Zabudnite na bolesť a znovu prežívajte svoj život naplno: Liečba menštruačných bolestí

PR článok | 23. október 2023
Zabudnite na bolesť a znovu prežívajte svoj život naplno: Liečba menštruačných bolestí

Menštruácia je prirodzenou súčasťou ženského života, no pre mnohé ženy môže byť veľmi bolestivou skúsenosťou spojenou s nepríjemnými pocitmi.

Menštruačné bolesti môžu zasiahnuť váš denný život a znepríjemňovať vám dni, keď by ste mali byť plné energie a radosti. Našťastie existuje mnoho účinných spôsobov, ako tieto bolesti zmierniť a znovu získať kontrolu nad svojím telom.

Čo sú menštruačné bolesti?

Menštruačné bolesti, ktoré sú tiež známe ako dysmenorea, sú bolesti v dolnej časti brucha, ktoré sa vyskytujú počas menštruácie. Tieto bolesti môžu byť rôznej intenzity a pre niektoré ženy môžu byť také intenzívne, že ovplyvňujú ich denný život a schopnosť vykonávať bežné aktivity.

Príčiny menštruačných bolestí

Sťahy maternice: Počas menštruácie sa maternica sťahuje, aby vyplavila endometriálnu vrstvu. Tieto sťahy môžu spôsobiť bolesť, najmä ak sú príliš silné alebo nepravidelné.

Hormonálne zmeny: Zmeny v hladine hormónov, konkrétne zvýšená produkcia prostaglandínov, môžu spôsobiť bolesti a sťahy maternice.

Zápal v panvových orgánoch: Niektoré ženy môžu trpieť menštruačnými bolesťami z dôvodu zápalu v panvových orgánoch.

Aktívny život bez bolesti

Nie je žiadnym tajomstvom, že fyzická aktivita má veľmi pozitívny vplyv na naše zdravie a pohodu. Aktívny životný štýl nie je len o tom, že vám pomáha udržať sa fit a zdraví, ale môže byť aj kľúčovým faktorom pri zvládaní menštruačných bolestí.

Štúdie ukázali, že pravidelný pohyb môže zmierniť intenzitu menštruačných bolestí tým, že uvoľňuje svaly a zvyšuje prietok krvi do oblasti panvových orgánov. Cvičenie tiež stimuluje uvoľňovanie endorfínov, ktoré sú prirodzenými analgetikami, čo znamená, že môžu pomôcť zmierniť bolesť.

Pri výbere cvičenia je dôležité nájsť činnosť, ktorá vám vyhovuje a ktorú môžete pravidelne vykonávať. To môže to byť jogging, plávanie, joga, cyklistika alebo aj jednoduchšie cvičenia doma. Dokonca aj krátke prechádzky na čerstvom vzduchu môžu byť prospešné. Ak sa vám zdá, že menštruačné bolesti obmedzujú váš pohyb, skúste začať pomaly a postupne zvyšujte intenzitu cvičenia. Dôležité je byť ohľaduplný k svojmu telu a počúvať svoje vlastné pocity.

Pre rýchlu úľavu môžete použiť lieky voľne dostupné v lekárni, ktoré obsahujú látky na zmiernenie bolesti a sťahov maternice. Dôležitá je nielen účinná látka, ale aj forma, v akej ich prijímate.

Ak sa chcete rýchlo zbaviť bolesti, optimálne je, aby liečivo bolo v tekutej forme. Takým liekom sú mäkké kapsuly Flector 25 mg. Želatínová kapsula sa v žalúdku rýchlo rozpadá a uvoľňuje liečivo v tekutej forme. Úľavu od nepríjemnej bolesti môžete pocítiť už do 30 minút. Kapsuly sú navyše veľmi malej veľkosti, ľahko sa prehĺtajú a neobsahujú pridané farbivá.

 

Aktívny životný štýl nie je len o boji proti bolesti, ale aj o posilňovaní vašich fyzických a emocionálnych schopností. Keď cítite, že dokážete zvládnuť menštruačné bolesti, získate väčšiu sebadôveru a energiu na plnohodnotné žitie svojho života.

Nezabudnite, že aj pri cvičení je dôležité dodržiavať správne stravovacie návyky a starostlivosť o svoje telo. Týmto spôsobom dosiahnete optimálne výsledky a budete môcť prežiť aktívny život bez bolesti. Vaše telo a myseľ si to zaslúžia!

Ak menštruačné bolesti neustúpia alebo sú veľmi silné, poraďte sa s lekárom, pretože môžu byť príznakom vážnejších zdravotných problémov.