Imunita pod kontrolou: Posilňujte svoj obranný systém prirodzene

Redakcia | 18. október 2023
Imunita pod kontrolou: Posilňujte svoj obranný systém prirodzene

Imunitný systém je náš spojenec v boji proti rôznym chorobám a infekciám. Aby sme si udržali zdravie a vitalitu, je dôležité mu poskytovať podporu a posilňovať ho prirodzenými prostriedkami. Pozrime sa spolu na rôzne prírodné spôsoby, ako môžete posilniť svoju imunitu a zostať odolní voči vonkajším hrozbám.

Vaša imunita je investíciou do vášho zdravia a pohody. Nezabudnite, že najlepším spôsobom, ako zabezpečiť silnú obranyschopnosť organizmu, je kombinovať rôzne prístupy a starostlivo sa starať o svoje telo.

Ako môžete zvýšiť svoju odolnosť voči chorobám a užiť si zdravý a aktívny životný štýl? Vsaďte na poklady z prírody, napríklad:

Reishi a Shiitake  

Dva druhy húb, ktoré majú dlhú históriu v tradičnej čínskej a japonskej medicíne. Obsahujú polysacharidy a beta-glukány, ktoré pomáhajú stimulovať imunitný systém. Môžete ich pridať do jedál, alebo užívať ako doplnky stravy.

Kurkuma

Korenina s výraznými protizápalovými vlastnosťami. Je bohatá na kurkumín, ktorý môže pomôcť posilniť imunitný systém a chrániť telo pred chorobami.

Kvercetín

Flavonoid, ktorý sa nachádza v rôznych druhoch ovocia a zeleniny, ako je citrusové ovocie, červená cibuľa a jablká. Má silné antioxidanty a protizápalové účinky, ktoré môžu pomôcť posilniť imunitný systém.
Náš tip:

Komplex medicinálnych húb a rastlinných výťažkov na podporu imunitného systému 

Podporte svoju imunitu prírodnou cestou.  IMUNOTIKUM obsahuje prírodné výťažky najvyššej kvality. Zloženie je obohatené o lipozomálny vitamín C, vitamín D3 a zinok. Bez umelých prísad a konzervačných látok je tento produkt ideálny pre tých, ktorí chcú posilniť svoju imunitu a zlepšiť svoje zdravie prírodnou cestou.

Čierna rasca

Obsahuje mnoho vitamínov a minerálov, vrátane vitamínu C a zinku, ktoré sú dôležité pre imunitný systém. Môžete ju pridať do svojej stravy, napríklad do smoothie alebo jogurtu.

Vitamín C

Dobre známy pre svoje schopnosti posilniť imunitný systém. Nachádza sa v citrusovom ovocí, brokolici a iných zeleninách.

Vitamín D

Dôležitý pre správne fungovanie imunitného systému. Jeho zdrojom je slnečné svetlo a niektoré potraviny, ako ryby, vaječný žĺtok a mliečne výrobky. Ak nedostávate dosť vitamínu D zo slnka a stravy, môžete uvažovať o doplnkoch.

Zinok

Minerál, ktorý pomáha pri tvorbe imunitných buniek a boji proti infekciám. Zinok je obsiahnutý v hovädzom mäse, orechoch, strukovinách a mliečnych výrobkoch.
Okrem týchto konkrétnych prvkov je dôležité mať celkovo zdravý životný štýl, ktorý zahŕňa vyváženú stravu, dostatok spánku, fyzickú aktivitu a zníženie stresu. Imunitný systém je komplexný a vyžaduje si starostlivosť z viacerých stránok, preto je dobré kombinovať rôzne prístupy na jeho posilnenie. Ak potrebujete komplexné zloženie vitamínov, siahnite po overených produktoch z lekárne. V prípade akýchkoľvek pridružených zdravotných problémov, nezabudnite sa tiež poradiť so svojím lekárom alebo odborníkom na výživu pred začatím akýchkoľvek nových stravovacích režimov alebo doplnkov.