Ovocné vločky vás zbavia akýchkoľvek tráviacich ťažkostí

Bobule.sk | 17. jún 2021
Ovocné vločky vás zbavia akýchkoľvek tráviacich ťažkostí
foto: Bobule.sk

Zdravie človeka sídli v tráviacom trakte, preto by sme mali obzvlášť dbať o zdravé trávenie. Čoraz viac ľudí bojuje s rôznymi tráviacimi ťažkosťami a ochoreniami, ktoré môžu byť príčinou zhoršenej imunity a určite budete súhlasiť, že nepridajú ani na nálade. Ovocné vločky sú horúcou slovenskou novinkou, ktorá by nemala chýbať vo vašej kuchyni.

Strava bohatá na vlákninu


Základom pre správne trávenie je dostatok vlákniny v strave. Hoci vláknina je nevyhnutnou súčasťou zdravej výživy, mnohí z nás jej nevenujú dosť pozornosti. Jej nedostatok môže okrem nepríjemných ťažkostí spôsobiť vážne ochorenia, častým prejavom býva aj únava, priberanie či „vlčí“ hlad. Denne by mala dospelá žena prijať asi 25 g a muž asi 38 g vlákniny denne. Štatistiky však, žiaľ, ukazujú, že drvivá väčšina z nás sa radí do skupiny s nedostatočným príjmom vlákniny.
 


Vyvážený jedálniček by mal obsahovať vlákninu z rôznych zdrojov, aby sa naša strava nestala jednotvárnou. Na tanieri by sa preto pravidelne malo objavovať sezónne ovocie a zelenina, ale siahnuť môžete aj po rôznych superpotravinách. Ak hľadáte spôsob, ako doplniť vlákninu jednoducho, rýchlo a chutne, určite siahnite po ovocných vločkách. Počuli ste už o zdravej slovenskej novinke?

Ovocné vločky – nová ingrediencia v kuchyni


Bobule sú slovenská značka s jedinečným dizajnom, ktorá z bobuľovitého ovocia vyrába BIO šťavy, výživy, džemy či smoothies. V rámci rozvíjania stratégie zero waste a podpory zdravého životného štýlu prináša v tomto roku absolútnu novinku na trhu – ovocné vločky FLAKE’N’BERRIES.Ovocné vločky vznikajú z výliskov čerstvého ovocia v BIO kvalite. Vďaka špeciálnej technológii, ktorá kombinuje postupné sušenie a mletie, si zachovávajú jedinečné zloženie nabité vitamínmi a antioxidantmi a zároveň spĺňajú kritériá raw, teda živej potraviny. Obsahujú 45 – 50 % prírodnej vlákniny a sú vhodné aj pri rôznych intoleranciách či alergiách – bezlepkovej, bezlaktózovej a dokonca aj pre deti od 3 rokov. Keďže nie sú balené v modifikovanej atmosfére, sú vhodné aj pre alergikov a ľudí senzitívnych na plyny využívané v potravinárstve pri balení potravín.

Ovocné vločky v kuchyni


FLAKE’N‘BERRIES sú nie len prirodzeným zdrojom vlákniny, ale aj novou ingredienciou v kuchyni s neobmedzenými možnosťami využitia. Sú zdravou a nutrične bohatou prísadou do varenia, pečenia a dezertov, ktorá dodá telu potrebný komplex živín a jedlám jemný ovocný nádych. Okamžite zvýšia nutričnú hodnotu každého pokrmu. Bonusom je prírodná sýta farba, ktorá priláka aj najmenších stravníkov. Veď kto by odolal fialovému pudingu alebo palacinkám?FLAKE’N‘BERRIES si môžete pridať napríklad do obľúbenej raňajkovej kaše. Dodajú jej jemnú ovocnú chuť a doplnia potrebné množstvo vlákniny, ktorá sa bude postupne uvoľňovať počas dňa. Ak patríte medzi milovníkov smoothie, jednoducho nasypte ovocné vločky do mixéra spolu s ovocím či zeleninou. Okrem potrebných živín dodajú smoothie aj sýtu ovocnú farbu.

Ovocné vločky môžete pridať všade tam, kam by ste pridali čerstvé ovocie. Sú ideálne pri špecifických spôsoboch stravovania – bezlepkovom, vegetariánskom, vegánskom – ale aj pri redukčných diétach. V nízko sacharidových diétach sú v podstate vylúčené potraviny s obsahom sacharidov, čím sa významne znižuje aj príjem vlákniny. Ovocné vločky sú skvelým riešením, keďže majú veľmi nízky obsah sacharidov a vysoký obsah vlákniny.

Doprajte svojmu telu dávku zdravia zo slovenských Bobúľ a nadobro skoncujte s problémami s trávením. Viac inšpirácií na zdravé recepty a slovenské Bobule nájdete na www.bobule.sk