Psychológia a vzťahy články

body shaming, zahanbovanie, zahanbovanie tela, šikana, ohováranie, tučná, telesný vzhľad, komentovanie telesného vzhľadu, sociálne siete

Body shaming: Pozri sa na seba, ako vyzeráš!

Čo si pomyslíte, keď prechádzate okolo zrkadla a uvidíte v ňom svoj obraz? Napadne vám ako prvé „Dnes vyzerám naozaj skvele,“ alebo skôr „Och, aké mám dnes nemožné vlasy! Vyzerám hrozne!“ Otázka znie: v porovnaní s kým vyzeráte skvele alebo hrozne? Čítať viac..

hnev, ako zvládnuť, pocity, reakcie, hádka, dvojica, partner, hádky, hádame sa, ako to zastaviť, pomoc, konflikt, riešenie, zastaviť, odpustenie, zmier, ako odpustiť po hádke

10 účinných trikov na zvládnutie hnevu: Nohy na stôl, nič vás nerozhodí!

Hnev je prirodzenou súčasťou našich životov, ale niekedy aj poriadne otravnou. Navyše, s večne nespokojným človekom, ktorý je aj impulzívny a nevyspytateľný, nie je vôbec sveta žiť – naopak, vyvoláva vnútornú tenziu, stres a nepokoj. V kultúrnej spoločnosti, medzi kultúrnymi jedincami, nie je agresívne správanie tolerovateľné. Kde sú však hranice a ako si s hnevom poradiť, keď vám ide doslova vybuchnúť hlava? Čítať viac..

Emocionálna vyspelosť: Naučte sa ovládať svoje emócie

Emocionálna vyspelosť: Naučte sa ovládať svoje emócie

Emocionálna vyspelosť neprichádza s vekom. Musíme do nej dozrieť inak. Ako? Cez zážitky, skúsenosti, štúdium, vzťahy a všeobecné vnútorné obohacovanie sa. Ako emocionálni jedinci dosahujeme lepšiu kvalitu života, máme svoje myslenie a konanie pod kontrolou, zlepší sa nám pracovný aj osobný výkon, naučíme sa lepšie si zorganizovať čas a máme tiež oveľa lepšie vzťahy. Čítať viac..

Článkov: 259