Bolesti hlavy, málo energie a suchá pokožka? Dodajte telu železo!

Redakcia | 15. máj 2019
avita, vitaminy, mineraly, zelezo, B12, vitamin E, strava, chudnutie, železo, žena, menštruácia, strata železa, nedostatok železa

Ak nemá ľudské telo v krvi dostatok železa, vedie to k výrazne nízkym hladinám červených krviniek. Železo je nevyhnutné pri tvorbe hemoglobínu, bielkoviny v červených krvinkách, ktorá im umožňuje prenášať v tele životu potrebný kyslík. Nedostatok železa môže výrazne znížiť kvalitu vášho života.

Trpíte aj vy nedostatkom železa?

Možnými príznakmi nedostatku železa sú letargia, únava, bolesti hlavy a závraty. Medzi ďalšie znaky nedostatočného príjmu železa patrí suchá pokožka, lámavé nechty a vypadávanie vlasov. Tieto symptómy zahŕňajú taktiež horší zdravotný stav, nesústredenosť a nižší pracovný výkon. Nedostatok železa postihuje najmä ženy a dievčatá, ktoré ho pravidelne strácajú pri menštruácii. Ďalšou rizikovou skupinou sú tehotné a dojčiace ženy, seniori a pacienti so zhoršeným zdravotným stavom. Železo môže chýbať tiež fyzicky aktívnym ľuďom, vegánom, vegetariánom, ľudom na diéte, ale i deťom.

Zmeňte svoj jedálniček

Ak často mávate niektorý z príznakov nedostatku železa, je potrebné upraviť svoj jedálniček. Treba doň zaradiť potraviny bohaté na železo. Železo sa nachádza predovšetkým v mäsových výrobkoch.

Na železo je tiež bohatá napríklad fazuľa, mak, čučoriedky, pšeničné otruby, brokolica, cícer, sušené marhule či šošovica. Ak trpíte nedostatkom železa a nezískavate ho formou doplnkov, vaše telo nedokáže vytvárať nové červené krvinky a dodávať kyslík orgánom.

Železná rezerva v podobe BLUE IRON

Prinášame vám prvú pomoc na doplnenie potrebného železa. Novinka BLUE IRON je vyrobený z fínskej pramenitej vody a obsahuje prírodné železo. Zároveň je skvelým zdrojom vitamínov a stopových prvkov. Každá fľaška tohto výživového doplnku obsahuje dve hrste ručne zbieraných severských čučoriedok. Obsahuje vitamín E, ktorý chráni bunky pred oxidačným stresom. Obsah zinku v produkte je dôležitý pre imunitný systém a fyzický rast.

Vitamín B12 hrá zásadnú úlohu pri normálnom fungovaní nervovej sústavy a vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa. Kyselina listová je dôležitá najmä počas tehotenstva a obsah biotínu je potrebný pre normálny bunkový metabolizmus. Na rozdiel od mnohých iných doplnkov s obsahom železa sa BLUE IRON môže užívať s jedlom a taktiež s mliečnymi výrobkami. Je vhodný i pre deti od 3 rokov.

Dodajte telu potrebnú dávku železa a vytvorte si železnú rezervu aj vy!