Psychológia a vzťahy články

0 pozitívne myslenie, správne myslenie, ako si nastaviť myseľ, ako myslieť pozitívne, pevná vôľa, mindset

Ako si vybudovať správne a pozitívne myslenie?

Pozerali ste sa už niekedy na ostatných a hovorili si „óch oni sú tak šťastní“, „jej sa stále všetko darí“, „ako to robí, že má toľko energie“? Ak áno, tak potom sú nasledujúce riadky ako stvorené pre vás, pretože my veríme, že každý jeden z nás môže byť presne taký! Čítať viac..

0 ortorexia, zdravá strava, poruchy príjmu potravy, zdrave jedlo, anorexia, bulimia, orthorexia nervosa, ortorektik, čo je ortorexia, bulimia nervosa, chudnutie, úbytok váhy, diéta, nezdravé chudnutie

Ortorexia: ilúzia o bezpečí

Môžete jesť zdravé potraviny a pritom sa zničiť. Stačí prekročiť hranicu a obľúbený stravovací systém povzniesť do nebies a úplne mu podriadiť svoj život. Diagnóza znie „ortorexia“. Čítať viac..

0 strach zo šoférovania, šofér začiatočník, kondičná jazda, ako prekonať strach zo šoférovania, nesmelý vodič, strach za volantom, stres za volantom, zlý vodič, žena za volantom, muž za volantom

Bojíte sa šoférovania? Prvý krok je úprimne si to priznať

Keď niekam potrebujete ísť radšej si zavoláte taxík, alebo poprosíte rodinných príslušníkov? A to všetko len preto, že sa bojíte svojho výkonu za volantom či trasy, ktorú nepoznáte? Nič nie je horšie ako keď si nedôverujete a doslova vás brzdí strach. Ak sa vám podarí motivovať samého seba a nevzdať sa pri prvom menšom neúspechu, strachu zo šoférovania sa môžete predsa len zbaviť. Čítať viac..

0 ako si poradiť so svokrou, neznášanlivosť, žiarlivosť, problémy, manžel, svokra, nevesta

Nemám rada svoju svokru: čo s tým?

Nepovieme vám asi žiadne tajomstvo, keď spomenieme, že vzťahy medzi svokrou a nevestou bývajú často dosť škrípajúce. Dve ženy deliace sa o priazeň jedného muža dokážu často narobiť viac škody ako osohu. Prečo je tomu ale tak? Nemali by predsa ženy držať spolu? Situáciu nám pomáha vysvetliť rodinná traumapedagogička a terapeutka. Čítať viac..

Článkov: 168