Azerbajdžan na dosah: Nová linka Baku - Viedeň

Redakcia | 18. máj 2023
Azerbajdžan na dosah: Nová linka Baku - Viedeň

Azerbaijan Airlines spustil priamy let medzi Baku a Viedňou od 2. mája 2023. Toto nové spojenie predstavuje významný míľnik pre turistický priemysel v Azerbajdžane, pretože otvára prístup na veľký európsky trh a posilňuje pozíciu krajiny ako top destinácie pre cestovanie.

"Spustenie nového priameho letu medzi Baku a Viedňou je vzrušujúcim vývojom pre turistický priemysel v Azerbajdžane," povedal Fuad Naghiyev, predseda Štátnej agentúry pre cestovný ruch Azerbajdžanskej republiky. "Sme presvedčení, že táto trasa zlepší prepojenie medzi oboma krajinami a európskym turistom uľahčí objavovanie jedinečných kultúrnych a prírodných zaujímavostí Azerbajdžanu." 

Azerbajdžan ponúka široké spektrum atrakcií, vrátane starého mesta Baku zapísaného na zozname UNESCO, Kaukazských hôr, Kaspického mora a stôp starej Hodvábnej cesty . Potreby dnešných cestovateľov uspokojuje dostupnosť širokej škály moderného vybavenia, ako sú hotely, reštaurácie a nákupné centrá svetovej triedy. Skvelý týždeň v Baku s jeho všestrannou architektúrou a špičkovými reštauráciami možno doplniť o výnimočné zážitky v regiónoch. Cestovatelia môžu objaviť dedičstvo legendárnej Hodvábnej cesty v Sheki a malej horskej dedinky Basgal, ktorá je známa zachovávaním tradície výroby nádhernej azerbajdžanskej hodvábnej šatky –  kelaghayi. Pre skutočný nomádsky zážitok by ste mali nasledovať smer, ktorý ich vedie do dediny Khinalig, ktorá sa nachádza 2 350 metrov nad morom v pohorí Veľký Kaukaz. Novovybudované turistické trasy, prechádzajúce bujnou prírodou do horských dediniek, privedú každého cestovateľa k úžasným výhľadom. 

Zážitky z udržateľného cestovného ruchu boli veľkou súčasťou stratégie Azerbajdžanskej rady pre cestovný ruch (ATB) spôsobom, ktorý vyhovuje očakávaniam moderných cestovateľov, ako aj zameraním sa na zachovanie a posilnenie existujúcich zdrojov Azerbajdžanu. Slow Food Travel (SFT) je kľúčovým príkladom trvalo udržateľného cestovného ruchu v Azerbajdžane, ktorý bol vyvinutý a implementovaný prostredníctvom projektu financovaného EÚ v spolupráci s ATB a Slow Food International, na uctenie si a zachovanie odvekých spôsobov varenia a produktov, ktorým hrozí zánik. V rámci SFT môžu turisti zažiť autentickú gastronómiu a každodenný život v Azerbajdžane preskúmaním severozápadnej cesty a stretnutím s približne 60 miestnymi výrobcami. Turisti si môžu vybrať alternatívy k hotelom alebo hostelom a ubytovať sa na miestnych farmách, kde môžu mať skúsenosti z prvej ruky. Krajina sa môže pochváliť aj prosperujúcim vinohradníckym priemyslom, ktorému sa dostalo uznania od Rady Európy a Európskeho inštitútu kultúrnych ciest. Miestne bary a reštaurácie ponúkajú všetky druhy azerbajdžanského vína, ale budú chutiť ešte lepšie, keď sa budú podávať na vrchole viníc v regiónoch v spojení s miestnymi pochúťkami.

Priamy let medzi Baku a Viedňou bude premávať dvakrát týždenne, v utorok a piatok . Odlet z Viedne o 12:05 a prílet do Baku o 17:05, spiatočné lety sú k dispozícii v rovnaký deň s odletom z Baku o 9:00 a príletom do Viedne o 11:00. Dĺžka letu je približne 4 hodiny. 
Čo kde ako a viac tipov na výlet nájdete aj TU.

Fotogaléria