Mrazivé počasie vlasom prospieva! Neveríte?

Diana Mašlejová | 9. Dec 2017
Mrazivé počasie vlasom prospieva! Neveríte?

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že jeseň a zima nie sú tými nejlepšími vlasovými sezónami, nie je tomu tak. Aj v sychravých dňoch môžete mať krásne vlasy, samozrejme, treba sa vedieť o ne správne postarať – či už po stránke výživy alebo šetrnej strostlivosti a stylingu.

Vlasom chlad svedčí

Prechádzky si doprajte aj v studenom a mrazivom počasí, nebojte sa ani dažďa. Nie je to dobré len pre vašu fyzickú kondíciu a dobrú náladu, ale tiež pre krásu vašich vlasov. Vlasy neobľubujú chemické prostriedky, nadmerné UV žiarenie, morskú či chlórovanú vodu, ale chlad, vietor a ešte k tomu dážď im prospieva.

Tieto poveternostné vplyvy ich stimulujú k rýchlejšiemu rastu, krajšiemu zafarbeniu, a tiež ich ozdravujú, vyživujú a posilňujú. Vďaka chladu dostávajú viac síry – prvku, ktorý je v kráse a zdraví vlasov kľúčový. Svoj metabolizmus zvyšujú aj melanocyty – bunky, ktoré sú zodpovedné za farbu vlasov.

Zdravé vlasy so škoricou

Nielen do koláčov, či vareného vína je v chladnom období škorica vhodná. Vďaka celému spektru vitamínov, minerálov a unikátnych látok robí škorica zázraky aj s našimi vlasmi. Rast a kvalitu podporíte jednoduchým balzamom.

Zmiešajte:

  • škoricu
  • med
  • jedno vajíčko
  • ½ šálky olivového oleja

Naneste na mokré vlasy, nechajte 20 minút pôsobiť a následne zmyte vlažnou (nie horúcou) vodou. Používajte dvakrát týždenne a výsledky sa dostavia už čoskoro.

Cvičíte? Naučte sa vlasy šetrne zapliesť.

Obrodu už po niekoľko rokov zažívajú zapletené copy na rôzne sposoby. Pravdou je, že dokážu byť veľmi ženské a sexy. Internet je preplnený tutoriálmi, podľa ktorých sa môžete krok za krokom niektorý z účesov naučiť a byť aj v posilňovni, alebo pri behu super upravená. Takže pripraviť sa, pozor, zapliesť.

Messy cop – účes, ktorý stále letí

Inšpirácia hippies štýlom nezaúradovala túto jeseň a zimu len v oblečení, odrazila sa aj v úprave vlasov a messy cop alebo uvoľnený hala-bala zapletný cop je tou pomyselnou čerešničkou na torte…

Pozrite si forogalériu s popisom:

Fotogaléria