Cesta okolo Mont Blanc bez emisí za menej ako 20 hodín s vozidlom Dacia

Renault SAS | 7. september 2022
Cesta okolo Mont Blanc bez emisí za menej ako 20 hodín s vozidlom Dacia
foto: Renault SAS

Neuveriteľný výkon dosiahli Španiel Kilian Jornet a Francúz Mathieu Blanchard, ktorí počas pretekov zabehli 171 km s celkovým prevýšením 10 042 metrov. Okolo Mont-Blanc bežalo takmer 2 500 súťažiacich, pričom oficiálnym partnerom bola značka Dacia.

Dacia podporuje vášeň, ktorú zdieľa so svojimi zákazníkmi. Preto značka uzatvorila s UTMB® World Series viacročnú dohodu, ktorú oznámili v máji 2021. Je prirodzené, že sa Dacia vydala smerom k trailovému behu a športu, ktorý zdieľa hodnoty značky a je priestorom, kde sa bežci spájajú s prírodou a posúvajú svoje hranice. 

Dacia a UTMB® World Series majú spoločné hodnoty, autenticita a jednoduchosť, a zároveň ponúkajú všetkým radosť so spojenia s prírodou. V roku 2022 sa pod hlavičkou UTMB® World Series uskutoční 25 závodov. Ten, ktorý bol práve v Chamonix, bol pre trailových bežcov vzrušujúci. Takmer 2 500 bežcov z celého sveta prišlo prekonať svoje psychické aj fyzické limity na trati dlhej 171 km medzi Francúzskom, Talianskom a Švajčiarskom s celkovým prevýšením 10 042 metrov. Neuveriteľne dlhá cesta priamo v srdci pohoria Mont-Blanc.

Španiel Kilian Jornet, veľký víťaz tohto ročníka UTMB 2022, dokončil preteky v čase 19:49:32. Podpisuje sa tak pod historický rekord a svoje 4. víťazstvo, hneď za ním je Francúz Mathieu Blanchard, ktorý závod dokončili v čase 19:54:50. Stupne víťazov uzatvára Brit Thomas Evans, ktorý prišiel do cieľas časom 20:34:00. 

Značka Dacia mala na závode svoj fleet vozidiel a novú identitu značky. Organizátorom poskytli vozidlá, ktoré pomáhali s logistikou závodu: Spring, Sandero, Duster a Jogger.