Psychológia a vzťahy články

odpustenie, ako odpustiť, hnev, bolesť, láska, sklamanie, zranenie, psychologia, duša, fitastyl.sk, ako sa nehnevať, udobrenie, zmierenie, ako sa posunúť ďalej

MINULOSŤ nezmeníme. Ako ODPUSTIŤ sebe aj druhým?

18.1.2020 v kategórii Psychológia a vzťahy

Túžime po šťastnom a naplnenom živote a väčšina z nás si je zrejme vedomá, že to nie je zadarmo. Aj preto sa snažíme čítať knihy pre rozvoj osobnosti, praktizovať rituál vďačnosti, venovať sa vizualizácii, pravidelne cvičiť či zdravo jesť… A možno i napriek úsiliu máme pocit, že je stále na čom pracovať. Čítať viac..

bolesť duše nei je hanba, psyché, ako sa starať o dušu, anxiety, panika, úzkosť, úzksostná porucha, zdravie, wellness, kondícia, harmonia, fit, žena,

BOLESŤ DUŠE nie je hanba - každý má právo na ŠŤASTNÝ ŽIVOT

Ráno sa bojíte večera a večer rána. Jeden problém vyriešite a už sa strachujete pred ďalším. V hlave sa vám vynára jedno: „Čo ak?” za druhým. „Čo ak bude zápcha a ja prídem neskoro do práce?” alebo „Čo ak moje dieťa na prechode pre chodcov zrazí auto?” Koľko obáv je ešte na mieste a čo je už cez čiaru bežného uvažovania človeka? Čítať viac..

mentálny wellness, vypnutie, mozog, hlava, myseľ, relax, zábava, oddych, psyché, duša

MENTÁLNY wellness - Ako si uvoľniť hlavu?

Ako sa dostať zo začarovaného kruhu negatívnych myšlienok, cítiť sa vyrovnane a šťastne? Riešením je mentálny wellness. Väčšina z nás si pod pojmom wellness predstaví chvíle strávené vo vírivke, v saune alebo pri masáži. Sú to činnosti, ktoré sú pre nás príjemné a zároveň sa podieľajú na zlepšení fyzickej a duševnej kondície. Čítať viac..

myšlienkové vzorce, myšlienky, optimizmus, myseľ, myslenie, pozitívne, optimizmus, naladenie, nálada, myšlienky

Myšlienkové vzorce, ktoré nás oberajú o spokojnosť

Musíš byť dobré dievča. Chlapci predsa neplačú. Nedokážem to. Stále sa so všetkými porovnávam. Ja aj tak nikdy neuspejem. Nie som dosť dobrá. Som už raz taká. Infarkt je v našej rodine dedičný. Všetko je drahé, nemôžem si to dovoliť. Nechcem pred ostatnými vyzerať ako hlupák. Na Slovensku je to tak. V nedeľu sa patrí ísť do kostola. V každej firme, v ktorej som pracoval, ma iba zdierali. Vždy si nájdem chlapa, ktorý pije. Čokoláda je môj život. Každý deň musím mať mäso. U mňa je to ako na hojdačke – raz schudnem a potom zasa priberiem. Čítať viac..

ticho liečivé, meditácia, klud, pokoj, práca, oddych, cvičenie, hory, les, voda, príroda

Liečivé ticho

Každý z nás v určitom bode svojho života túži po tichu. Ticho je upokojujúce, uvoľňujúce a liečivé. Zatiaľ čo hluk a rýchlosť dnešného sveta prehlušuje našu kreativitu a vnútorné spojenie so sebou samým, ticho v nás otvára inšpiráciu a živí našu podstatu. Práve ticho je ideálnym nástrojom na regeneráciu nielen tela, ale aj našej mysle a duše. Čítať viac..

vypnite mozog, oddych, relax, offline, telefon, mobil, ako vypnúť, relaxácia, oddych, zdravie, psyché, duša

Vypnite mozog: 11 tipov ako sa dobiť po práci

To bol zase deň! Mítingy, porady, desiatky telefonátov, mailov, konferenčné hovory... Potrebujem reset, a to hneď. Ale ako? Ako vypnúť mozog a nemyslieť na prácu? Ako sa zbaviť stresu a napätia? Študentka psychológie Vasilija JOVANOVIČ a spoluautorka unikátneho projektu, počas ktorého absolvujete detox od internetu, nám prezradila 11 skvelých tipov, ako účinne zrelaxovať a vrátiť sa do práce plný energie. Čítať viac..

prečo je dobré byť láskavý, láskavosť, ľudia, zvieratá, psychológa, fit štýl, fitastyl.sk, dobré skutky, činy, dobro, láskavý, pozitíva, pomoc druhým, súcit, láska,

Prečo je dobré byť láskavý?

Prozaik Henry James raz napísal, že len tri veci sú v živote dôležité. Prvou je láskavosť, druhou je láskavosť a aj treťou je láskavosť. Prečo je také dôležité rozvíjať svoju empatiu a čo nám môže do života priniesť väčšia otvorenosť, schopnosť pochopiť a pomôcť? Čítať viac..

hnev, ako zvládnuť, pocity, reakcie, hádka, dvojica, partner, hádky, hádame sa, ako to zastaviť, pomoc, konflikt, riešenie, zastaviť, odpustenie, zmier, ako odpustiť po hádke

10 účinných trikov na zvládnutie hnevu

Hnev je prirodzenou súčasťou našich životov, ale niekedy aj poriadne otravnou. Navyše, s večne nespokojným človekom, ktorý je aj impulzívny a nevyspytateľný, nie je vôbec sveta žiť – naopak, vyvoláva vnútornú tenziu, stres a nepokoj. V kultúrnej spoločnosti, medzi kultúrnymi jedincami, nie je agresívne správanie tolerovateľné. Kde sú však hranice a ako si s hnevom poradiť, keď vám ide doslova vybuchnúť hlava? Čítať viac..

Článkov: 191