BODYBALANCE®: to je joga, tai chi a Pilates. Tri v jednom a benefity, ktoré si zamilujete

Dagmar Baluchová | 14. november 2018
BODYBALANCE®: to je joga, tai chi a Pilates. Tri v jednom a benefity, ktoré si zamilujete

Na BODYBALANCE® som narazila náhodou a bolo to v čase, keď som začínala mať mierne pochybnosti o nových druhoch skupinových cvičení. Možno ste ten pocit zažili aj vy – skrátka sa vám všetko zlieva tak trocha do jedného, zabavíte sa, vypotíte sa na jednej – dvoch hodinách, ale na ďalšiu už neprídete. BODYBALANCE® ma však strhol.

Benefity, ktoré si zamilujete

Ak by som mala opísať celkový pocit, ktorý mi po hodine BODYBALANCE® ostal, určite by som použila slovo harmónia. Balans medzi telom a mysľou, posilnením, uvoľnením a natiahnutím.

Inštruktorka Danka Baloghová vysvetľuje, že „BODYBALANCE® prináša veľmi podobné benefity ako moderná joga, a to psychologické, ako aj fyzické. Z fyzických je to najmä zlepšenie kondície, dosiahnutie väčšej sily, pevnosti a pružnosti tela.

Pravidelné cvičenie zlepšuje kĺbovú pohyblivosť, rozsah pohybov a rovnováhu, pomáha vyrovnávať svalové dysbalancie. Okrem toho zlepší metabolizmus, a tak môže pomôcť pri chudnutí. Mnohí účastníci potvrdili zníženie bolestí v oblasti chrbta, nárast sily stredovej (core) a hornej časti tela a sily nôh.

Z psychologického aspektu cvičenie redukuje stres a napätie, zlepšuje schopnosť dlhodobej koncentrácie a celkovo prináša duševnú pohodu. Tehotným ženám môže cvičenie priniesť lepší priebeh tehotenstva i samotného pôrodu vďaka obom typom benefitov.


Zdroj foto: istockphoto.com

Joga, tai chi a Pilates

BODYBALANCE® je spojenie jogy, tai chi a Pilates, zamerané na budovanie sily, zvýšenie ohybnosti a udržanie človeka v harmónii a duševnej rovnováhe. Zdokonaľuje telo, myseľ i život. Cvičenie je ideálne pre každého, je bezpečné a tým vhodné pre všetky generácie.

Jednotlivé sekvencie a pózy (asány) majú vždy viacero možností obťažnosti, a tak si prídu na svoje viac aj menej pokročilí cvičenci. Cvičenie má síce nízku frekvenciu, spálite však pri ňom v priemere až 340 kalórií.

Cvičenie má danú choreografiu a hudbu, ktorá sa mení raz za 3 mesiace. Po niekoľkých lekciách cvičenci rozumejú štruktúre lekcie, naučia sa všetky pohyby a začnú pociťovať istotu a spevnenie tela. Môžu sa tak plne sústrediť na cvičenie a prácu vlastného tela, zdokonaľujú sa v technike, dokážu ísť hlbšie do pozícií. Takto môžu pocítiť úžasný telesný a duševný zážitok z cvičenia.“