Liečivé účinky argánového oleja. Využite ich naplno!

Diana Mašlejová | 31. júl 2017
Liečivé účinky argánového oleja. Využite ich naplno!

Nakoľko je argánový olej silným antioxidantom, odporúča sa jeho pravidelné nanášanie práve pre ľudí z veľkých miest, ktorých koža trpí znečistením prostredím. Stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu. Spoznajte jeho liečivé účinky.

Liečivé účinky argánového oleja

Arganový olej póry neupcháva, rýchlo sa vstrebáva a vďaka obsiahnutým minerálom, vitamínom a špecifickým kyselinám kožu regeneruje a chráni. Dokonca je v južnejších krajinách využívaný aj pri pacientoch s preležaninami a popáleninami, ktoré lieči rýchlejšie ako mnohé iné špecializované krémy a gély.

Čítajte tiež: Argánový olej: tekuté zlato pre vaše telo.

Nakoľko je olej silným antioxidantom, odporúča sa jeho pravidelné nanášanie práve pre ľudí z veľkých miest, ktorých koža trpí znečistením prostredím. Vynikajúce výsledky dosiahlo pravidelné užívanie aj u žien, ktoré žili v našom, stredoeurópskom pásme.

Zmena ročných období a neustály stres kože pomohli zmierniť práve účinky arganového oleja. A ešte jedna dobrá správa, tentoraz pre budúce mamičky. Tekuté zlato stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu, a preto je výbornou prevenciou vzniku strií v tehotenstve a pri chudnutí.

Marocké zlato pomôže, aj keď vás trápia tmavé kruhy pod očami. Kvapka rozotreného oleja v oblasti tmavé mapy zosvetlí a zosvetlí aj prípadné jazvy a strie.

Mohlo by vás zaujímať: Rozmaznávajte sa omamnou levanduľou

Krásne a zdravé vlasy s argánovým olejom

Arganový olej je zázračným prostriedkom pre vlasy a tie dámy, ktoré trápia suché, poškodené, neposlušné a kučeravé lokne, budú istotne spokojné. V Maroku sa zvykne olej naniesť na vlasy na celú noc a táto procedúra skutočne obnovuje štruktúru vlasov a spevňuje a hydratuje vlasové folikuly zvnútra.

Olej pritom stačí rozotrieť v dlaniach a dôkladne votrieť do vlasov na celú noc. Ráno potom vlasy umyte ako obyčajne. Arganovým zlatom však môžete nahradiť aj balzam na vlasy a úplne najpraktickejšie bude jeho použite po klasickom umytí vlasov.

Kondicionér tentoraz vynechajte a po zmytí šampónu naneste olej do celých vlasov. Dve kvapky navyše votrite do končekov, ktoré olej krásne obnoví. Rozštiepeným vlasom jednoducho odzvonilo. Nijaké ďalšie umývanie nie je potrebné – stačí potom vlasy iba vysušiť ako obvykle.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Chcete zdravé a krásne vlasy? Doprajte im tu správnu starostlivosť

Využite jeho účinky naplno aj pre starostlivosť o nechty

V prípade problémov s lupinami alebo presušenou pokožkou hlavy je vhodné jemne masírovať pokožku pár rozotrenými kvapkami oleja a nechať pôsobiť pred následným umytím šampónom.

Okrem vlasov a kože posilní olej aj nechty, najmä tie rozštiepené, lámajúce sa a stmavené po používaní laku na nechty. Argan spevní lôžka, vďaka minerálom zocelí aj textúru nechtu a dodá jej svieži a zdravý ráz.

Pri použití postupujte jednoducho a olejom masírujte nechty od lôžka smerom nahor približne 10 minút. Nechajte vsiaknuť, neumývajte.

Pre ešte dôslednejšie ozdravenie naneste pár kvapiek arganového oleja do malej nádoby s vodou a vytlačenou citrónovou šťavou a ruky do misy vložte a nechajte oddychovať asi 7 minút.

Zmyte a pomasírujte ešte pár kvapkami arganového oleja na záver. Kúpeľ lôžka obmäkčí a zároveň spevní a hydratuje a samotné nechty sa stanú odolnejšími a dostanú zdravú farbu.

Čítajte tiež: Ako sa staráte sa o svoje ruky?