povedala som si, že stačilo, a to i napriek tomu, že novú prácu som nemala. Zakrátko som sekla s nefungujúcim vzťahom, ktorý zo mňa vysával aj posledné zvyšky energie. Takže som bola single, bez práce a ešte k tomu v prenajatom byte. Čítať viac..

ľútosť, vina, pocit, ako sa vysporiadať, hnev, vzťahy, šťastie, povinnosti, deň, život, ako si zlepšiť náladu, pravidlá, smiech, šťastie, fitastyl.sk, pohoda, blahobyt, naladenie, spirit, duša, relax, oddych, kniha, vdačnost, vylet

Ako sa vysporiadať s pocitom viny a ľútosti?

Všetci si z času na čas prechádzame obdobím, kedy sa samých seba spytujeme rôzne veci. Po hádke s inými, po neúspechoch v živote alebo keď sa nám jednoducho niečo nepodarí. Snažíme sa nájsť dôvod, prečo sa veci stali a prehrávame si v hlave scenáre, ako by sa to dalo urobiť inak. No čas sa nedá vrátiť späť. Čítať viac..

Článkov: 188