Mágia Veľkej noci a 3 chutné TIPY na Veľkonočný stôl

redakcia FIT štýl | 14. Apr 2017
Mágia Veľkej noci a 3 chutné TIPY na Veľkonočný stôl

Obroda, sila, energia, sviežosť, pôžitok, to všetko spoločne s tradíciami tvorí mágiu Veľkej noci. Pripravte si pokrmy s domáckou chuťou z perfektných, čerstvých surovín a odpočiňte si pri bohato prestretom stole, ktorému bude kraľovať baránok.

Veľká noc. Prichádza len niekoľko dní po jarnej rovnodennosti a má korene v pohanských dobách.

Prevetrajte a očistite svoje príbytky, tak dokonale, ako to robili pred Veľkou nocou naše praprababičky. Končilo obdobie pôstu, a teda aj čistenie, čiže detoxikácia tela, a ľudia boli pripravení prijať novú energiu z čerstvého a voňavého jedla doslova prekypujúceho potrebnými živinami.

Kresťania sa pripravovali na najväčší sviatok roka – Veľkú noc. Prichádza len niekoľko dní po jarnej rovnodennosti a má korene v pohanských dobách.

Logicky teda súznie s prírodou, jej prebúdzaním a dobrotami, ku ktorých konzumácii nás priam nabáda. Aby bolo veľkonočné hodovanie dokonalé, nesmie medzi surovinami chýbať voňavá smotana a lahodný hustý jogurt.

Nezabudnite na vajcia z domáceho chovu, doslova nabité vitamínmi a polynenasýtenými mastnými kyselinami, a misy čerstvých šalátov, kypiace životodarnými látkami.

Nešetrite jarnou cibuľkou, pažítkou, žeruchou, mladou žihľavou, drobnými lístkami šalátu poľníčka, rozhodne nezabudnite na listovú zeleninu a byliny plné horčín, ktoré skvele posilnia trávenie.

Na veľkonočnom stole by nemal chýbať poctivý chren: CHREN ako pomôcka pri chudnutí?

CHUTNÉ TIPY na Veľkonočný stôl:

POLIEVKA S CHUŤOU JARI

VEĽKONOČNÁ NÁTIERKA

LAHODNÝ SMOTANOVÝ BARÁNOK